SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do kontroli FBW 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
Witam od 1 sierpnia chcę zacząć robić mase/siłe tym planem, w tym tygodniu będę robił maks-y, mam kalkulator do liczenia :
Poniedziałek:
-Przysiad 5x5
-Wyciskanie sztangi leżąc 5x5
-Wiosłowanie (Pendlay Rows) 5x5
-Łydki 3x20-25
-Brzuch 4x15-20

Środa:
-Przysiad 5x5
-Wyciskanie stojąc (Military Press) 5x5
-Martwy Ciąg 5x5
-Brzuch 4x15-20

Piątek:
-Przysiad 5x5/5x5/5x5/5x5/3x5/8x5
-Wyciskanie sztangi leżąc 5x5/5x5/5x5/5x5/3x5/8x5
-Wiosłowanie (pendlay rows) 5x5/5x5/5x5/5x5/3x5/8x5
-Uginanie ramion ze sztangą 3x8
-Wyciskanie francuskie 3x8

----------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
-Nie podałeś wiosłowania, ale nie mam drążka na siłowni tylko w domu i wolałbym podciąganie zamienić na wiosłowanie by nie psuć treningu.
-Pisałem wcześniej na temat pompek że nie posiadam poręczy.
-Łydki mam dać przed przysiadami ?
-Racja napisałeś o ciężarach, mój kolejny błąd ale już wiem jak zacząć

Postaram się skombinować drążek do siłowni ale to nie będzie takie proste ponieważ futryny nie bardzo się nadają do tego i w grę wchodzi tylko kupno drążka na ścianie, dlatego drążek zostawię w poniedziałek co i tak nie jest mi na rękę

Kolejny plan :
Poniedziałek:
-Przysiad 3x5
-Wyciskanie leżąc 3x5
-Podciąganie podchwytem 3xMax
-Unoszenie nóg w zwisie na drążku 3xMax

Środa:
-przysiad 3x5
-wyciskanie w staniu 3x5
-martwy ciag 1x5
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO ze skrętami 3x10-15

Piątek:
-przysiad 3x5
-wyciskanie na lawce/w staniu 3 x 5 (Tutaj I tydzień na ławce II w staniu)
-Wiosłowanie 3x5
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO z obciążeniem.

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
Płeć :Mężczyzna

Wiek :17

Waga :65

Wzrost :183

Cel treningowy :Masa

Staż treningowy na siłowni :Poważnie ponad 3 miesiące

Uprawiane inne sporty :Aktualnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :Sztanga,ławka,stojaki,obciążenie,sztangielki

Dieta :Liczę zapotrzebowanie/Zdrowo się odżywiam

Przeciwskazania medyczne :Brak

Zażywane suplementy :Brak

Ostatnio przerabiany plan:Split 4x w tygodniu

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):Będę sprawdzał w tym tygodniu na 5 powtórzeń

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Zrób sobie narazie zwykłe FBW w zakresie pow 8-12., siła przyjdzie z masą

1 zestaw z 4-5ćw podstawowych.


zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
Z tego co wyczytałem 5x5 jest planem już dla średnio zaawansowanych. A na sile mi aż nie zalezy jak na masie ale podoba mi się ten plan i chce spróbować go.

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
To weź gotowca jak tak bardzo chcesz
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLANÓW_TRENINGOWYCH-t398495.html 

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
Ten plan, który wstawiłem jest 95% gotowcem tylko ze z innej strony i chciałem poznać zdanie innych na temat niego.

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Insert07

Ogarnij sobie to w ten sposob jezeli chcesz cwiczyc takim planem, mam nadzieje że rozumiesz OCB w tym programie

A.
przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wiosłowanie 5x5

pompki na poreczach 3xmax
brzuch- np rusian twist 2-3 serie po 20 powtrzen

B.
przysiad 5x5
wyciskanie zołnierskie 5x5
martwy ciag 5x5

podciaganie podchwytem 3xmaxx 2-3 serie po 20 powtrzen
łydki

w planie masz ciagle isc do przody siłowo masz do chodzic do maxów dla 5 powtorzen , każdy trening ma byc efektywniejszy, czyli taki gdzie uzyłes wiekrzego obciazenia, nawet 1 kg bedzie postepem.

pytania??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Insert07

odpowiem od razu na pytanie,ktore rzuciles w innym miejscu:

masa to przede wszystkim kwestia zarcia,a nie takiego,czy innego treningu.
jest to tym bardziej oczywiste w grupie nowicjuszy.

wersji planu 5 x 5 jest cale mnostwo.od bardzo prostych przeznaczonych dla poczatkujacych,poprzez bardziej skomplikowane jego formy przeznaczone dla zaawansowanych zawodnikow.

najbardziej rozpowszechniona obecnie forma dla nowicjuszy jest slynny zestaw coucha Marka Rippetoe,a jedna z jego form-przyblizylem w starym poscie tutaj: (przeczytaj wszystkie posty!)

https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html

....i taka forma 5 x 5 bedzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

co do wyliczania maxow i innych tego typu *******....

ZERO FILOZOFII!

w ciezkich bojach zacznij od 50% masy swojego ciala,w innych cwiczeniach zacznij od gryfu i co trening dokladaj troche na sztange.

....i oczywiscie zapomnij o bzdurnych zalozeniach,ze musisz koniecznie zmieniac program co 6-8 tyg.

TO TYP PROGRAMU NA DLUUUGIE MIESIACE.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 471 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3262
-Dobra trening dziele na A i B (A,B,A / B,A,B )
-Mam problem bo nie mam poręczy czy mogę to zamienić na odwrotne pompki, tylko chwyt jak na poręczach ?
-Mogę zamiennie robić uginanie przedramion ze sztangą ?
-Co tydzień będę zwiększał ciężar o 2,5%
-Obciążenie będę dodawał według kalkulatora, którego mam z BF


,,Traktor71" Mam lekki problem co do twojego postu a dokładnie co do rozgrzewki bo z tego co rozumiem to wszystkie główne ćwiczenia mam robić 3 serie rozgrzewki (gryf,50%,75%) i dopiero później 3 serie właściwe a Martwy Ciąg robić z zwiększaniem ciężaru co serie (50,70,80,90,100%). Mógłbym zastosować to zrobić w ten sposób czy raczej odpada :
A) Przysiad (KLASYCZNY, PEŁNY SZTANGA Z TYŁU) 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wyciskanie leżąc, pozioma 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Wiosłowanie oburącz 5x5 - 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
B)Przysiad (KLASYCZNY, PEŁNY SZTANGA Z TYŁU) 5x5 - 50%,60%, 70%, 80%, 80%
Wyciskanie żołnierskie, stojąc 5x5 - 60%,70%, 80%, 90%, 100%
Martwy Ciąg klasyczny 5x5 - 60%,70%, 80%, 90%, 100% <-Zalazłem to na BF i tak z czystej ciekawości pytam czy to przejdzie, jeżeli nie dostosuje się do tego co napisałeś w podanym linku.

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Insert07

wkleje jeszcze raz,bo albo nie widzi albo z czytaniem problem:

"najbardziej rozpowszechniona obecnie forma dla nowicjuszy jest slynny zestaw coucha Marka Rippetoe,a jedna z jego form-przyblizylem w starym poscie tutaj: (przeczytaj wszystkie posty!)

[https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html] 

....i taka forma 5 x 5 bedzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. "

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko

Następny temat

fbw - masa

Wiecej