SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do S. Ambroziaka i D. Szukały

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Panowie sa jedymi z najlepszymi ekspertami w Polsce.
Chcialbym zapytac jak panowie zaczynali (jakie studia itp)?
Jestem teraz w klasie maturalnej chcialbym swoja przyszlosc zwiazac z dietetyka i zywieniem czlowieka, bo bardzo mnie fascynuje ta dziedzina, na jaka uczelnie i kierunek powininem sie udac? Rozumiem, ze trzeba byc dobrym z biologii i chemii? Moze ktos studiuje ten kierunek? Zapraszam do dyskusji.


Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Witam Michale! Jeżeli chodzi o problematykę zywienia człowieka, to najbardziej gruntownie i fachowo ten temat jest wałkowany na Uczelniach Rolniczych na kierunku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka (specjalizacja z Żywienia Człowieka).Żywienie Człowieka z rozwiniętymi elementami dietetyki prowadzone jest na SGGW w Warszawie, AR w Szzczecinie i UMW w Olsztynie. W 2000 roku równiez na AM w Warszawie uruchomiono oddział Dietetyki na Wydziale NAuk o Zdrowiu, ale najdłużej studia z zakresu dietetyki są prowadzone na Wydziale Nauk o Żywieniu Czlowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie w ramach specjalności Żywienie Człowieka i Dietetyka. Studia są prowadzone w trybie dziennym (4-lata inzynierskie, 5-letnie magisterskie), zaocznym (2-letnie uzupełniające) i wieczorowym (3-letnie inzynierskie) oraz studia doktoranckie. Oprócz Warszawy równioez bardzo wysoki poziom reprezentuje AR w Poznaniu - Wydziała Technologii Żywnosci (specjalność Żywienie Człowieka).
Sławek przedstawi Ci pewnie ciekawą propozycje edukacji w swojej "branży" Cóż, miło nam, że wyłaniają się osoby które chcą nas wesprzeć :) Pozdrawiam i zycze sukcesów.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Dziekuje bardzo panu SOG, czekam jeszcze na p. Ambroziaka.
Tylko troche za pozno sie zorientowalem, bo zeby sie dostac na ten kierunek trzeba byc bardzo dobrym z chemii i biologii, tak? (biologia o czlowieku to jeszcze jeszcze, ale chemia to moja kula u nogi), wiec chyba niestety pozostanie to moja pasja ;-(
A czy mozna zrobic sobie jakis kurs czy cos takiego?

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Wiesz, trudno mi powiedziec jak to obecnie jest z egzaminami. Przypuszczam, że generalnie wszystko będzie rozgrywać się o chemię. Masz jeszcze sporo czasu, mysle że byłbyś w stanie się przygotować. Musisz jednak trochę poszperać w informatorach, bo obecnie istnieją na niektórych uczelniach kierunki bez egzaminów, więc z pewnością miałbyś drogę ułatwioną. Jeżeli nie zamierzasz studiować to również są policealne szkoły w kierunku dietetyki, ale na ten temat niestety nie mam konkretnych informacji. Musisz o to pytać w pomaturalnych szkołach medycznych.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Dzieki
Mam zamiar studiowac. Mieszkam w Radomiu, a u nas nie ma zadnej takiej uczelni, myslalem o Warszawie lub Lublinie. Musze jeszcze poszukac w informatorach. Pytam o jakies kursy, bo bym sobie go zrobil jak bym sie nie dostal do zadnych z tych szkol, tylko bym byl na innym kierunku nie zwiazynym z dietetyka.
Slawku moglbys cos jeszcze skrabnac od siebie?

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Goral, ja kończyłem AM w Warszawie. To są ciężkie studia i, z perspektywy własnych doświadczeń, nie polecam Ci ich, bo domniemam, że Cię nie usatysfakcjonują. Żywienie i składniki pokarmowe traktowane są tam marginalnie i, przez cały tok studiów, jedynie na jednym przedmiocie, farmakognozji, przez jeden semestr, cokolwiek jest o tym nauczane. Tak było, przynajmniej, za moich czsów, ale, z tego, co wiem, niewiele się w tej materii zmieniło. Najlepszym przykładem jest dramatyczna indolencja lekarzy i farmaceutów w temacie wspomagania wysiłku sportowego. Ja sprzęgłem moją wiedzę z praktyką wspomagania, dla tego, że sam trenowałem, zrobiłem dodatkowo podyplomowe kursy trenerskie na AWF-ie i pracowałem kilka lat w Sportowej Aptece, w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Resztę umiejętności zawdzięczam samoedukacji i współpracy z Olimpem, gdzie, jako Konsultant Naukowy, zmuszony jestem do ciąglej aktualizacji wiedzy z zakresu Nauk Biologicznych, szczególnie farmakologii, chemii żywności i biochemii.
Myślę, że propozycje Darka są bardziej racjonalne dla Ciebie!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Dzieki Slawek SOG, zobaczymy co z tego bedzie...
Jeszcze jedno pytanie: co z tymi kursami, slyszeliscie moze o jakis?

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Polecam szkolenia intruktorskie na AWF. Mimo iz z innej dziedziny bylem, to i tak bylem dietetyka atakowany z kazdej strony.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
dzieki sogacz

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Polski Związek Kulturystyki i Trójboju Siłowego organizuje, co roku, kursy trenerskie i sędziowskie. Żywienie i wspomaganie mają tam mocną pozycję - ja też tam wykładam.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

D.Szukała - Białko

Następny temat

Trening - do P. Głuchowskiego

WHEY premium