logo
zamknij zamknij

Dieta redukcyjna (low carb) do oceny, 94kg

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 695

0 5 0
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 122 Wiek 25 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2706
Waga : 94 kg.
Wzrost : 182 cm.
Obwód klatki : (brak pomiarów)
Obwód ramienia : (brak pomiarów)
Obwód talii : (brak pomiarów)
Obwód uda : (brak pomiarów)
Obwód łydki : (brak pomiarów)
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 24%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu fbw, stretching, tlenowce
Cel : redukcja (tłuszczu) rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : chyba dobry
Stosowane aktualnie preparaty : wpc, omega3-epa+dha, kompleks wit.-min.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, ale na razie nie ma takiej potrzeby
Stosowane wcześniej diety : przeciętnego kowalskiego, low carb, zbilansowana

Witam!

Zwracam się do Was z prośbą o ocenę ułożonej przeze mnie diety:

Wklejam 2 główne jadłospisy na których bazuję. Sporadycznie wpada (przy zachowaniu proporcji składników odżywczych), najczęściej - mleko, tuńczyk, wątróbka kurczaka, szynka wieprzowa, ziemniaki, makaron durum...

Tłuszcze:
N J W
1 : 1 : 1
Wielonienasycone:
O3 O6
1 : 1,8

Tłuszcze:
N J W
1 : 1 : 1
Wielonienasycone:
O3 O6
1 : 1,4

Należy dodać jeszcze po 200kcal do tych zrzutów, bo tyle dostarczam z warzyw.

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - p0mp@ w dniu 2017-02-05 13:26:18
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 122 Wiek 25 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2706
Zapomniałem dodać że jadę na tych kcal i podobnym jadłospisie od połowy grudnia. Początkowa waga 98 kg. Aktualnie 94kg. Od tygodnia jednak zastój.

Pasowało by coś uciąć, ale na razie w pierwszej kolejności spróbuję zwiększyć wydatek energetyczny.

Zmieniony przez - p0mp@ w dniu 2017-02-05 20:12:19
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Podbijam bo cisza od 2 dni
napisał(a)
domer Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1434 Napisanych postów 46566 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311971
W jaki sposób chcesz wiedzieć jakie sa efekty, skoro nie dokonujesz pomiarów obwodów ciała, co tydzień rano na czczo?

Moderator działu Odżywianie

1
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Co tydzień rano na czczo po kupce wchodzę na wagę i oglądam się w lustrze ... jak na razie wszystko zmierza w pożądanym przeze mnie kierunku, choć jednak od tygodnia zaobserwowałem zastój jak pisałem powyżej .

Zmieniony przez - p0mp@ w dniu 2017-02-07 14:33:25
napisał(a)
domer Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1434 Napisanych postów 46566 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311971
W lustrze nie zobaczysz zmian. Chyba, że w skali miesiąca. Dokonuj pomiarów ciała i na ich podstawie określisz jakie są efekty.

1
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Dobra kupie te miarkę. Proszę o weryfikacje diety skoro kwestie pomiarów mamy już za sobą.
napisał(a)
domer Moderator
Ekspert
Ogólnie ok. Jedynie zbyt wiele kcal z białka w stosunku do tłuszczów. Słonecznik do eliminacji. Daj inne źródło tłuszczów.

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-02-07 16:21:40

1
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
Wysoka ilość protein pomaga mi w kontrolowaniu łaknienia, ale jak przyjdzie czas na cięcie kcal to z białka w pierwszej kolejności. Co jest nie tak z tym słonecznikiem? (wpada ok. 100g tygodniowo). Proszę rozwijaj trochę bardziej wypowiedzi (w miarę możliwości czasowych) , oczywiście mam świadomości że nie jestem sam na forum i nie tylko ja potrzebuję porad pozdrawiam.
napisał(a)
domer Moderator
Ekspert
Słonecznik jest bogatym źródłem omega 6. U Ciebie proporcja między omega 3 a omega 6 wygląda dość dobrze. Jednak większa ilość pochodzi z ALA a nie EPA i DHA.

1
napisał(a)
p0mp@
Początkujący
EPA i DHA dostarczam głównie z kapsułek, no i śladowe ilości z makreli. Inaczej przynajmniej na razie nie mam możliwości, łososie czy pstrągi do najtańszych nie należą, a i ja nie mam za bardzo czasu żeby je przyrządzać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłki B+T w diecie na masę.