SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta wysokotłuszczowa a sporty wytrzymałościowe

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 246
Czy jest mozliwe polaczenie diety tluszczowej z intentywnymi treningami (bieganie)?

Jestem na tej diecie juz 3 miesiace. Chcialbym sie przygotowac do maratonu ale podczas treningow czuje sie bardzo slaby.

Szukalem informacji na temat, ale nie znalazlem zadnych konkretow np. jak sie odzywiac w dzien treningowy?

Czy ktos moze mi polecic jakies artykuly lub dobrego dietetyka od diety tluszczowej?


Zmieniony przez - czyrzu w dniu 2016-11-08 20:53:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Dlaczego akurat wybrałeś tego typu diete ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 246
Dobre pytanie. Z polecenia znajomego oraz duzo wyczytalem o jej zaletach w Internecie. Po za tym sprobowalem juz innych diet w ktorych nie wytrwalem. Dzieki tej diecie udalo mi sie schudnac 10kg w 2 miesiace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jak duża ilość wegli w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 246
Nie wiem ile wegli w diecie - nie licze. Poprostu jem duzo duzo tluszczow, troche bialka a weglowodany czerpie tylko z warzyw - z tym ze warzywa rzadko jem. Mysle spozywam mniej niz 30g wegli dziennie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
W wypadku, gdy czujesz brak sił podczas treningu biegowego, zmieniłbym delikatnie rozkład makro, a mianowicie podbił węgle okołotreningowo, tj . w posiłku przed i po bieganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jadąc w ten sposób prędzej czy później tarczyca i nadnercza będą do wymiany. Ok 80 g wegli to absolutne minimum, dzięki któremu wspomniane narządy mogą prawidłowo funkcjonować. Jeśli dodać, że trenujesz dość intensywnie to zapotrzebowanie jest wieksze. Na ketoze wbijasz się powoli obcinajac wegle (ale nie rezygnujesz z nich calkowicie), ty zrobiles to pewnie z dnia na dzień. Ku przestrodze, zbadalbym tarczyce z hormonami oraz kortyzol.

Również uważam, że osadzenie wegli okolotreningowo będzie bardzo dobrym wyjściem.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2016-11-09 12:20:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jest niewiele osób, które na tyle dobrze adaptują się do tłuszczów, żeby osiągać lepsze wyniki (lub podobne) w sportach wytrzymałościowych do tych na węglowodanach. Rozwiązania opisane wyżej, czyli carb targeting może być tutaj dobrym pomysłem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szynka w diecie ?

Następny temat

Ilość węglowodanów w diecie

WHEY premium