SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dipsy na krzesłach

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Siema! Przy dipsach na krzesłach bardziej odczuwam triceps niż klatkę, a moim celem jest ćwiczenie właśnie klatki. Trzymam łokcie szeroko, robię dwie trzecie ruchu. Jakie robię błędy techniczne? A może po prostu mam słaby triceps?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
w dole bardzo angażują się barki poprzez rozciągnięcie. przekonasz się o tym gdy zrobisz zatrzymania na samym dole dipów(gdy opuszczasz się na najniżej możesz). będziesz miał uczucie jakby cała krew z organizmu się tam przelała :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Staraj się przechylić do przodu. Do tego możesz też dać nogi ciut do przodu. Łokcie nie muszą być aż tak szeroko, prowadź je po prostu na bok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Przetestuje na przyszłym treningu :) może jeszcze jakieś pomysły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
nie ma magicznego sposobu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Nie szukam takiego :] zachęcam po prostu także innych użytkowników do wypowiedzenia się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
Kombinuj, obserwuj, wyciągaj wnioski, modyfikuj. Tylko bez przesady, bo ja nieświadomie doprowadziłem się do absencji treningowej na 5 miesięcy właśnie przez dipy (do dziś nie wiem co źle robiłem, a to było w styczniu) Kontuzja mostka znaczy sie.

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Współczuje i życzę powrotu do zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
najlepiej by było zobaczyć to na filmiku.
Bez wizji można napisać to co już zostało napisane, czyli by łokcie prowadzić na boki jeśli chcesz klate angażować.

Czemu robisz 2/3 ruchu? To rówież może mieć wpływ na to ze nie czujesz klatki jak byś chciał...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
2/3 ruchu, bo gdzieś czytałem, że jak robimy pełny ruch, to w dolnej fazie bardzo angażują się mięśnie tricepsu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
ja ostatnio robię tylko do 90 stopni między tricem, a przedramieniem i świetnie czuję klatkę.
ja znowu słyszałem odkąd się tym interesuję, że właśnie na trica jest prowadzenie łokci do tyłu i schodzenie tak jak ja schodzę, czyli aż triceps będzie poziomo względem podłogi.
a ile robisz powtórzeń w dipach? może klatka po prostu nie zdąży się spompować?


edit: jak opuszczamy sie do samego końca, bez rozgrzewki z obciążeniem, a nawet i bez grozi to większym ryzykiem kontuzji. dlatego zalecają tylko połowę ruchu. jednak ja do tej pory zawsze robiłem opuszczanie jak najniżej i wszystko było ok.

Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2015-04-23 12:23:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Dziękuje za wszystkie pomysły, poeksperymentuje i spróbuje znaleźć najlepszy wariant pod siebie
Pozdrawiam

P.s. ćwiczę 4x10 powt

Zmieniony przez - Hervon w dniu 2015-04-23 14:45:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekka redukcja - pytanie

Następny temat

problem z budowaniem masy mięśniowej

WHEY premium