SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 98kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3002

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Cel

Redukcja lipo

Waga

98

Wzrost

193

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

koło 20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca Fizyczna około 4-5 dni tygodniowo (10-12h).

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia fbw 3xtydzien

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

Aktualnie jestem w posiadaniu Vita-Min multiple sport,Omega-3 tabs, W planach wpc i carbo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2743
Witam
Proszę o ocene mojej diety na redukcje
(Owoców i Warzyw nie wliczałem w diete)



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
abdulkanarek
Nie wydaje sie Wam, ze mocno komplikujecie tak prosta sprawe jak ilosc kcal i mikroskladnikow? Czemu nie wrzucac do bilansu wszystkich warzyw? Piszecie wrzuc w rozpiske jako zero kcal albo wogole nie, albo te wrzuc a te nie. Nie lepiej wrzucac wszystko a nie pozniej pisac, ze brakuje witamin, ktore w rzeczywistosci sa albo innych skladnikow, ktore tez sa.


Jeżeli ktoś jada codziennie bardzo podobne ilości, to jak najbardziej. Jednak z drugiej strony latanie z tak mało istotnymi produktami i ważenie ich jest dość znaczną stratą czasu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Witam ,
jeżeli mam ocenić to musimy wiedzieć coś o Tobie .
Wstaw podstawowe informacje - wypełnij ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2743
Płeć : mężczyzna
Wiek : 22
Waga : 98
Wzrost : 193
Obwód klatki : 107
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 98
Obwód uda : 64
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : zdrowo
Cel : redukcja rozłożona w czasie ,pozbycie sie lipo
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia,aeroby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wpc,carbo
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Zapotrzebowanie wyliczyłeś na ile ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2743
koło 3700 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W jaki sposób obliczyłeś swoje zapotrzebowanie?

W diecie występuje niedobór wit.C, kwasów tłuszczowych o3, potasu, wapnia etc. Masło orzechowe z ziemnych jest kiepskim źródłem lipidów (produkt wysoce przetworzony) dostarcza bowiem dużą ilość omega-6, lektyny, obfituje w sól, a niekiedy nawet w tłuszcze utwardzone. 100-150g płatków owsianych może doprowadzić do problemów trawiennych, co przekłada się na gorszą absorpcje składników odżywczych. Spożywanie jaj i oliwy nie jest optymalnym rozwiązaniem, urozmaić źródła tłuszczy. Jak wygląda kwestia warzyw, owoców? w ten sposób zmniejszasz szanse na pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a tym samym osłabiasz układ immunologiczny.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-30 19:04:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
A czemu nie wliczasz owocow i warzyw? Jak zjesz 200g ziemniakow to gdzie te kalorie sa? W dupie?

To ja awokado kuz skreslam, nie wliczam kcal tylko te dobre tluszcze zapisuje...ale zenada,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jeśli chodzi o warzywa można ich nie wliczać z wyjątkiem bulw (ziemniaki, bataty, buraki), korzeniowych, strączkowych, awokado, aczkolwiek ja liczę wszystko, bo wtedy mam tez przybliżony bilans także witamin i minerałów. Owoce trzeba liczyć.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wprowadź owoce w diete. Warzywa również abyśmy widzieli jakie i ile jadasz. Warzyw nie musisz wliczać. Daj je na 0kcal. Wliczaj ziemniaki, strączkowe, buraki.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Nie wydaje sie Wam, ze mocno komplikujecie tak prosta sprawe jak ilosc kcal i mikroskladnikow? Czemu nie wrzucac do bilansu wszystkich warzyw? Piszecie wrzuc w rozpiske jako zero kcal albo wogole nie, albo te wrzuc a te nie. Nie lepiej wrzucac wszystko a nie pozniej pisac, ze brakuje witamin, ktore w rzeczywistosci sa albo innych skladnikow, ktore tez sa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Osobiście sugeruje wliczać warzywa.
Tadeusz niedawno dodał fajny art. na ten temat.

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Czy_wliczać_kalorie_z_warzyw_-a458.html
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Anoreksja

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - początkujący

WHEY premium