SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Dwuboj olimpijski

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 270

napisał(a)
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 31 Napisanych postów 499 Na forum 298 dni Przeczytanych tematów 7389
Witam. Czy chcąc zacząć przygodę z dwubojem a w zasadzie przygotować się silowo, powinienem zastosować jakiś szczególny plan? Czy 3x w tyg fbw, jednak na każdym treningu ukierunkowany na inną partię? Tzn fbw ale jednego dnia mocniej akceptowane nogi, kolejnego barki i ręce, a ostatniego plecy i klatka?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 557 Napisanych postów 3693 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 76690
Trójbój to technika, mobilność i wytrenowanie CUN. Nie skupiaj się na sile statycznej, hipertrofii - jak u Ciebie z mobilnością, przykurczami, siadasz tyłkiem do ziemi, robisz siady rwaniowe, siady przednie chwytem ciężarowym?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

napisał(a)
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 150 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 3270
up Koledze chodzi o dwuboj czyli podrzut i rwanie.
Co do tematu wydaje mi sie ze malo kto cwiczy tu podnoszenie ciezarow i lepiej zwrocic sie do profesjonalistow, najlepiej w sekcji u Ciebie w miescie
napisał(a)
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 31 Napisanych postów 499 Na forum 298 dni Przeczytanych tematów 7389
Dokładnie, podrzut i rwanie. Jestem już strym bykiem- prawie 32 lata. I na siłownię chodzę dł swojej tylko przyjemności nie dla zawodów czy rekordów. Ale spodobał mi się niesamowicie ten dwuboj. Dla mnie to kwintesencja czystej siły i mocy. Spróbuję czegoś poszukać, ale nie mieszkam w Polsce i może by trudno.

Co do siadów to pelniutkie tylkiem najniżej jak się da, przedni prawie ogarnięty. Za ten rwaniowy dopiero będę się brał.

Zmieniony przez - xtras2001 w dniu 2017-03-14 14:22:50
napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1881 Napisanych postów 36512 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 245927
Jak się bawisz sam dla siebie, to wprowadzaj sobie poszczegolne elementy każdego z bojów, a potem połączysz je w całość. Czy nauczysz się dobrej techniki? Pewnie nie, ale jak nie ma innej możliwości

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2263 Napisanych postów 37032 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272400
Zacznij od nauki przysiadów przednich, tylnych, rwaniowych. Później high pull i zarzut siłowy.
W dalszej perspektywie będzie można próbować to połączyć.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

napisał(a)
Znawca
Jak tylko uda mi się wyciągnąć znajomego na silke nagram film do oceny techniki przysiad przedniego i tylnego.
Póki co proszę nie zamykać tematy.
napisał(a)
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 150 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 3270
Popros kogos z silowni, jak kumpla nie mozesz sie doprosic ;)
Z technika bedzie Ci ciezko, to nie martwy ciag czy wyciskanie, tu naprawde ciezko sie tego nauczyc. Ale trzymam kciuki, dobra zajawka
napisał(a)
Znawca
Dzięki ;).

Dziś były nogi jak zwykle na maksa. Siady tylne ok, przy przednich jest problem kiedy zakładam większy ciężar. Po prostu nadgarstki bolą. Codziennie pracuje nad mobilności, ale to nie kwestia kilku rozciagniec tylko długiej ciekzkiej pracy.
Mobilnosc barkó wogole porażka...

Wczoraj próbowałem zarzutu z podestu. Moje próby są lata świetlne od tego jak to robią profesjonaliści. Ich podrzut to jeden idealny płynny ruch. U mnie jakieś szarpanie z bujaniem. Nic to, będę próbował.

Zastanawiam się czy dziennika treningowego nie założyć. Dla motywacji.
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2263 Napisanych postów 37032 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272400
Jeśli mam porównywać siady i martwy ciąg do rwania to tak jakby zestawić tabliczkę mnożenia z logarytmami

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia dla 15 lat

Następny temat

Jest OK? [Mój Trening]

Stany zapalne - 10 najlepszych produktów, które je zwalczają Stany zapalne - 10 najlepszych produktów, które je zwalczają Martwy ciąg - niezastąpione ćwiczenie na plecy? Martwy ciąg - niezastąpione ćwiczenie na plecy? Rozciąganie - przed, po, a może w trakcie treningu Rozciąganie - przed, po, a może w trakcie treningu  Morgan Mikenas-  fitnesska, która nie goli się od roku Morgan Mikenas- fitnesska, która nie goli się od roku Palumboizm- zmora współczesnej kulturystyki Palumboizm- zmora współczesnej kulturystyki Skuteczny spalacz tłuszczu - Rewolucyjny REDOX Extreme Skuteczny spalacz tłuszczu - Rewolucyjny REDOX Extreme Klaudia Ignasiak - ocena sylwetki Klaudia Ignasiak - ocena sylwetki Bieganie i kulturystyka. Dlaczego kulturysta powinien biegać? Bieganie i kulturystyka. Dlaczego kulturysta powinien biegać?