SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla znudzonych OWSIANKĄ :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1691
Pomysł na tego posta powstał na bazie popularnego tematu o twarogu. Jako ,że owsianka jest stałą pozycją w menu większości z was, postanowiłam stworzyć bazę przepisów na to jakże zacne danie





Tak więc to jest wersja podstawowa, którą zapewne każdy dobrze zna albo aż za dobrze. Prze długi czas robiłam tak: płatki zalewałam wrzątkiem lub gorącym mlekiem, odstawiałam na 15 min. I sypałam ostrowię naturalną, lub wbijałam jajca. Dla mnie perspektywa jedzenia codziennie takiej samej papki nie była zbyt pociągająca, dlatego aby urozmaicić sobie życie wymyśliłam różne wynalazki, które prezentuję poniżej

Tak więc mając już przygotowaną paciaję z płatków , jajek czy odżywki białkowej, dorzucamy sobie różne rzeczy tworząc poszczególne wersje.





Ładnie wygląda, nie? Zatytułowałam to owsianka wiejska. Dajemy tu nasze poczciwe polskie owoce (jabłka świeże lub suszone, suszone śliwki, gruszki, itd.) oraz równie znane w naszym kraju pestki: słonecznik, albo len, czy pestki dyni. Obojętnie jak połączymy sobie te składniki, otrzymamy coś, co mi się zawsze będzie kojarzyło z wakacjami na wsi





Kolejna wersja, trochę już mniej rodzima-owsianka turecka. Dlatego turecka, że składnikiem nadającym jej przyjemny posmak i aromat jest kawa. Można sypnąć łyżeczkę rozpuszczalnej (ja daję zbożową). Następnie dajemy sobie bakalie kojarzone z Bliskim Wschodem, czyli np. rodzynki ,lub daktyle(wysoki IG), czy suszone figi albo morele(niski IG)-z braku laku można dać miód-też fajnie smakuje. Przydadzą się znowu jakieś zdrowe tłuszcze- w tym przypadku dajemy sezam(moim zdanie najlepsze rozwiązanie), orzechy ziemne albo migdały.





To jest opcja dla tych, którzy nie dają rady bez czekolady(czyli na przykład dla mnie) Podstawa w tym przepisie to kakao naturalne i jakaś substancja słodząca(miód/fruktoza) albo pokruszona gorzka czekolada. W zależności od tego co dodamy, otrzymujemy następujące smakołyki:
-owsianka a'la nutella z orzechami laskowymi (na zdjęciu)
-owsianka snickersowata (orzeszki ziemne)
-owsianka Bounty z kokosem





Zainspirowana nadchodzącymi wakacjami wymyśliłam też owsiankę hawajską. Tutaj w każdym przypadku dajemy kokos (radzę go zalać razem z płatkami gorącą wodą-będzie intensywniej smakował) i jakieś egzotyczne owoce typu: ananas, papaja, mango( świeże lub suszone-chociaż o takie dobrej jakości trudniej, bo większość ma od zarąbania cukru). U mnie na fotce są akurat świeże nektarynki. Dla masujących dobre będą też banany. Taki mały powiew tropiku



Jako, że sezon na drobne owoce tuż tuż, z połączenia poziomek, jagód, malin, jeżyn, wiśni, porzeczek, borówek,itp.; powstaje „owsianka leśna". Oczywiście, można się raczyć tymi pysznościami przez cały rok, ale lepiej korzystać ze świeżych



Na tym się moja inwencja kończy, czekam na inne propozycje… no i na sog’i oczywiście


Zmieniony przez - Samurajka w dniu 2008-06-05 10:43:55

Zmieniony przez - Samurajka w dniu 2008-06-05 10:47:41

be like water...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
Wsumie szału niema, pozatym otwiera mi się tylko ostatnie zdjęcie,byc może to wina mojego komputera, ale sog za prace sie przyda=)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1691
No właśnie też mam problem z tymi zdjęciami Wiesz może jak to zrobić żeby wszystkie weszły? Bo fajne są Byłabym wdzięczna jakby mi ktokolwiek napisał jak mam zmieścić te wszystkie zdjęcia w poście, bo się trochę nad nimi bawiłam, a nie wiem czy nie dostanę bana jak dam wszystkie w osobnej odpowiedzi

Zmieniony przez - Samurajka w dniu 2008-06-05 11:00:22

be like water...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja owsiane jem tylko wtedy gdy nie wybieram się potem nigdzie, bo niestety odkryłem że mój organizm ich za dobrze nie toleruje. Wiecie, chodzi o fajne zapachy
Samurajka - wklej resztę zdjęć, chętnie zobaczę. Sog za pracę, pozdrawiam

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-06-05 11:15:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Bardzo ciekawe przepisy Chociaż moja ulubiona to i tak: owsianka na wodzie, do tego kefir, zmiksowane truskawki/maliny i orzechymniaam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2653
Samurajka, zebysmy mogli zobaczyc te foty ktore sa u Ciebie na pulpicie ( C:\Documents and Settings\XXX\Pulpit\owsianka hawajska.gif ) musisz wrzucic je na jakis server ( np. www.imageshack.us ; www.tinypic.com ) i wtedy wkleic ich adres pomiedzy [ img][ /img] (tak jak ostatni obrazek).

A co do przepisów to są bardzo ciekawe

Zmieniony przez - feno555 w dniu 2008-06-05 15:43:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 251 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1691
Feno555, dzięki za radę, mam nadzieję,że teraz wejdzie Wyślę całego posta jeszcze raz, żeby nie było kiszki
____________________________________________________________________

Pomysł na tego posta powstał na bazie popularnego tematu o twarogu. Jako ,że owsianka jest stałą pozycją w menu większości z was, postanowiłam stworzyć bazę przepisów na to jakże zacne danie



Tak więc to jest wersja podstawowa, którą zapewne każdy dobrze zna…albo aż za dobrze. Prze długi czas robiłam tak: płatki zalewałam wrzątkiem lub gorącym mlekiem, odstawiałam na 15 min. I sypałam ostrowię naturalną, lub wbijałam jajca. Dla mnie perspektywa jedzenia codziennie takiej samej papki nie była zbyt pociągająca, dlatego aby urozmaicić sobie życie wymyśliłam różne wynalazki, które prezentuję poniżej

Tak więc mając już przygotowaną paciaję z płatków , jajek czy odżywki białkowej, dorzucamy sobie różne rzeczy tworząc poszczególne wersje.



Ładnie wygląda, nie? Zatytułowałam to „owsianka wiejska”. Dajemy tu nasze poczciwe polskie owoce (jabłka świeże lub suszone, suszone śliwki, gruszki, itd.) oraz równie znane w naszym kraju pestki: słonecznik, albo len, czy pestki dyni. Obojętnie jak połączymy sobie te składniki, otrzymamy coś, co mi się zawsze będzie kojarzyło z wakacjami na wsi



Kolejna wersja, trochę już mniej rodzima- „owsianka turecka”. Dlatego turecka, że składnikiem nadającym jej przyjemny posmak i aromat jest kawa. Można sypnąć łyżeczkę rozpuszczalnej (ja daję zbożową). Następnie dajemy sobie bakalie kojarzone z Bliskim Wschodem, czyli np. rodzynki ,lub daktyle(wysoki IG), czy suszone figi albo morele(niski IG)-z braku laku można dać miód-też fajnie smakuje. Przydadzą się znowu jakieś zdrowe tłuszcze- w tym przypadku dajemy sezam(moim zdanie najlepsze rozwiązanie), orzechy ziemne albo migdały.



To jest opcja dla tych, którzy nie dają rady bez czekolady(czyli na przykład dla mnie) Podstawa w tym przepisie to kakao naturalne i jakaś substancja słodząca(miód/fruktoza) albo pokruszona gorzka czekolada. W zależności od tego co dodamy, otrzymujemy następujące smakołyki:
-owsianka a’la nutella z orzechami laskowymi (na zdjęciu)
-owsianka snickersowata (orzeszki ziemne)
-owsianka „Bounty” z kokosem



Zainspirowana nadchodzącymi wakacjami wymyśliłam też „owsiankę hawajską” Tutaj w każdym przypadku dajemy kokos (radzę go zalać razem z płatkami gorącą wodą-będzie intensywniej smakował) i jakieś egzotyczne owoce typu: ananas, papaja, mango( świeże lub suszone-chociaż o takie dobrej jakości trudniej, bo większość ma od zarąbania cukru). U mnie na fotce są akurat świeże nektarynki. Dla „masujących” dobre będą też banany. Taki mały powiew tropiku

Jako, że sezon na drobne owoce tuż tuż, z połączenia truskawek, jagód, malin, jeżyn, wiśni, porzeczek, borówek,itp.; powstaje „owsianka leśna”. Oczywiście, można się raczyć tymi pysznościami przez cały rok, ale lepiej korzystać ze świeżych



Na tym się moja inwencja kończy, czekam na inne propozycje… no i na sog’i oczywiście
__________________________________________________________________

Dzięki wszystkim za docenienie mojej pracy

Zmieniony przez - Samurajka w dniu 2008-06-05 16:41:54
1

be like water...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6232 Napisanych postów 75808 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753549
Fajne, tez czasami lubie zjesc z owocami.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3956
No, no, no... dobra robota A jak pięknie przyrządzone...mmm aż by się zjadło...

Ode mnie SOG

"...Ambicja spotyka się z uznaniem i zachwytem, wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mistrzyni owsianki, jak to zobaczyłem to rzekłem do siebie Super sprawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 255 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5599
pomorskie. hmm. jak będę nad morzem, to wpadnę na tę wersję z czekoladą

'tak wygląda chamstwo, jak się dorwie do szmalu'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

udziec wołowy

Następny temat

Dieta redukcyjna/ wypracowanie tarki

Wiecej