SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy trening siłowy - zmiana obciążenie - wątpliwość.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 160
Hej, dopiero zaczęłam swoją przygodę z domowym treningiem siłowym, wcześniej ćwiczyłam z Zuzką {zrobiłam 40 ZWOWów}, Jillian. Plan, wg którego ćwiczę umieściłam na blogu fitnessowym - jah-stina's life. Jest on modyfikacją dobrze znanego treningu siłowego dla kobiet z forum sfd. Przy pierwszej próbie zdecydowałam się na 10kg sztangę {robiłam z nią wyciskanie na ławce poziomej, przysiady klasyczne oraz wspięcia na palce stojąc}. Podczas tego pierwszego treningu, wydaje mi się, że 10kg to dla mnie za mało. Pojawiła się w mojej głowie wątpliwość - czy dodać sobie dodatkowe kg teraz, czy poczekać do większej ilości serii w następnych tygodniach?

Niestety nie posiadam mniejszych talerzy, dlatego kolejną opcją będzie 16kg. Czy przeskok z 10 kg do 16 kg to dobry pomysł? Tym bardziej, że dopiero zaczynam z treningiem siłowym. Kiedy powinno się zmienić obciążenie? Proszę o radę, bo jestem zielona w temacie, a nie chciałabym zrobić sobie krzywdy...

Zmieniony przez - jah-stina w dniu 2013-05-17 12:03:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
10 kg to za mało. W regulaminei masz artykuł o progresie w treningu siołowym - czytaj

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 160
okey, zabieram się za lekturę :) dziękuję za odpowiedź :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wieka dolna czesc brzucha

Następny temat

musze troche pomarudzic :)

WHEY premium