SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradzać CZY NIE- oto jest pytanie? Dylemat.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Ja mam skrzywienie kregolupa i chorobe jedna [zapomnialem nazwy] + mialem w mlodosci operacje na krecz szyjne takie cos mnie niby dyskwalyfikuje z silowni i mc, a dzieki silownie nieco mi sie wyprostowal kregoslup oczysicie nadal jest skrzywienie ale juz nie tak jak na poczatku, no i przedewszystkim ta choroba mi w niczym nie przeszkodzila.

Oczywiscie byly chwile gdzie gdy cos sie robilem przerwywalem bez namyslu- ale to normalne.
Co widziecej lekarz 1 kontaktu kategorycznie zabronil mi cwiczenia/pracy fizycznej w przyszlosci.

Poszedlem niedanwo na komusje wojskowa dostyalem kat A, pracuje z powodzeniem fizycznie [pracowalem do niedawna], cwicze na silowni nadal.

Pozatym jak apokalipsa- praca fizyczna 8h bardziej ma szanse zrabac kregoslup niz ten mc raz w tygodniu,

A ze przy zachowanej technice i odpowiednim ciezarze moze walnac to fakt ale to juz skrajnosc, bo takie cos moze sie stac zawsze iw szedzie to jest wypadek ktorego sie nie przewidzi.
To tak jakby nie wstawac z lozka bo mozna sie przeworocic niby mozna tylko po co?

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 388
no cóż twardziel jesteś. Dyskopatia + 200kg w MC . TAK częste niewinnie wyglądające czynności prowadzą do wad kręgosłupa np. siedząca praca. Właśnie tak powstaje dyskopatia. Najpierw robi się drobne zniekształcenie później podnosisz 200kg i pojawiają się problemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
pilot84: Panie seba! krzywdę można sobie zorbić mając dobrą technikę i ćwicząć małym ciężarem (dajmy na to 50-70%). Wyjaśnię to z naukowego punktu widzenia.

[...]

pilot84: Mając prawidłową budowę kręgosłua, mając dobrą technikę i stosując duży ciężar nie może nic się stać

No to zupełnie nie rozumiem twojego myślenia. ZAWSZE I WSZĘDZIE PISAŁEM O

A) ZDROWYCH LUDZIACH, W WIEKU > 20 LAT
B) UPRZEDNICH BADANIACH LEKARSKICH
C) DOBREJ TECHNICE
D) MAŁYM CIĘŻARZE

Weź idź sobie poczytaj, jak nie wierzysz.

pilot84: MWyciskanie czy inne ćwiczenia nie wymagają takich badań bo nie są tak niebezpieczne. Statystycznie rzecz biorąc ponad 60% ludzi nie nadaje się do tego ćwicznia gdyż ma jakieś wady kręgosłupa. Jednak te ponad 60% może ciężko ćwiczyć na siłowni i mieć dobre efekty ale napewno nie w MC!

I znów 60% wzięte z kosmosu. Jak coś podajesz to od razu źródło! Statystycznie rzecz biorąc, to z psem na spacerze mamy po 3 nogi.

Poza tym właśnie pokazałeś swoją niewiedzę. Inne ćwiczenia mogą być cholernie niebezpieczne - ot przysiad, podrzut, rwanie; właściwie każde ćwiczenie gdzie operuje się na dużych ciężarach.

Wszystko sprowadza się do myślenia, używania rozsądnych ciężarów i adaptacji organizmu. Nie demonizujcie MC, bo to nie ma sensu.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-10-06 22:45:18

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Hola, hola, z drugiej strony ludzie w wieku Seby, a nawet Apokalipsy twierdzacy ze "mam krzywe ale nic sie nie dzieje" sa jak wyjeci z artykulu Galla. Kwestia co sie bedzie dzialo za lat pare, gdy juz dysk sie wysunie odpowiednio daleko...
Sam mam zreszta to samo, i jakos tak odkladam ta wizyte u lekarza (choc temat mam juz "obcykany")...

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Wogole nie wiem skad te dane ze mc jest zlym cwiczniem.
Napewno kontuzjogennym, ale na boga przysiady pelne tez za bezpeiczne nie sa[chodzby dla stawow] nie odpowiednie trzymanie nadgarstkow przy np wycisku moze spowodowac ich rozwalenie [nie zycze nikomu], itp itd.

Ogolnie rzecz biorac KAZDE cwiczenie [nawet wspomniane przezemnie rozpietki] moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku.
Ale po to sa trenerzy po to fora by wiedziec jak korzystac z tego, a jak ktos jest d**** i zle wykonuje/nie potrafi to pozniej tlumaczy sobie ze zalicza sie do 40% spoleczenstwa ktore robic tego nie moga- wedla twych statystyk.

Nie jestem ani lekarzem ani nikim takim kto chandluje ludzmiki organami, jedyne co mnie laczy z biologia to ze zniej zdawalem mature i mam podstawowa wiedze, ale co mi pozwala wypowiadac sie? swoje nedzne 6 letnie doswiadczenie, i przedewszystkim doswiadczenie starszych kolegow ktorzy zaczynali cwiczyc jeszcze w stanie wojennym.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Apokalipsa akurat jest dosc stary [sory apo nie banuj ale prawda jest bolesna].

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 388
słuchaj knife, ja nie jestem jakimś maniakiem i nie siedzę 24h na dobę i nie śledzę jakiś badan naukowych. A skąd ja to wszystko wiem? nasłuchałem się od tych oszołomów (lekarzy) o których mówisz. No wiesz nie spotakłem się jeszcze z opinią że sumplementy są złe, albo żeby ktoś zalecał powolny spacerek. Ja pokazałem swoją niewiedzę bo nie wymieniłem innych ćwiczeń kontuzjogennych? a po co mam wymieniać myślisz że nie wiem jakie są kontuzjogenne a które nie? mowa w tym poście o MC.
Jeszcze jedno. ktoś tam miał krzywy kręgosłup i sobie wyprostował martwym ciągiem???? jakoś w to nie wierzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
to uwierz do IIstopnia w skali Wejsfolga skolioza jest calkowicie odwracalna [odowodnione naukowo]

Nie marwym cieagiem- jedynie napisalem by ci poakzac ze cwiczenia na silowni moga bardziej pomuc kregoslupowi niz przeszkodzic, a ty chcesz na sile udawadniac ze tak nie jest.

Zmieniony przez - seba_kzn w dniu 2006-10-06 22:56:25

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 388
tak! ale nie dzięki MC. Wyleczyłeś się i dobrze, możesz teraz pójść robić MC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
No jasne ze moge bo on nic nie ma do skrzywienia kregoslupa.Ba nawet wzmacnia plecy.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps i triceps

Następny temat

Trening na mase

WHEY premium