SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do D.Szukały-Regularność żywienia oraz metody jak ją stosować

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Witam serdecznie.W Pana artykułach bardzo czesto jest mowa o REGULARNOŚCI ŻYWIENIA jako o głównym czynniku warunkujacym utrzymanie zdrowia.Regularność ta pojmowana jest jako-odpowiednia ilość posiłków w ciągu doby,ich częstotliwość oraz pory o których je spożywamy(chociaż sama częstotliwość warunkuje już pory)a także wielkość posczegółnych posiłków.
Mam takie pytania:
Jeżeli np jednego dnia wstanę o 7-00 i o tej godzinie zjem śniadanie a potem mniej więcej co 3-4godz kolejne posiłki a innego dnia wstanę np:o godzinie 9-30 i pory tych posiłków będą już troszkę przesuniete-to czy takie postępowanie mozna juz nazwać NIEREGULARNOŚCIĄ
Albo jeżeli jednego dnia trenuję np koło południa a drugiego dnia wieczorem i w związku z tym rozłożenie posiłków w ciągu tych dni jest inne.(tzn jednego dnia o takich porach posiłki o danej wartosci a drugiego dnia posiłki o innych porach i o innej wartości)to czy taki cos tez już jest NIREGULARNOSCIĄ
Czyli ogólnie czy każdego dnia powinniśmy jesć mniej więcej tak samo,czy w związku z rozplanowaniem dnia różnie planować też posiłki jedynie z zachowaniem odpowiedniej kaloryczności w ciągu dnia i CZĘSTOTLIWOŚCI spożycia?
Mi osobiście wydaję się że to drugie wyjście jest dużo łatwiejsze i nie gorsze od pierwszego,ale proszę o Pana zdanie.
Pytam bo podobne pytanie zadano mi w klubie którym pracuję i odpowiedziałem zgodnie a drugim rozwiązaniem,ale nie jestem w 100%pewien czy dobrze zrobiłem.
A jeżeli chodzi o metody stosowania regularności to ja znam taką:przygotowac sobie plan dnia i jeżeli nie będzie możliwości przygotowania posiłku o określonej porze trzeba zrobić go wczesniej i zapakować do pojemnika.Czasami takie jedzenie bywa dla niektórych krempujące ale to chyba najlepszy sposób
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
ozcywiscie dla przewodu pokarmowego było by najlepiej gdyby posiłki odbywały sie zawsze o tej samej porze, ale wiadaomo, ze z punktu widzenia praktyki jest to dla wiekszosci osób niemożliwe. Natomiast nalezy przestrzegać odpowiedniej częstotliwości odzywiania, czyli starać sie spoiżywać 4-5 posiłków w dostepach 3-4 godziny. Wszystko dokładnie tak jak opisałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.Rozwiewają mgłę która ostatnio często pojawia się nad moją głową.HE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1006
Zmieniony przez - Albert Stork w dniu 2006-02-03 13:25:18

nr Gadu Gadu 515556 niedostępny po godzinie 15:00 i w weekendy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bulk, a Gainer - proporcje węglowodanów do białka

Następny temat

Gainer dla osoby z wolną przemianą materii ?

WHEY premium