SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Dieta w formie koktajli

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4946

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 43 dni Przeczytanych tematów 541
Witam, mam pytanie odnośnie diety. Czy w momencie kiedy miksuję sobie posiłek np. kurczak z ryżem i warzywami to czy posiłek traci jakieś wartości odżywcze ? Miksuję na gęstą masę i wypijam czy to coś zmienia jakbym zjadał posiłek w normalniej formie ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 613 Napisanych postów 36389 Wiek 20 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296654
Nic nie zmienia
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1279 Napisanych postów 24356 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 356645
Miksowanie nasila ubytki w wartościach odżywczych, zwłaszcza w warzywach.
Mimo wszystko, moja reakcja na tego typu posiłek znajduje się poniżej ( trochę humoru, ale całkiem serio )

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-07 12:43:39
2

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)

napisał(a)
Początkujący
dudee
Miksowanie nasila ubytki w wartościach odżywczych, zwłaszcza w warzywach.
Mimo wszystko, moja reakcja na tego typu posiłek znajduje się poniżej ( trochę humoru, ale całkiem serio )

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-07 12:43:39

Rozumiem, a mógłbyś rozwinąć myśl ? Jak bardzo tracą na wartości ?

Zmieniony przez - rockshox90@ w dniu 2017-09-07 13:01:42
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1099 Napisanych postów 6621 Wiek 42 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 232005
Traci. Traci się przyjemność z jedzenia. Bleah... A tak na poważnie, jak coś jest bardziej rozdrobnione to bardziej się utlenie...Ale wytłumacz mi, po co miksować kurczaka? No chyba, że z musu, typu problemy z gryzieniem, połykaniem.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 613 Napisanych postów 36389 Wiek 20 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296654
Jak jadłem 5500-6000kcal to też mixowałem dużo rzeczy, takiego szejka wypijasz w 2 minuty i nie zapycha tak jak zjedzenie posiłku, jak ktoś ma problemy ze zjedzeniem większej ilości kcal to spoko opcja

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

napisał(a)
Początkujący
Dokładnie chodzi mi o czas, rozumiem, że posiłek w takiej konsystencji może co poniektórych przyprawiać o zieleń na twarzy i szybie zwrócenie obiadu ale mi taka forma odpowiada. Pytam po prostu czy taki posiłek różni się pod względem wartości ponieważ układam sobie dietę i chcę zapiąć ją na ostatni guzik i zastanawiam się czy mogę śmiało wliczać w bilans tak samo jakbym szamał kurczaka widelcem.

Zmieniony przez - rockshox90@ w dniu 2017-09-07 13:20:41
napisał(a)
Ekspert
Makro się nie zmienią

Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2017-09-07 13:24:14
1

napisał(a)
Początkujący
Ok, dziękuje :)
napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2350 Napisanych postów 61871 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 512277
Opcja ta jest niezdrowa . Układ trawienny nasz jest przystosowany do rozdrabniania pokarmu w jamie ustnej . Od czasu do czasu można taki posiłek wypić , jednak nadgminne praktykowanie takiego sposobu jedzenia jest niezdrowe .
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1935 Napisanych postów 49765 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 447740
Również uważam, że okazyjnie śmiało można. Jednak nie bez powodu mamy zęby i enzymy trawienne w jamie ustnej. Poczekaj z tym na starość, jak stracisz je a teraz polecam czerpać przyjemność z jedzenia a nie traktować to jako przymus.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Fit Family - Kasia i Damian Wiórki kokosowe vs. pestki z dyni - porównanie okiem dietetyka Węglowodany w trakcie treningu: tak czy nie? Natalia Czajkowska - ocena sylwetki Pigwa i jej cenne właściwości Dieta, dlaczego utrudniamy sobie życie? Kłopoty Pauli i Piotrka! Trening na masę - 5 złotych zasad