SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - junior wśród seniorów

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
310XT
dziś dopiero podpiąłem pasek, tętno na starcie pokazało mi ~70
pokręciłem 4 minuty na rowerku, ale nie chciało iść do góry więc odpuściłem, może popołudniu spróbuję przetestować na dłuższej trasie

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
05.04.2014

Dziś przez cały dzień jakiś zamulony i senny...
A jutro mam swój "mini-maraton" - bieg na 10 km. Cel: ukończyć Nie nastawiam się na nic

Aktywność

DNT

Odżywianie


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
Ja dzięki chłopakom zmieniłem dłuższe dystanse na poczet interwałów - zobaczymy jak na tym wyjdę w maju na pomiarze. Fakt że nie schodzę tak zmęczony jak po 10 km ( po której w sumie też nie schodziłem zmęczony tydzień temu) ale doznania są zdecydowanie inne. ty pewnie ze względu na osłabienie raczej nie powinieneś sobie podnosić tętna wiec długie sa jak najbardziej dla Ciebie. walcz o mniej niż 54

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Do typowej redukcji interwały są lepsze niż nabijanie km

Dzięki, choć na nic się raczej nie nastawiam (no dobra, godzinę chciałbym złamać ).

Głównym założeniem jest pokonanie dystansu i wzięcie udziału w biegu po dość długiej przerwie spowodowanej problemami kardio. A bieg o tyle dla mnie ważny (w tamtym roku miałem nawet specjalne plany z nim związane - ale wyszło jak wyszło), bo "u mnie", tu gdzie mieszkam

Czemu akurat 54?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
06.04.2014

Już po biegu. Wyszło całkiem dobrze - w sumie nawet nie spodziewałem się takiego wyniku na dychę po przerwie - 49 min 47 s. Jutro dam większą relację, bo dziś jestem padniety: i po biegu, i jeszcze kilku innych zajęciach.

Garmin dziś po raz pierwszy w akcji. Fajna zabawka

Dobranoc

Aktywność

Bieg 10 km - 49 min 47 s

Odżywianie



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Relacja z V Biegu Raszyńskiego

Jak już wczesniej wspominałem wczoraj brałem udział w biegu ulicznym na 10 km - V Biegu Raszyńskim. Dla mnie był to mały powrót po problemach zdrowotnych. Nie zakładałem zupełnie żadnego wyniku. Celem było ukończyć bieg.

Bieg miał zacząć się o 11. Na miejscu byliśmy (bo byłem z bratem) 0 10. Odebraliśmy pakiety i posiedzieliśmy trochę w biurze zawodów, bo było chłdono. Właściwie to było bardzo zimno, żeby chodzić w krótkich spodenkach. Jednak do biegu taka pogoda była idealna

Na ok. 20 min przed biegiem zaczęłiśmy małą rozgrzewkę - truchtanie, rozciąganie itp. W końcu wybiła godzina 11. Ja gdzieś ze środka stawki na starcie, brat z pierwszej (no może drugiej) lini. Po starcie dziwne wrażenie, taka myśl: kurde, gdzie ja jestem... chciałem lecieć, lecę... Jakoś nic do mnie nie docierało



Pierwszy kilometr pobiegłem razem z tłumem. Drugi właściwie też. Dopiero po drugim kilometrze zobaczyłem oznaczenie "2 km". Patrzę na zegarek, a tu mi wychodzi, że mam tempo na minutę poniżej życiówki Jak się okazało w domu, pierwszy kilometr pobiegłem w 4:33, drugi i trzeci po 4:41.

Po tych trzech km zwolniłem. W zasadzie to może "trochę" za mocno ruszyłem. Jak w domu sprawdziłem najgorzej wyszedł siódmy kilometr - 5:21.

Ostatni kilometr to już pobiegłem na "emocjach". Ostatnia prosta ok. 150-200 metrów, sporo dopingujących osób - od razu włącza się motorek w dupie

Wpadłem na metę. Na zegarze widzę nieco ponad 50 min. Ale spojrzałem na zegarek (a nastęonie skonfrontowałem wynik w domu z oficialnymi wynikami - pokryły się ) - a tu 49:47 Byłem mega zadowolony, ale też mega zmęczony.



Na mecie standardowa "procedura" - medal, picie. Po biegu mała chwila na ochłonięcie i rozciąganie. Potem przebranie w cywilne ciuchy. I idziemy na pobiegową biesiadę

W trakcie biesiady rozdanie nagród - dla zwycięzców biegu, za najlepsze wyniki w kategoriach wiekowych (tu naprawdę szacunek, dla startujacych "dziadków" - taka sprawność w takim wieku naprawdę budzi szacunek; dla jasności podam, że najstarszy zawodnik był z rocznika 1933 - a więc miał 81 lat - i czas 1:12:00) i najlepszych mieszkańców (tu wygrał brat z czasem 38:37 - wynik zaj**isty - w nagrodę dostał... tableta ).

Wiem, że mój bieg nie może sie równać ani z maratonem Xzaara, ani połówką Ronina (tu gratulacje dla obu Panów), ale dla mnie to i tak było ogromne przeżycie. Przeżycie, bo pobiegłem po raz pierwszy po długiej przerwie, mając w perspektywie, że może pora zerwać z bieganiem... Ostatni raz, w biegu ulicznym brałem udział 11 listopada ubiegłego roku. Ostani raz, 10 km, przebiegłem też 11 listopada 2013



Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2014-04-07 07:58:51

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2014-04-07 07:59:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gratulacje.
Mały sukces też cieszy.
Może mały ale jakże cenny dla Ciebie.

Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2014-04-07 08:08:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
gratki
czas super

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
Gratulacje;)

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
widzę,ze tutaj rośnie nam kolejna gwiazda maratonów gratuluje byku oby tak dalej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

S I Ł O M A S O R Z E Ż B A

Następny temat

Sporty walki w średnim wieku

WHEY premium