SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Bardzo fajnie to wygląda choć to bardziej goblet squat niż przedni. Bo przy przednim ze sztangą pozycja techniczna może się rozsypać. Jednak w wersji, którą pokazujesz bardzo dobrze to wygląda.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ja proponuję byś jednak nagrał ostatnią serię na treningu siłowym, gdyż to ona weryfikuje technikę

Wydaje mi się, że trochę za nisko schodzisz. W 14 sekundzie masz wystarczający zakres ruchu. Później się delikatnie poluzowujesz i próbujesz zejśc niżej. To nie jest potrzebne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 111
Dziękuję anubis84 i ronie220 za odpowiedzi, niestety nie mam możliwości zmierzenia BF% (wiem, słabo) ale dodaje moje zdjęcie z 3 stron.
93 kg, 184 wzrostu, 26 lat.
Moje cele - redukcja tłuszcz, maksymalne wzmocnienie mięśni, zależy mi na sile, nie na masie - szykuje się do powrotu do piłki nożnej po bardzo długim czasie. Zależy mi głównie na nogach, brzuchu i plecach (szczególnie dolne partie), klata i ramiona oczywiście też, ale póki co mniej. Sezon zaczyna się za 10 tygodni, wiem że to niedużo, ale z drugiej strony jest to już pewien okres gdzie można dojść do zauważalnej różnicy w osiągach ciała. Zależy mi również na atrybutach typowych dla piłki nożnej - a więc osiągnięcie kondycji, przyspieszenia, siły. Dodam, że gram w piłkę 1-2 w tygodniu.
Chcę rozegrać całą sytuację najbardziej inteligentnie jak to tylko możliwe, dostosować plan treningowy do wskazanych celów.

Więc w jakim kierunku poprowadzić moją przemianę pod względem treningu i diety?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2408
Mam jeszcze jedno pytanie, jestem na redukcji i nie wiem za bardzo jakie treningi mógł bym jeszcze stosować żeby podkręcić metabolizm i tym samym nie przetrenować się. Obecnie to wygląda mniej więcej tak:
Pon:Góra
Wtorek: Dół
Środa:Wolne
Czwartek:góra
Piątek:dół
sobota,niedziela:wolne
Mógłbym wykonywać w środe , sobote i niedziele jakieś HIIT i Tabate tylko nie wiem za bardzo jak to rozplanować, gdybym dał w środe przykładowo hiit a tabate w sobote i zostawił niedziele wolną to byłoby w porządku, chce dać czas mięśniom na regeneracje, chce żeby było najoptymalniej. Trenuje obecnie tym planem nr 3 http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7625 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
No a jak leci do tej pory jest konieczność dokładania kolejnej aktywności fizycznej ? Dieta jest dopięta ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2408
Dietka jest git a czy leci to dopiero będe w tym tygodniu wiedział bo do tej pory obniżałem o 300 kalorii co tydzień i dopiero teraz wskoczyłem na deficyt kaloryczny.
Tak czy tak chciałbym dołożyć jakąś aktywność fizyczną żeby przy okazji poprawić kondycje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To jeśli wszystko gra to możesz dołożyć albo jakieś aero bądź interwały jeśli kondycja pozwala na wyższą intensywność. Tylko teraz żebyś nie popełnij błędu i nie zszedł za dużo z kaloriami bo i przytniesz w diecie i dołożysz aktywności.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 27 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 454
Skończyłem FBW chcę zacząć nowy trening pod hipertrofię 4 dni góra - dół. Znalazłem ciekawy system treningowy, przypadł mi do gustu. Mam jednak problem z przysiadem ze sztangą trzymaną z tyłu. Mogę zamienić bez szkody dla planu na dwa razy przysiad przedni? Co myślicie o takim rozwiązaniu?


I druga sprawa, czy moge zamienić inverted rows na podciąganie chwytem młotkowym? Czy to zupełnie inne ćwiczenia?






Zmieniony przez - dmt89 w dniu 2016-05-31 11:17:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Jeśli jest problem z tylnym to śmiało możesz zrobić dwa razy przedni bez problemu. Ale warto popracować nad tylnym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 27 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 454
A mogę zamienić inverted rows na podciąganie chwytem młotkowym? Czy te ćwiczenia angażują inne partie mięśniowe?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium