logo
zamknij zamknij

Dieta redukcyjna do oceny, 95kg

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 608

0 5 0

Formularz - Proszę o pomoc

21

Męższczyzna

Cel

90kg albo mniej

Waga

95

Wzrost

184

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczelnia - wstaje o 7, kładę się spać o 23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

FBW 4x w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Witaminy i minerały , omega 3 , kreatyna cm3 , ashwagandha , tribulus , wit d3 .
napisał(a)
Bear7
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 21 lat Na forum 68 dni Przeczytanych tematów 6333
Witam , postanowiłem przyciąć trochę smalcu i uznałem że dobrym pomysłem będzie zrobienie redukcji na low carb high fat . Ułożyłem sobie taką dietę , co o niej sądzicie ? Ilośc węgli wydaję mi się że wystarczy by zapewnić odpowiednią prace tarczycy . Trenuje 4x w tyg FBW + bilans ujemny bedę wyrabiał dodawaniem interwałów zacznę od 4x15 (1:1).

Aktualna waga : 95 kg
Wzrost 183
Bf : ok 15% .
Cel : 90 Chyba ze nie będę zadowolony to niżej .

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2192 Napisanych postów 48131 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 258866
Jak planujesz urozmaicać swój jadłospis?
który posiłek/posiłki jest/są po treningu?

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

napisał(a)
Bear7
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 21 lat Na forum 68 dni Przeczytanych tematów 6333
Urozmaicać , czasem zmienię karkówkę na łopatkę albo ryż na kaszę, po treningowy to 3 posiłek
napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2192 Napisanych postów 48131 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 258866
Jakieś ryby, tłusty nabiał planujesz? Z warzyw tylko kapusta kiszona i brokuł ?

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

napisał(a)
Bear7
Początkujący
Nabiału nie chcę dodawać , a ryby tak jakieś tłuste na pewno raz na jakiś czas sobie wliczę . Z warzyw kapusta + brokuł lub mieszanka hortexu kalafior marchew brokuł cukinia .
napisał(a)
blue_hope
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2086 Napisanych postów 12657 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 81605
napisał(a)
Bear7
Początkujący
Dzięki :) jak mi się znudzą produkty to będę urozmaicał , bardziej się zastanawiam czy dobrze rozłożyłem makro , węgli czy nie za dużo bądź za mało . Z czego ucinać później kalorie z tłuszczy i węgli nie ruszać czy raczej z węgli ?

Zmieniony przez - Bear7 w dniu 2017-04-19 11:27:35
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1597 Napisanych postów 47709 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 354207
Jeżeli ma to być low carb, to tych węglowodanów jest dość sporo. Górna granica. Możesz jednak zacząć od takiej ilości, ew. później przejść na rotację węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
Bear7
Początkujący
Czyli jak ciąć to węgle ? Niski poziom węgli nie zaburzy pracy tarczycy ? Jak nisko mogę maksymalnie zejść z węglowodanami , 50g węgli to chyba już dolna granica prawda , poniżej to już ketoza ? :) Z góry dziękuje z odpowiedzi .
napisał(a)
dudee
Ekspert
Szacuny 1031 Napisanych postów 23134 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 230436
Dlaczego zamierzasz ograniczać węglowodany do tak niskiego poziomu? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, ich wyższa ilość w diecie może mieć korzystny wpływ na przebieg redukcji tkanki tłuszczowej oraz po wyjściu z tej fazy. Istnieją przesłanki ku temu, że długotrwałe stosowanie diety nisko węglowodanowej (bez uwzględnienia ładowań) może obniżyć wydzielanie leptyny, a także zwiększyć w osoczu stężenie globuliny wiążącej hormony płciowe, zmniejszając stężenie wolnego testosteronu. Deficyt poszczególnych mikroskładników w menu takich jak selen, jod, cynk... a wraz z tym niska ilość kalorii jak najbardziej może doprowadzić do obniżenia poziomu hormonów tarczycy, a zwłaszcza konwersji t4 do t3 (nie tylko przy low-carb).

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)
http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html 

napisał(a)
Bear7
Początkujący
Co zatem sugerujesz ? By zostawić węglowodany jak są a ucinać w razie potrzeby tłuszcze ? Na początku deficyt postaram się wyrobić interwałami ale wiadomo , adaptacje zachodzą dość szybko i będę musiał coś trochę uciąć kalori w późniejszym etapie . Też mi się wydaje że 150 g wegli to taka optymalna ilośc by zachować odpowiednią prace tarczycy , planuje ładowania - refeedy z czystego jedzenia - jeden dzień w którym będe zwiekszał kalorie do bilansu 0 i kalorie które będę dobijał będą tylko z węglowodanów tłuszcz i białko pozostanie bez zmian ale to po jakimś czasie jak waga/obwody dość dobrze spadną .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podbicie kcal w diecie

Następny temat

Leki spowalniające metabolizm

Zakwaszenie organizmu - problem XXI wieku?

Kłopotliwe boczki - jak się ich pozbyć?

Najlepszy wokalista wśród kulturystów

Farmakologia, trening aerobowy w IFBB - Men’s Physique oraz Wellness Fitness – porównanie

Jabłecznik jaglany

Biszkopt z jeżynową galaretką

Czy diety oczyszczające działają?

10 produktów wspomagających wrażliwość insulinową