Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 1023 razy
  • Ankieta - Proszę o pomoc
    Waga: 102
    Wzrost: 172
    Poziom bf (zdjęcie poglądowe) : ok 30%
    Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?): praca przy komputerze, godzinny spacer z psem , wstaje 7-8 rano ,klade sie ok 24
    Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni): na razie tylko spacer , od tego tygodnia rower 3xtyd 15-20min
    Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie: kilka lat temu klasyczna dieta kulturystyczna , potem smieciowe zarcie ,teraz oczyszczam diete
    Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie): nadcisnienie(kontrolowane), wysoki poziom cholesterolu i trojglicerydow oraz wysoki alat/aspat
    Stosowana lub planowana suplementacja: odzywka bialkowa,omega3,lecytyna,tauryna,B-complex,Tribuactive b6,melatonina
  • Autor

Dieta redukcyjna przy nadcisnieniu i wysokim cholesterolu,trojglicerydach i alat/aspa

• luc_jusz
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 2 lata
    • LPA: 685

Wysłano 16 września 2012 18:22

zgłoś naruszenie

Jak w temacie.
    Od 4 lat moja aktywnosc ograniczyla sie do dojazdu/przyjazdu do /z pracy. Jedzenie glownie na miescie w roznych knajpkach i do tego wypad do pubu wieczorami. Wczesniej cwiczylem przez 12 lat i moja waga oscylowala w granicach 80kg przy bf ok 8-10%. Po ostatnich 4 latach dorobilem sie 105kg. Pojazwily sie problemy zdrowotne. Okazalo sie ,ze dorobilem sie nadcisnienia.Rozpoczolem leczenie.Od jakiegos czasu mam wreszcie dobrze dobrany lek po ,ktorym sie dobrze czuje i cisnienie jest w normie. Wszystkie badania wyszly dobrze(echo serca,test wysilkowy i holter), i moja Pani kardiolog stwierdzila ,ze przyczyna nadcisnienia(oprocz stresujacej pracy) jest nadwaga.Dodatkowo przez stres i zla diete i mala aktywnosc , mam podwyzszony cholesterol(nieznacznie) , bardzo wysokie trojglicerydy i dosc mozno podwyzszony aspat (alat tez podwyzszony ,ale nie za wiele.- bilurbina w normie).
    Zmieniłem nawyki.Zacząłem jeść śniadania,przestałem jeść w knajpach.Białko czerpię z ryb i gotowanej piersi.Węglowodany z warzyw i owoców oraz jednego posiłku skrobiowego , a tłuszcze z oliwy z oliwek,oleju lnianego i orzechów.Suplementy jak w ankiecie.

I teraz sedno: w jaki sposób i z jakich produktów stworzyć dietę która połączy 4 punkty:
    1-będzie sprzyjała redukcji fatu (aktywnosc: 3xtyd rowerek,7xtyd godzinny spacer z psem,1xtyg basen, za 2 tyg dodam lekki ACT)
    2-będzie sprzyjała obniżeniu złego i całkowitego cholesterolu,oraz sprzyjała podwyższeniu dobrego
    3-będzie obniżała poziom trjglicerydów
    4-będzie regenerowała wątrobę.

Ogólne zasady do każdej z osobna znam,ale nie za bardzo wiem jak połączyć je w jednej diecie. Bo np żeby regenerować wątrobę trzeba ograniczyć tłuszcze,nawet te dobre , a do obniżenia cholesterolu są wskazane.Do redukcji wagi i cholesterolu obcięcie węgli dla zdrowych tłuszczy jest wskazane ,ale dla wątroby chyba już nie itd
    Jaki deficyt przyjąć ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Zmieniony przez - luc_jusz w dniu 2012-09-16 18:29:44
  • Wysłano 16 września 2012 20:16

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Ekspert-SFD
    • Pochwały:2
    • Nagany:brak
    • Na forum: 2 lata
    • LPA: 56339

Wysłano 16 września 2012 20:16

zgłoś naruszenie
    Witam.
    Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.