SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna dla mamy - 56lat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 591
Witam, chcialam prosic o rade w sprawie diety redukcyjnej dla mamy. chce pomoc jej schudnąć i jednocześnie ustrzec ja przed kolejna proba stosowania beznadziejnej diety typu - kopenhaska, ktora absolutnie sie dla niej nie nadaje.

dane mamy: 56lat, 167cm wzrostu, 106kg

wg kalkulatora wyszło mi zapotrzebowanie 2481.. mam nadzieje ze tak powinno byc

czy mogę zaproponowac jej np cos takiego? :

pięć posiłków co 3 godziny

POSIŁEK 1, 2, 3, 4
do wyboru jeden skladnik z każdej grupy:

1. 100g sera białego chudego/ 80g sera białego pół tłustego/ 100g chudej wędliny z kurczaka/ 100g chudej jagnięciny lub wołowiny/ 100g chudej ryby morskiej (mintaj, sola, tuńczyk,panga)/ 60g tłustej ryby morskiej (łosoś, halibut, makrela)/ 100g piersi kurczaka

2. 60g płatków owsianych/ 60g musli/ 120g pieczywa (zytnie, razowe)/ 6kromek chleba ryzowego/ 60g makaronu/ 60g ryżu/ 60g kaszy gryczanej

3. 150g warzyw (pomidor, ogórek, kalafior, papryka, sałata, kapusta, brokuły, szpinak, fasolka szparagowa)

POSIŁEK 5
do wyboru jeden składnik z obu grup:

1. 100g sera białego chudego,... (j.w)

3. 150g warzyw (j.w)

czyli obcinam węgle na kolacje

Pomyślałam ze dobrze jest zacząć od większej ilości węgli a po tygodniu obcinac je o 10g. Czyli z 60 zejsc do 50, później do 40..itp. Nie ruszając narazie białka. Zastanawiam się czy 60 g węgli to nie jest trochę za dużo.. moze powinnam zaproponować od początku 50g. To nie ma być drakońska dieta tylko zbilansowana, umiarkowana dieta dla kobiety w średnim wieku z dużą nadwaga, na tej diecie nie chce aby moja mama czula sie glodna i siegala po przekaski. Wogole obawiam sie jak to bedzie z przestrzeganiem u niej diety, otylość mojej mamy wziela sie z nieumiejetnego trybu zywienia.. moja mama potrafi zjesc lekkie sniadanie, w ciagu dnia bedac w pracy nie je NIC! i dopiero po powrocie do domu poznym wieczorem je duzy obiad. Proszę o ocene i rady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 591
hmm no moze przesadzam ze co tydzien 10g wegli w dół.. po 2 tygodniach raczej. naprawde po troszku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15280
Niestety nic z tego nie będzie. Przeczytaj posty podwieszone dotyczące redukcji. Artykuł pt: Zbliansowana nowe spojrzenie będzie trafnym wyborem.

Nie zapomnij, że dieta bez zwiększonej aktywności fizycznej nie przyniesie wymiernych korzyści.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zbilansowana dieta redukcyjna- makroskladniki

Następny temat

Pierwszy posilek - Czy nie za duzo?

WHEY premium