SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 87kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 805
Witam
Ogólnie rzecz biorąc mam kilka/kilkanaście pytań ...
Już kiedyś ... jakiś rok temu zakładałem podobny temat, ale od tamtego czasu moja wiedza zwiększyła się, ale dalej mam wątpliwości itp. ale to nie jest główną myślą tematu ... :)

Wiek 29
Waga 86,5 kg
Wzrost 182cm
Płeć mężczyzna
Aktywność fizyczna: 3x w tyg FBW 2 x w tyg bieganie (5-7km)
BF wg elektronicznych fałdomierzy to jakieś 15-16% - jestem ulany ;) :D
Cel REDUKCJA

Według kalkulatorów internetowych powinienem jeść około 2000kcal Moim zdaniem to za mało, ostatnio jechałem na takich kcal to hmmm ciężko było ... tym bardziej że to tłuszcze 1g=9kcal na węglach to jeszcze dało by się to obskoczyć jakoś .... schudłem ale zero siły było ...
Jestem na diecie tłuszczowej/LC korzystam z MyFtnessPal Póki co mam 2900kcal B30% 220g W10% 73g(max) T60% 192g
Waga stoi :/
Pije zielone herbatki, pokrzywę
Ćwiczę FBW wg Sakera z WK
Suplementacja też jest ....
Co jest nie tak ? jak z tymi kcal ? wnikać na te kalkulatory ? czy jechać 2900 i jak się nic nie będzie działo to ciąć ?
Co do diety to jest w miarę ok tłuszcze to : olej koksowy, oliwa z oliwek, tłuste mięsa, woda koksowa, jajka, boczek, czasem jakieś kabanosy, czasem orzechy, makrelka, łosoś wędzony, sery, smalec z gęsi
Może zły rozkład makro jest ? za mało białka ?
Nie wiem co źle robię :/


Zmieniony przez - emeryta w dniu 2017-01-22 01:02:43

emeryta

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
1. Skąd pomysł akurat na dietę tłuszczową:p ? Na zbilansowanej nie spadało nic?
2. 2000 kcal to nie wiem gdzie liczyłeś ^^
3. jeżeli przy 2900 nie spada waga i tłuszcz to obetnij kcal , albo dorzuć aktywność fizyczną (większą). Np interwały 3x w tygodniu zamiast biegania :) .

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie demonizowałbym węglowodanów w tym przypadku.

Przede wszystkim nie sugeruj się wagą, a ogólną kompozycją sylwetki.
Wstaw zdjęcie sylwetki oraz obecny swój model żywienia w zalecanej formie.

https://www.sfd.pl/.-t922822.html

Oblicz również swoje zapotrzebowanie wg tego wzoru ( oczywiście to tylko oszacowanie ).
https://www.sfd.pl/t276436.html


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-01-22 11:31:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 805
BMR = 1858,96

emeryta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Wklej wyliczenia z wzoru a nie BMR.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 805
BMR = 1858,96

nie czaje tego kalkulatora, on chyba zagina podstawy matemtyki ... kolejność wykonywania działań, nawiasy itp.
jak ktoś ma chwileczkę to za bóg zapłać może to przeliczyć, ja podam dane:

trening FBW 3 x 80min
trening areobowy 2 x 40min w dni nietreningowe

średnia intensywność
jestem endomorfikiem

interwały chce zostawić na koniec marca początek kwietnia jak będzie pogoda i widno wieczorami co bym podczas biegu nie skręcił kostki :D i żebym miał czym później zaszokować organizm :)

Węgli nie demonizuje, ale jak nie jem węgli to wiadomo i woda spada, bo węgle trzymają wodę, nie mam takie brzucha napiętego cały czas ...
wiadomo, najłatwiej obciąć kcal ale co później ? co koło maja czerwca ? zostanę przy 1800kcal ? :D za mało jak na chłopa :)
zdjęcie i przykładowy plan żywienia wrzucę później ... ale tak jak mówiłem trzymam się 2900kcal + założonych % makrosów, dzięki MyFitnessPal, liczę prawie codziennie

emeryta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Nie kalkulator, tylko wzór. Są to podstawowe obliczenia. Licz tyle razy, aż Ci wyjdzie. Jak nie wyjdzie po 10 razach to wklej tutaj wzór z danymi i zobaczymy.

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-01-22 16:25:23

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Frytki ze sklepu w piekarniku

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 79kg

WHEY premium