SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskopatia czy choroba reumatyczna Pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Witam
Ponad rok czasu bolą mnie plecy na dole, a ostatnio zaczęły mnie boleć kolana. Lekarz powiedział mi, że mogę mieć chorobę reumatyczną i skierował do reumatologa. Ta choroba jest uleczalna czy śmiertelna ? Jestem bliski załamania i nie wiem co mam robić.
Wykonuję ćwiczenia od lekarza fizjoterapeuty i po raz pierwszy w życiu zacząłem chodzić na basen.
Jak ja mam się leczyć ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czy wystarczą do czego ? Pierw trzeba sie wyleczyć do tego czasu to aktywność tylko pod kontrolą specjalisty. Pływanie polecają że względu na odciążenie które ma miejsce w wodzie. Co do zaangażowanych poszczególnych mięśni zależy od stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Ja jestem po ( w trakcie ) dyskopatii, przepuklina L5-S1 i własnie ćwiczenia najbardziej mi pomogły, właśnie basen jest co raz lepiej
Trenuje już intensywnie

Przede wszystkim dobry fizjoterapeuta, wzmacnianie core, McKenzy i będziesz co raz lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
A jak u mnie to nie jest dyskopatia tylko reumatyzm to reumatolog to wykryje ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Nie jestem lekarzem, aczkolwiek ze wszystkie da się wyjść

Ja mam również zesztywniejące zapalanie stawów
Reumatyzm to pojęcie ogólne, tam wiele chorób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Nie wiem co to jest reumatyzm tylko to co przeczytałem w internecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tomas18_29

Wykonuję ćwiczenia od lekarza fizjoterapeuty i po raz pierwszy w życiu zacząłem chodzić na basen.
Jak ja mam się leczyć ??


Żeby ustalić plan leczenia trzeba wiedzieć pierw jaka jest przyczyna dolegliwości. U jakiego lekarza byłeś oraz czy miałeś wykonane badania obrazowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
BPL-G
Tomas18_29

Wykonuję ćwiczenia od lekarza fizjoterapeuty i po raz pierwszy w życiu zacząłem chodzić na basen.
Jak ja mam się leczyć ??


Żeby ustalić plan leczenia trzeba wiedzieć pierw jaka jest przyczyna dolegliwości. U jakiego lekarza byłeś oraz czy miałeś wykonane badania obrazowe?


Tylko u lekarza fizjoterapeuty osteopaty. Wykonywał na mnie jakieś badanie i zadał mi ćwiczenia, które wykonuję. Miałem też wkłuwane igły na dole kręgosłupa. Czy jeśli to choroba reumatyczna to Reumatolog to wykryje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tomas18_29


Tylko u lekarza fizjoterapeuty osteopaty.


Piszesz tylko a wymieniłeś 3 specjalizacje u ilu specjalistów byłeś ? I co u słyszałeś podczas wizyty ?


Tomas18_29


Czy jeśli to choroba reumatyczna to Reumatolog to wykryje?


To jego specjalność. Tak, po wykonaniu badań.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
BPL-G
Tomas18_29


Tylko u lekarza fizjoterapeuty osteopaty.


Piszesz tylko a wymieniłeś 3 specjalizacje u ilu specjalistów byłeś ? I co u słyszałeś podczas wizyty ?


Tomas18_29


Czy jeśli to choroba reumatyczna to Reumatolog to wykryje?


To jego specjalność. Tak, po wykonaniu badań.


Na czym będą polegały badania ? Czy będą pobierane jakieś próbki krwi ? Czy jeśli to wczesny reumatyzm to też wykryje ? Czy może się pomylić ?

Napisałem na Priv


Zmieniony przez - Tomas18_29 w dniu 2016-11-07 04:34:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To już zdecyduje reumatolog, badania krwi jak najbardziej , ale też choćby badania obrazowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
BPL-G
To już zdecyduje reumatolog, badania krwi jak najbardziej , ale też choćby badania obrazowe.


A ile będą kosztowały te wszystkie badania ? Wiem, że sama wizyta prywatnie to 100 zł. Czy reumatolog zrobi wszystkie konieczne badania podczas jednej wizyta czy będzie potrzebował kilku wizyt ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót po kontuzji

Następny temat

porost włosów

WHEY premium