SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysproporcje i równa siła po obu stronach ciała na redukcji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 634

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

82

Wzrost

172

Cel treningowy

Redukcja

Staż treningowy na siłowni

1rok

Uprawiane inne sporty

Czasami rekreacyjnie piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

ujemny bilans

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

witaminy bcaa omega3

Ostatnio przerabiany plan

SPLIT
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Witam
Jestem na początku redukcji na ta chwile około -100 kcal max do 200 w dnt. Mam 21 lat ćwiczyłem trochę będąc w technikum jakieś 3-4 lata temu. Teraz od roku pakuje ale od niedawna na poważnie (tz. dieta dopięta i bez opierdzielania).Trenuje splitem rozpisanym na 4 dni. Mam dosyć dużą dysproporcje np bicepsów. Jestem dosyć mocno ulany ale i tak widać ze prawa łapa większa od lewej ( co smieśniejsze, często mam wrażenie ze ćwicząc to jednak lewa daje rade bardziej niż prawa). To samo tyczy się klatki, lewa większa od prawej, i motyli. Resztę ciężko mi ocenić.
'
Kiedyś słyszałem ze będąc na "Masie" można to wyrównać robiąc w większości ćwiczenia gdzie każdą strona pracuje osobno. Np wyciskanie hantlami, uginanie z hantlami itp. Czy przy ujemnym bilansie kcal jest to też do zrobienia ?

Pozdrawiam
adidd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 282
Wydaje mi się ze właśnie przejście np. ze sztangi na hantle mogą w pewnym stopniu zniwelować taką dysproporcję. U mnie wygladało to tak ze po zmianie łapy dość mocno sie wyrównały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
To normalne. Każdy początkujący ma dysproporcje , które z czasem się zmniejszają (jeśli ćwiczysz technicznie i nie masz wad postawy). Także pozostało uzbroić sie w cierpliwośc i pilnować , by ruch zachodził symetrycznie a ciężary dobierać do kończyny słabszej. Uzywać hantli powinieneś jak najbardziej, ale nie ma co popadać w skrajnośc i rezygnować z ćwiczeń ze sztangą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 461 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7515
Mozna troche mocniej trzymacz sztangi ta strone co masz slabsza. Wtedy troche szybciej sie wyruwna.



Zobacz okolo 1:12 jak ten gosc robi oto mi chodzi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z hantlami 2x15 Mała prozba

Następny temat

Zmiana planu treningowego

WHEY premium