SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta wysokobiałkowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Chciałbym zacząć dietę wysokobiałkową gdyż słyszałem iż jest dobra do rozbudowy mięśni i pozwala zrzucić trochę masy. Bardziej mi chodzi o tą rozbudowę mięśni dlatego chciałbym się spytać jakie produkty byłyby do tego najlepsze, w jakich proporcjach i jak według nich ułożyć dietę

1. mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne


Współczynnik aktywności:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większą cześć dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)
1.73x24=1752
2.1752*1.2=2102 - dziwne a nawet bardzo skoro miałem wcześniej 3555kcal

Białko - 1.8*73=131,4
131,4*4=526

Węglowodany - 1.6*73=116
192*4=768

Tłuszcze - 2102-526-768=808
808/9=90


Waga: 73

Wzrost : 188

Wiek : 15

Obwód talii : 75

Obwód bioder : 80

Cel : Rozbudowa i uwidocznienie mięśni


Także proszę o porady i opinię co do wybranej przeze mnie diety Z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz 15 lat, nie musisz układać diety.
Nie da się jednocześnie budować i gubić. Odżywiaj się według wskazówek podanych na forum. Odrzuć fast foody, słodycze i wszelkie napoje i słodzone soki. Na diety dla Ciebie za wcześnie. Jesteś w okresie rozwoju i wszelkie kombinowanie z liczeniem kcal jest tutaj niepotrzebne, a nawet może zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
napojów gazowanych nie widziałem już od roku, tak samo z fastfoodami. Teraz chcę zacząć jeść te 5 posiłków dziennie by mieć lepszy metabolizm. Będe też pił po 1,5l mleka dziennie i mam nadzieję że tyle białka mi wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz dobrą wagę przy tym wzroście więc ćwicz i ja bym nie robił diety w której białek jest więcej niż węgli. Daj 2,2g bialek na kg wagi i dwa razy tyle węgli, bo dieta w której jest wiecej bialka niz wegli nie sprzyja wysokiemu poziomowi testosteronu, a Ty go masz duzo w tym wieku, więc bedziesz rósł ;p takie moje zdanie.
PS. to błędne myślenie, że na samym białku się rośnie... nie słuchaj kolegów ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Wiem że na samym białku się nie rośnie ale mam trochę braków w kościach i trzeba trochę zregenerować mięśnie. Czy byłbyś tak miły i podał mi przykładowy jadłospis na jeden dzień? Chodzi mi o to że teraz jem takie proporcje ale muszę zacząć jeść 5 posiłków dziennie by przyśpieszyć metabolizm a nie wiem ile węgla i białka zawierają przykładowe produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma sensu układać ścisłego jadłospisu. Jedz zdrowe węglowodany: ciemne makarony, kasze, ryż brązowy i razowe pieczywo. Staraj się często spożywać mięso i ryby. Jedz dużo warzyw i owoców. Rozwijasz się. Dużo się ruszaj i jedz zdrowo, a wszystko będzie w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Czyli makarony, kurczak i do tego mleczko i będzie dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jasne ;)
Wcinaj też oliwe i orzechy, żeby dostarczać zdrowych tłuszczów.
A mleka nie musisz pić aż 1,5l dziennie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Nie muszę ale mam i lubię mleczko. Mam spore ilości więc mogę pić po 1,5l dziennie. A oliwa i twarożek to podobno najlepiej na noc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Napisałem jadłospis mniej więcej taki jaki spożywam, jest to po prostu taki przykład

Śniadanie : Musli (mała miseczka) +0.5l mleka
II Śniadanie : Kanapka z wędlinką i/lub żółtym serem
Obiad: Torebka ryżu + kurczak bez panierki + 0.5l mleka
III posiłek: musli
Kolacja : Chlebek razowy i twarożek +0.5l mleka

Czy taki tryb żywienia jest dobry? Czy może trzeba coś w nim zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postaraj się wyrzucić z jadłospisu wędliny i tłuste sery. Staraj się zamiast tego jeść świeże mięso i ryby. Do śniadania możesz zjeść jeszcze jakieś jajka, do tego musli w trzecim posiłku też możesz zjeść jakieś mięso/rybe - co lubisz.
Mleko do obiadu i na noc zbędne ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcja ocena

Następny temat

20kg w dol pilnie potrzebna pomoc;)

WHEY premium