SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do tych co prosza o ocene planu HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 262
Pozwolę sobie podczepić się pod pytanie Przedmówcy. Ćwiczę regularnie od niemal 4 lat. Waga 105kg, wzrost 188cm. Chcę spróbować czegoś nowego bo do tej pory posługiwałem się splitem oraz metodą 5x5.
Mam jednak problemy z plecami i nie jestem pewien, czy zdołam robić marty ciąg (chodzi bardziej o ostatnie mikrocykle, stąd pytanie, czy bez tak ważnego dla hst ćwiczenia warto bawić się w ten plan?


Nogi: przysiady ze sztangą x2
Plecy: wiosłowania sztangą x1
Plecy: ściąganie drążka do karku (przy podciąganiu nie jestem w stanie odpowiednio dobrać progresu obciążeń) x1
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej x1
Klatka: wyciskanie sztangi na ławce skośnej x1
Barki: wyciskanie sztangi zza karku x1
Barki: wyciskanie sztangielek x1
Triceps: pompki na poręczach x1
Biceps: uginanie sztangą x1
+ łydki, brzuch, kaptury i nadgarstki przy zachowaniu hst. W ostatnim mikrocyklu zwiększam ilość serii przy wszystkich po x1 do x2.

Chodzi mi głównie o jedno - czy warto robić po 2 różne ćwiczenia na daną partię, czy lepiej używać jednego ćwiczenia x2 serie? Wiadomo, że sam się o tym przekonam, ale chciałbym dowiedzieć się jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3707
Ja także odświeżę temat ponieważ mam dwa pytania .

Pierwsze to jakie drugie ćwiczenie wybrać na klate ( oprócz wyciskania na płaskiej) ponieważ sprawdzając pompki na poręczach jestem w stanie wykonac 15 powtórzen jedynie ze swoim ciężarem własnym bez dodatkowego obciążenia więc nie ma opcji zastosowania tu progresji ( 10 powtorzen robie z 10 kg a 5 powt z 20kg) . Nie mam w tej chwili mozliwosci robienia skosu w góre wiec czy powinienem zastapic pompki np rozpiętkami ?

Drugie pytanie które ćwiczenie będzie bardziej odpowiednie na triceps w hst : francuskie leżąc czy ściągnie linek wyciągu górnego ?

Zmieniony przez - leniu89 w dniu 2012-05-09 17:06:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Witam, poniżej mój plan. Otóż mam dwa pytania

Czy dobrze są po przeplatane ćwiczenia?
Gdzie umiejscowić najlepiej MC?
Cos wyrzucić zmienić?

1 NOGI przysiady
2 KLATA wyciskanie sztangi poziom
3 PLECY wioslowanie
4 KLATA pompki na poreczach
5 PLECY sciaganie drazka do klatki
6 NOGI wspiecia na palce
7 BARKI Wyciskanie sztangi do uszu
8 PLECY kaptury
9 BIC Uginanie ramion ze sztangą stojąc
10 TRIC Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
11 PLECY Martwy ciąg [co 2 trening]

Byc moze juz sie powtorzyly owe pytania jak tak to sorry, ale i tak prosze o analize, gdyz wiadomo ze kazdy chce zeby mialo wszystko rece i nogi.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Witam, mam problem z HST
Progresja w drążku: podchwytem podciągnę się max 15 razy a w HST musi byc progresja. Czy zatem moge zrobic progresje powtorzen, przy zalozonym z gory ciezarze?

Dla cyklu 15 powt: 1 seria
1 trening: 10 powtorzen ciezarem wlasnego ciala
2 trening: 11 powtorzen ciezarem wlasnego ciala
3 trening: 12 powtorzen ciezarem wlasnego ciala
4 trening: 13 powtorzen ciezarem wlasnego ciala
5 trening: 14 powtorzen ciezarem wlasnego ciala
6 trening: 15 powtorzen ciezarem wlasnego ciala

Dla cyklu 10 powt: 2 serie
1 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala
2 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala + 1kg
3 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala + 2kg
4 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala + 3kg
5 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala + 4kg
6 trening: 10 powtorzen ciezarem ciala + 5kg

Dla cyklu 5 powt: 3 serie
1 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 5kg
2 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 6kg
3 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 7kg
4 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 8kg
5 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 9kg
6 trening: 5 powtorzen ciezarem ciala + 10kg

Czy tak moze byc? nie widze innej opcji progresji dla drazka a zalezy mi zeby zostal drazek a nie przyciaganie raczek wyciagu gornego bo podciaganie to cwiczenie zlote, wielostawowe itp. itd.
Czy tak samo moge postepowac w przypadku dipsow na klatke? Sytuacja identyczna - podciagne sie max 15 razy bez dociazenia

Dzieki za rady :)
Pozdrawiam :)
Filip :)

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7042
Co będzie lepsze?

PLAN 1
1. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej
2. Wiosło podchwytem
3. Wyciskanie sztangii na ławce płaskiej
4. Martwy ciąg
5. Wyciskanie z klatki
6. Przysiady ze sztanga
7. Unoszenie hantli na bok
8. Wspięcia na palce ze sztanga
9. Uginanie za sztanga stojąc
10. Wyciskanie francuskie sztangi

PLAN 2
przysiady ze sztangą / martwy ciąg * Będzie wypadać na zmianę w tygodniu 2x przysiad 1x MC / potem 2x MC 1x Przysiad jak z progresją w tym przypadku?
wyciskanie sztangi na ławce skośnej
wiosłowania sztangą
wyciskanie w staniu
Francuz leżąc
Uginanie na biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 933
Witam czy taki rozkład serii nie będzie przeładowany ostatnio tak robiłem i radę dawałem:
15pow- 2s duże grupy 1s małe
10pow-3s duże 2s małe
5pow- 4s duże 3s małe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Mam pytanie z innej beczki - jak jest z progresją ciężaru w trakcie trwania jednego mikrocyklu? Np. schodzę w MC do 67,5x15, i na następnym treningu robię np. 70x15 jeśli dam radę wykonać je poprawnie technicznie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Progresja ciezaru w ramach jednego mikrocykly odbywa sie zgodnie z zaplanawana. Zaczynasz od zanizonego, wyliczonego obciazenia, aby przy kazdym kolejnym treningu zwiekszyc obciazanie o zaplanowana wartosc.

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 121
Panowie proszę o pomoc!

Jestem na etapie mikrocyklu negatywów, a konkretnie po pierwszym treningu. Chciałem robić tyle serii ile było w piątkach (czyli 3), ale nie byłem w stanie zrobić tak jak być powinno, czyli np.:

w pierwszej serii wyciskania na płaskiej zrobiłem 3 powtórzenia sam + 2 z pomocą, ale w kolejnych 2 seriach, (cały czas z tym samym ciężarem) nawet po 3 min odpoczynku, nie byłem w stanie zrobić 3 powtórzeń sam. W kolejnych 2 seriach robiłem max 1 powtórzenie, a na 2 powtórzeniu już się wykładałem...

Co powinienem zrobić? Zmniejszyć ilość serii do 1 lub 2? Czy może zmniejszać ciężar co każdą serię, żeby przy każdej serii robić te 3 powt. sam + 2 z partnerem?



Zmieniony przez - Polontex w dniu 2014-12-01 22:09:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ej, mam pytanie do kogoś ogarniętego w HST. Jako "kozak" uparłem się na 2 serie w mikrocyklu pietnastek, i stwierdziłem że reszty treningów nie dam rady zrobić na dwóch seriach, czy mogę wrócić do jednej serii, czy to zakłoci zasadę ciągłego progresu?

Piszę w tym temacie, bo tutaj było to omawiane na samym początku i z tego co zrozumiałem niektórzy rezygnowali z dwóch serii i zaczęli robić jedną, pytanie czy dobrze zrozumiałem i czy moge teraz zejść do jednej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - prosba o ocene planu

Następny temat

Szybkie uczucie gorąca przy ćwiczeniach

WHEY premium