SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego nie chudne?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1649

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mam 16 lat i ostatnio zdałam sobie sprawe że zrujnowałam swój metabolizm przez niepoprawne odchudzanie. Za tracenie na wadze wzięłam się na własną rękę bez dobrej wiedzy w tym temacie i mam efekty.Nie miałam nigdy nadwagi ale też nie byłam chuda jak szkapa bo lubiłam jeść. Byłam właściwie jak większość dzieciaków. Problemy zaczęły się w 2 gimnazjum kiedy to w ciągu pół roku przybyło mi 5 kg i waga dobiła do 67,7 kg (o zgrozo) przy ok. 167-170cm(mam coś koło tego). Nie jadłam niewiadomo ile ale praktycznie cały dzień siedzialam na tyłku (lekcje, bo się chciało miec wyniki, a potem już nie miałam motywacji po całym dniu na ćwiczenia).W lipcu 2012 wzięłam się ostro za siebie. Nie liczyłam kcal ale mniej jadłam, prawie całkowicie odstawiłam słodycze, chleb, ziemniaki, masło, mięso (wiem, głupie), majonez, białą mąkę, cukier. Ogólnie zdrowe odżywianie i sporo się ruszałam. I tak przez lipiec 5 kg zjechało, w sierpniu trochę sobie odpuściłam i spadł tylko kg po czym pojechałam na wakacje na tydzień gdzie właściwie jadłam więcej, nie ćwiczyłam. A po powrocie jak stanęłam na wagę to prawie zemdlałam: 5 kg wróciło w ciągu tygodnia! Więc znów dieta, coraz mniej jadłam, jeden dzień nawet była całkowita głodówka i w tydz z 65,5 kg zjechałam do 62 kg. Od września do list. całkowicie zawaliłam sprawe to znaczy potrafiłam jeść 2 posiłki dziennie, stosować diety 600, 800, 1000 kcal przez tydzień a potem 2 dni obżarstwa i wszystko wracało a ja znowu zaczynałam diete 800 kcal i tak w kółko a przy tym 5x tyg godzina intensywnych aerobów. Schudłam to prawda bo najmniej dobiłam do 56,3 kg. Cieszyłam się jak nie wiem ale później znowu napad wilczego głodu i zakończyłam listopad na 59 kg. W grudniu powiedziałam dość i zastosowałam 1200 kcal, tyle że nie ćwiczyłam prawie wogóle. Przez grudziń zjechałam do 56,5 kg, a potem święta i znów +5kg do przodu i znowu załamka. W styczniu zaczęłam więcej ćwiczyć i jadłam znowu 1200 kcal przez 3-4 dni a potem 2-3 dni co chciałam i tak w kółko. Waga zleciała sama co prawda do 58 kg ale później gdy zaczęłam jeść więcej w lutym i na troche więcej sobie pozwoliłam mimo ćwiczeń doszło do 59,4 kg pod koniec lutego. A ja znowu zaplanowałam się wziąść na siebie tylko tym razem raz a dobrze: 1200 kcal + intensywne ćwiczenia aerobowe +HIIT 5x tyg. po 75 min. I tak 2 tyg. Przez ten cały czas waga wogóle nie spadła, mało tego wzrosła i obecnie ważę ok60 kg. Początkowo myślałam że to przez okres który w końcu pojawił mi się 1,5 tyg. temu po prawie 6 mies przerwy od września (zanik spowodowany pewnie głupmi dietami), jednakże okres skończył mi się 3 dni temu a waga 60 kg jak była tak jest. chciałam do wakacji schudnąć tak do 55 kg i być w końcu usatysfakcjonowana swoim ciałem. Ciągle sobie wszystkiego odmawiam, ćwiczę i licze kcal a efektów brak. Mam rozwalony metabolizme- jak tylko jednego dnia zjem trochę więcej ponad normę to następnego dnia potrafi przybyć mi 1-1,5 kg na wadze :( Proszę więc o pomoc:
1. Jak naprawić metabolizm, czy wgl da się go jeszcze naprawić?
2. Co zrobić by znowu chudnąć bo 1200 kcal + 75 min treningu 5x tyg. na których obliczyłam spalam ok. dodatkowe 3500- 3000 kcal tyg nie dają żadnego efektu a teoretycznie przy takiej diecie i wysiłku fizycznym powinnam już być co najmniej 2 kg lżejsza przez te 2tyg.
nnam wykonać badania hormonów/ krwi?

W takich chwilach zazdroszcze moim koleżankom z klasy które codziennie wciągają w szkole batonika/drożdzówkę/pączka i popijają to colą a w większośći są chudsze odemnie przy czym nie ćwiczą wogóle, a jak zamiast tego jem w szkole sałatkę i haruje a mimo to stoję w miejscu ;/

BĘDĘ NAPRAWDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI KOMUŚ BĘDZIE SIĘ CHCIAŁO TO WSZYSTKO PRZECZYTAĆ I JAKOŚ MI POMÓC :)

Płeć : Kobieta

Wiek : 16
Waga : ok.60
Wzrost : ok. 167-170
Obwód klatki : 89
Obwód ramienia :nie wiem
Obwód talii : 69
Obwód uda : ( w najszerszym miejscu 54 cm)
Obwód łydki : 36,5-37 ;/
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie znam

Aktywność w ciągu dnia :szkoła, spacer ze szkoły do domu 40 min, wf w szkole 4 razy w tyg., drobne prace domowe: odkurzanie itp.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5 x tyg. 75 min intensywnych aero + HIIT (np. orbitrek, skakanka, Killer Ewy Chodakowskiej, ćwiczenia ze strony fitnessblender.com)

Odżywianie : moj przykładowy jadłospis dnia:
SNIADANIE: ok. 7:00 śniadanie: 30 g płatków owsianych górskich + 250 ml mleko 2 % + 10 g migdałów + 10 g siemię lniane+ ewentualnie łyżeczka miodu + ew. owoc
lub 2 kromki chleba razowego + 80 gtwaróg chudy + jogurt nat+ pomidory + łyżeczka miodu + ew. owoc
lub jako sadzone na łyżeczce oliwy z oliwek + pomidory + czarne oliwki+ 1 kromka maci razowej

ok 11.00
sałatka (sałata, ser typu feta light 12%, oliwki czarne, łyżeczka oliwy z oliwek, pestki dyni, 1/2 wafle ryżowe

ok 14-15
150 g piersi indyka + sałatka/ 125 g łososia + sałatka (raz w tyg węglowodany do obiadu z np. kaszy gryczanej lub ryżu dzikiego/basmati lub makaronu pełnoziarnistego) + jabłko/ pomarańcza

ok. 17:30-18:30 sałatka z łyżeczką oliwy z oliwek/ 100g twarogu chudego/ 2 jajka na miękko + pomidory/ 400 ml zupy kremu warzywnego z łyżką jogurtu nat.

Cel : utrata tłuszczu i wagi (ok. 5 kg)

Ograniczenia żywieniowe : żadnych

Stan zdrowia : okres wrócił po prawie 6 mies więc chyba ok, ale coś czuję że badania krwi i hormonów mogą być potrzebne

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie

Stosowane wcześniej diety: 600, 800, 1000 kcal przez ok tydz-1,5 potem 2 dni obżarstwa i jojo, 1200 kcal

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wolałabym nie

Dziękuję z góry za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spalam ok. dodatkowe 3500- 3000

Pewnie, jeśli jesteś 100kg drwalem, który macha siekierą i przerzuca bale drewna, a potem idzie powiosłować w sekcji wioślarskiej.

Ile jeszcze tematów założysz?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ksenoestrogeny w diecie i środowisku

Następny temat

PIERWSZA DIETA

Wiecej