SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskopatia a treningi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1620
Witam, Od kilku miesięcy cierpię na bóle krzyża w odcinku lędźwiowym. Byłem z tym u specjalisty ortopedy (dr Doniec w Piekarach Śląskich) i zostałem skierowany na TK. Oto wynik: Badanie wykonano w plaszczyznach rownoleglych do blaszek granicznych trzonow kregow warstwa grubosci 2,5mm na poziomie przestrzeni miedzykregowych L3-S1. Przestrzen L3-L4: Obwodowe rozluznienie pierscienia wloknistego modelujace worek oponowy. Guzki Schmorla w obrebie blaszek granicznych. Przestrzeń L3-L4: Radiologicznych cech przepukliny jądra miażdżystego nie stwierdza się. Szerokość kanału kręgowego w normie. Przestrzen L5-S1: Centralno-prawoboczna przepuklina jadra miazdzyszstego uciskajaca worek oponowy, korzen nerwowy i wypelniajaca zachyłek boczny.
Nie boli mnie już tak bardzo, ale zastanawiam się czy po operacji będę mógł wrócić na siłownię i ćwiczyć tak jak dotychczas? Czyli ciężko...

"Motywacja to podstawa"

www.arnold-s.prv.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Witajcie, też mam tego pecha i rezonans wykazał u mnie dyskopatię L5/S1. od listopada lekko bolał mnie pośladek i po nasileniu objawów w styczniu 2010 zdiagnozowany został na centralnie lewoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej wpuklająca się do kanału kręgowego na około 6 mm uciska na worek oponowy i lewy korzeń nerwowy

DRAMAT.Ledwo chodziłem. Zabiegi prądem, laserem, magnetoterapia i ćwiczenia wg. metody MCKenziego. Efekt po trzech tygodniach znakomity, bólu praktycznie nie odczuwałem i wtedy właśnie w trakcie w/w ćwiczeń poczułem drętwienie pośladka i od dwóch dni mam prawie to samo co w styczniu.

Od wielu lat ćwiczyłem na siłowni, a teraz targają mną wątpliwości czy zdołam się z tego wylizać. nadmieniam, że od czasu leczenia nie ćwiczę na siłowni i tylko rehabilitacja.

Chłopaki, którzy jesteście po zabiegach operacyjnych napiszcie kiedy je mieliście i jak teraz funkcjonujecie, kto, gdzie i jaką metodą Wam je wykonał, oraz czy wróciliście do sportu ?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Z trudniejszymi bólami pleców większość ortpedów sobie nie radzi, także nie należy się do nich udawać w tych sprawach. Dlaczego zamiast rezonansu zrobiono mniej dokładny tomograf? Z drugiej strony to nie opisujesz objawów, które uzasadniałyby tego typu badania. Ale ortopeda na obrazek skierować lubi, czuje się z nim komfortowo, czasem pacjent nieco mniej. Kto sugerował operację? Podobną przepuklinę widoczną na MRI ma 4% ludzi bez jakichkolwiek objawów bólowych. Gdyby ktoś się posługiwał angielskim żargonem medycznym to tu są szczegóły:
http://www.chirogeek.com/000_MRI-Abnormalities_Asymptomatic-Pats.htm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Jeśli to operacja kręgosłupa, to możesz już zapomnieć o siłowni chyba, że treningi BARDZO LEKKIE! Dyskopatie Ci wyleczy skutecznie terapeuta manualny! Mnie też chciał operować jeden neurochirurg z Piekar, ale się nie dałem, wyprowadzil mnie lekarz rehabilitacji i chwała mu za to!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1620
Do Mariana: czy ten chirurg z Piekar to nie Doniec?? A co do siłowni to czy spokojnie na nią chodzisz po terapiach??

"Motywacja to podstawa"

www.arnold-s.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli to operacja kręgosłupa, to możesz już zapomnieć o siłowni
Szymon Kołecki jednak trenuje, a Doda już śmigała w szpilkach :). Co nie znaczy, że komuś operację kręgosłupa polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1620
Szymon tez miał wypadnięty dysk??

"Motywacja to podstawa"

www.arnold-s.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Kradam - ale to postacie bardzo znane, medialne wiec napewno w ich przypadkach sie tez bardziej starali...

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Kołecki miał wieloletnie bóle, na rezonansie bodajze 2 przepukliny. Nie poradzil sobie z tym zadnym sposobem. Jezdzil na Ukraine do jakiegos Magika, ZTCW leczyl go tez najlepszy mi znany polski terapeuta manualny. Skonczylo sie operacja w warszawski szpitalu wojskowym. Co do wypadniec dyskow i dyskopatii to proponuje nie uzywac tych ogolnikowych pojec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3138
Ja wlasnie 1 marca przeszedlem operacje wymiany dysku na poliweglowy ( w moim przypadku przepuklina miedzy L4 a L5 byla tak duza ze Rehabilitacyjnie juz by mi tego nie cofnieto) jestem 3 miesiace po operacji i teraz praktycznie nie odczuwam zadnych boli . Zaczynam rehabilitacje na której bede mial wzmacniane miesnie grzbietu i srodbrzyszne ? czy jakos tak :) w celu zapobiegniecia kolejnych urazów dysku. Z tego co wstepnie rozmawialme z lekarzami to napewno odpadaja sporty "skakane" koszykowka , siatkówka bo wtedy jest mozliwosc ze nowy dysk sie poprostu zgniecie. No a silownie hmmm nie dostalem az tak jasnych odpowiedzi ale ciagle sie staram je uzyskac, generalnie po 6 miesiacach mozna lekko cwiczyć ale podarowac trzeba sobie , barki i grzbiet z ciezarami z cwiczeniami na laweczce nie powinno byc problemow.
To tyle co udalo mi sie dowiedzec , jak ktos wie cos wiecej to z checia sie dowiem jak najwiecej :)

Siła i Honor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 0


WITAM COMBO, I JAK SPRAWUJE SIĘ SZTUCZNY DYSK?? JA TEŻ MAM PROBLEMY OD CZTERECH LAT I WAHAM SIĘ CZY OPEROWAĆ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3138
Ciesze sie , ze podjełem sie tej operacji , minoł rok a jak funkcjonuje bez zadnych problemow.
Bylem u lekarza sportowego i powiedział , ze praktycznie moge robic to wszystko co robilem przed operacja , unikać jedynie czynosci ktore wpływają na zgniatanie kregosłupa + trzymac sie zasad ktore dotycza osob z dyskopatją ( proste plec itd. . .)
Chodze sobie 1- 2 razy w tygodniu na silownie , pogadałem z trenerem powiedział czego nie powinienem robić i jest oki .
WIadomo , nie szastam jak narazie takimi ciezarami jak kiedyś , ale forma tak czy siak wzrasta

Pozdrawiam

I nie ma co sie czaić , jak operacja to wlasnie w jak najmlodszym wieku , organz szybciej przyswaja nowy dysk i szybko dochodzi sie do stanu przed operacji

COMBO

Siła i Honor

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

po zdjeciu gipsu

Następny temat

problemy z krzyzem mamy

WHEY premium