SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
To ja się podłącze, jak się rozgrzewać przed ćwiczeniami na plecy, np przed podciąganiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
czesc. Mam osobe poczatkujaca ktorej ustalam jadłospis,ale moje pytanie dotyczy cwiczen,bo osobnik rowniez liczy na porade ode mnie w tej kwestii. Jest poczatkujacy waży 98,5kg, BMI wykazało otyłość I stopnia. Planuje zaczac chodzic na silownie i myslalem o ACT dla niego,ale przyjrzalem sie planowi i zauwazylem istotny blad. Cwiczenie brzucha najpierw,a plecow gdzies dalej,co jest szkodliwe dla kregoslupa. A czy dla takiego goscia tradycyjne fbw byłoby złe ? Co byłoby ok na poczatek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Bryxon
Czyli powinienem rozpocząć od samej sztangi, dokładać stopniowo ciężar ewentualnie w końcowej serii robić z maksymalnym obciążeniem ?


Tak jest, jak już będziesz miał dobre doświadczenie organizm przystosowany do obciążeń to wtedy możesz wprowadzić jakiś cykl treningowy z regresją ciężaru.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
fighter7
To ja się podłącze, jak się rozgrzewać przed ćwiczeniami na plecy, np przed podciąganiem?


mozesz wpisać w youtuba wormup before back.

Ja do rozgrzewek zawsze gumy stosuje, różne kombinację, rozciąganie przed sobą za sobą. czy przenoszenie naprężonej gumy z trzymania przed sobą za siebie. można wziąć małe hantelki wiosełko delikatnie zrobić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pytacz_123
czesc. Mam osobe poczatkujaca ktorej ustalam jadłospis,ale moje pytanie dotyczy cwiczen,bo osobnik rowniez liczy na porade ode mnie w tej kwestii. Jest poczatkujacy waży 98,5kg, BMI wykazało otyłość I stopnia. Planuje zaczac chodzic na silownie i myslalem o ACT dla niego,ale przyjrzalem sie planowi i zauwazylem istotny blad. Cwiczenie brzucha najpierw,a plecow gdzies dalej,co jest szkodliwe dla kregoslupa. A czy dla takiego goscia tradycyjne fbw byłoby złe ? Co byłoby ok na poczatek?


No to jak widziałeś jakieś ACT to nie musisz się tego konkretnego planu trzymać, możesz zmienic jak Ci pasuję, Nawet bym nie dawał chyba brzucha do act, chyba że osobno na koniec treningu. Na początek każdy plan będzie dobry, nawet oklepany split.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jeszcze mam takie pytanie. Kiedy należy dokładać ciężar? Z serii na serię czy lepiej brać pod uwagę aspekty techniczne, czyli jeżeli technika będzie pozwalała na zwiększenie obciążenia z serii na serię ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Staraj się dokładać co serie, jak zauważysz że tor sztangi się zmienia czy np przy wyciskaniu u niektórych podnoszą dupę do góry, zmieniają ułożenie nóg to oznaka że założone jest za dużo. Wiadomo w martwym ciągu skok moze być duzu co 10-20 kg ale w małej partii biceps czy triceps to może być ok 2 kg.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Ok. A co w przypadku, gdy nie będę mógł przejść na wyższy ciężar w danym ćwiczeniu? Będę miał zastój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Np zmiana planu treningowego, roztrenowanie, zejście z powrotem na niższe obciążenia, wzmocnienie innych partii które biorą udział przy tym ćwiczeniu, zejście z ilości powtórzeń.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Tzn cofnąć się z ciężarem i znowu starać się zwiększać ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium