SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duża nadwaga u nastolatka - poszukuje sposobu.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Witam forumowiczów. Otóż chciałbym przedstawić na tym forum swój problem.
Nie ma co owijać - jestem po prostu 'gruby'. Sam nie wiem kiedy to przyszło, lecz ciężko jest to zatrzymać. Z każdym miesiącem, rokiem wagi przybywa (jest tak od ~2 klasy szkoły podstawowej). Chciałbym doradzić się Was - doświadczonych osób, w sprawach takich jak to, jak intensywnie należy ćwiczyć, w jaki sposób etc.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 14

Waga : 87

Wzrost : 173

Obwód klatki : Nie mierzyłem - lecz jeśli będzie to potrzebne, mogę.

Obwód ramienia : Nie mierzyłem - lecz jeśli będzie to potrzebne, mogę.

Obwód talii : Nie mierzyłem - lecz jeśli będzie to potrzebne, mogę.

Obwód uda : Nie mierzyłem - lecz jeśli będzie to potrzebne, mogę.
Obwód łydki : Nie mierzyłem - lecz jeśli będzie to potrzebne, mogę.

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : Nie wiem.

Aktywność w ciągu dnia : Szkoła, w zależności od pogody, jeśli zła - dom i aktywność poprzez klikanie na klawiaturze... lecz teraz idzie lato więc: rower, różne gry typu piłka nożna, siatkówka, basen (około 3-4 razy w tygodniu)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : W-f, jazda na rowerze, basen

Odżywianie : "To co mama da"....

Cel : Redukcja tkanki tłuszczowej.

Ograniczenia żywieniowe : -

Stan zdrowia : Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej : No nie wiem, może być chyba wszystko oprócz biegania.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Raczej nie

Stosowane wcześniej diety : Brak


Prosiłbym bardzo o pomoc, jak widać moja nadwaga jest duża, chciałbym abyście doradzili mi jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawiać, co jeść (wiem, że diety w moim wieku nie są zdrowe, lecz może warto spróbować, ograniczyć niektóre rzeczy - słodycze mogę całkowicie odrzucić) i tym podobne rzeczy. Myślę że wiecie o co chodzi, myślę też, że pomożecie nowemu, młodemu użytkownikowi.

Pozdrawiam, Artur
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć Artur
Jak na swój wiek mądrze piszesz,
co do diet - nie rozumiesz co to jest dieta
Dieta, raczej sposób żywienia może zaszkodzić tylko jeśli jest zła/zły.
Najlepszym rozwiązaniem będzie poprawy Twojego sposobu odżywiania, z tego co czytam to jesz to co mama "da", a więc trzeba oświecić mamę co jest ok a co nie. Poczytaj tematy znajdujące się w zbiorze linków, zacznij od 10 wskazówek żywieniowych, zadawaj tutaj pytania oraz pisz swoje wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
...a i jeśli chodzi o aktywność fizyczną to każda będzie dobra ... rób to co lubisz a efekty będą szybsze niż jeśli będziesz zmuszał się do treningów.
Graj w piłkę, biegaj, pływaj... rozwijaj się ogólnie .. to najlepsze wyjście

Powiem Ci szczerzę że ja gdybym mógł cofnąć czas i być w Twoim wieku z miejsca zapisał bym się na gimnastykę...

Spójrz tylko na sylwetki gimnastykow i ich umiejętności ... niezłe co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jak i pomocne linki ;) Miejmy nadzieję, że nie stracę silnej woli i się do nich ustosunkuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5600
Walcz niczym smok :D powiem ci szczerze ze mamy identyczne wymiary :P (waga i wzrost) licze iz osiagniesz sukces ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna- prośba o ocenę

Następny temat

Dieta kilka pytan

WHEY premium