SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta opinie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4045
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 26

Waga : 72

Wzrost : 181

Cel treningowy : Sucha masa mięśniowa

Dieta : do tej pory redukcja 1800kcal - 5 posiłków, teraz zwiększyłem do 2400-2500kcal na początek żeby znów nie zalać się tłuszczem

Chciałbym zrobić masę mięśniową ale przy tym nie zalewając się tłuszczem. W tej chwili ważę zaledwie 72 kg ale nie jestem jakiś mega chudy, ze względu na budowę ciała. Moim celem jest poprawienie wyglądu rozbudowanie mięśni oraz poprawa widoczności mięśni brzucha. Codziennie rano na czczo piję 20g WPC i trenuję brzuch (co drugi dzień) oraz przejeżdżam na rowerze stacjonarnym spinningowym 10km. Pierwsze pytanie czy teraz chcąc budować mięśnie nadal mogę tak robić? W dni nietreningowe tj - środa, sobota - często jeżdżę na rowerze trasy 60-100km albo biegam interwały. Niedziele mam całą wolną ewentualnie jakiś spacer z psem po obiedzie.

Trening:
Poniedziałek: PLECY
- martwy ciąg 10-8-6-4-2
- podciąganie na drążku szeroko 4*10
- wiosłowaniem sztanga 12-10-8-6
- wiosłowanie hantlą 15-12-10
- szrugsy hantlami 4*20

Wtorek: KLATKA + TRICEPS
- wyciskanie sztangi ławka pozioma 10-8-6-4-2
- rozpiętki na ławce poziomej 4*12
- wyciskanie sztangi skos dodatni 12-10-8-6

- pompki na poręczach 10-8-8-6-6
- wyciskanie francuskie sztangą 12-10-8-6
- wyciskanie hantla zza głowy oburącz 15-12-10-8

Czwartek: NOGI
- przysiad tylni 10-8-6-4-2
- martwy ciąg na nogach sztywnych 10-8-6-4-2
- wykroki z hantlami 4*10
- żuraw 4*10
- wspięcia na palcach z hantlami 4*20

Piątek: BRAKI + BICEPS
- wyciskanie sztangi zza głowy 10-8-6-4-2
- podciąganie sztangi do mostka 12-10-8-6
- wznosy hantli bokiem 15-12-10-8

- uginanie ze sztanga podchwyt 10-8-6-4
- podciąganie na drążku chwyt młotkowy 4*10
- uginanie z hantlą na modlitewniku 12-10-8-6
- przedramię 4*max

Białko zażywam WPC SFD PROTEIN PLUS V3 oraz Witaminy OLIMPA.
Wyszło mi że powinienem jeść ponad 3k kalorii a nie chciałbym się na powrót zalać tłuszczem dlatego na początek chcę przyjmować ok 2,5k. Pytanie czy nie zażywam za dużo białek? Może odstawić WPC albo zażywać raz dziennie? I ogólnie co byście zmienili w diecie, chętnie wysłucham wszystkich rad. Dodam, że dosyć długo śpię 8-9h.





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W jakim celu co dzien na czczo jesz WPC?
Trening brzucha co drugi dzień możesz sbie darować jeżeli chcesz zbudować mięśnie na nim.
W treningu za dużo serii na łapy, daj po 6-9

2500kcal na poczatek może być
banana daj po treningu zamiast przed
Biako w miare ok jest
Ogólnie dieta prezentuje sie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4045
Podsumowując wyrzucić WPC rano, wyrzucić po jednym ćwiczeniu na łapę? Banan przed treningiem jest dla smaku do owsianki, a jak sugerujesz robić brzuch? Bo teraz mi wychodzi, że3 razy w tygodniu robię i efekty są dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Białko możesz pić, ale dodaj do tego jeszcze jakieś węgle (przełóż z innych posiłków)
Tak, wywal po jednym ćwiczeniu z łap
Brzuch najlepiej robić ćwiczeniami wielostawowymi (martwy, przysiad, wiosła), brzuch silnie działa tam jako stabilizator. Możesz dodać jeden - dwa dni w których bedziesz robił kilka serii na brzuch, rób go tak jak inne partie czyli dokładaj kg :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4045
SOG poleciał. Brzuch robiłem rano ze względu na to że po treningu często mi się nie chce. Powiedz o co dokładnie chodzi z tym przekładaniem węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz jak patrze, to po prostu wrzuć to wpc z rana do śniadania

Chodziło mi o to żeby każdy posiłek miał białko + węgle + ew. tłuszcze

Wiec np. jak na kolacje jadłbyś 150g ryżu, to ucinasz z tego 50g i wrzucasz tam gdzie nie masz węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4045
Ok wrzucę je do placka czasami i tak dodawałem do niego białka zamiast kakao żeby smaku dodawało. A myślisz że ten rower na czczo to nie będzie przeszkadzał w nabieraniu mięśni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aeroby są ok, ale nie należy z nimi przesadzać (jeździć kilka godzin), taki długotrwały wysiłek może utrudniać budowę masy mięśniowej, ale nie śmiem ci zabraniać tego, jeżeli sprawia ci przyjemność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4045
10km to raptem 18-19 min więc niezbyt długo ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pod sztuki walki i siłownię.

Następny temat

dieta na masę do oceny/poprawy

WHEY premium