SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na rzeźbę - kwestia kaloryczności

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Witajcie!

W cyklach na masę i siłę przyjmowałem w tym roku ~2500kcal 320g WW 260g B 40g T. Odkryłem HMB i przy takich proporcjach i suplementacji nim 4g/dobę masa szła, w miarę beztłuszczowo.To dla mnie ważne, bo mam tendencje do tycia i pierwszy raz od dawna udało mi się nabierać masy/tłuszczu w proporcji innej niż 1:1

Teraz jestem na drugim miesiącu rzeźbienia. Zacząłem w połowie marca, wcześniej mając 2 miesięczny przymusowy przestój w treningach ze względu na złamaną nogę.

Do tej pory wszystko szło dobrze. Tj. waga nie zmieniłą mi się znacznie, ale skład ciała sporo i wyglądam lepiej. Natomiast jakiś czas temu stanąłem w miejscu.

Przyczyn pewnie jest kilka. Nad treningiem pracuję sam, wolę trenować instynktownie (choć nie wykluczone, że zapodam go w treningu <lol>). Natomiast podejrzewam, że problem może leżeć w diecie. Moje podstawowe zapotrzebowanie kcal oceniam na ~2000kcal - biorąc pod uwagę, że z moimi treningami bywało różnie, raz plan był realizowany w 100%, raz w 30% (bo sesja, bo praca), przy redukcji postanowiłem zejść do ~1700 kcal, przy założeniu 3 treningów siłowych i 3 aerobowych w tygodniu.

W diecie mam 83g WW (to nie ma być CKD :P), 230g B i 45g T. I zastanawiam się, czy przyczyną stagnacji nie jest zbyt niska podaż kalorii. Nie wyobrażam sobie, skąd miałbym wziąć więcej białka...

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7530
przy tak niskich weglach rob ladowania, jesli zobaczysz, ze "flaczejesz" i znacznie spada ci wydolnosc na treningach. po takim ladowaniu mozesz sprobowac wegle do bialka w stosunku 1:1 i dodac wiecej aerobow, na ten krotki czas ostrej rzezby ogranicz tluszcze do absolutnego minium - tylko omega3, cla w tabsach. na niektorych to dziala super, poniewaz utrzymujesz w ten sposob metabolizm na dosc wysokich obrotach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Zatem jeżeli planuję ~6 tygodni maksymalnej rzeźby, to proponujesz 1:1 WW do B i tyle T ile wyjdzie z pożywienia? Hmmmm, a co z układem hormonalnym przy tak małej podaży T?

Nie dostałem odpowiedzi na główne pytanie - czy uważacie, że zwiększenie podaży kcal coś zmieni ;D?

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
Nic o tobie nie wiemy..
waga, wzrost, wiek, %bf?

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Heh, sorry - obsada forum wymienia się co pół roku ;D

21 lat, 191cm, 98kg (około), 18%BF (około)
staż treningowy 3lata + 3 lata "chodzenia na siłownię"

I wypadłem z obiegu totalnie: co jeszcze podać?

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2811
Jak wyliczyłeś, że przy takiej wadze i intensywności treningów masz zapotrzebowanie kaloryczne na poziomie 2000 kcal i piszesz ze jeszcze chcesz zejść na 1700 ??? Spowolniłeś prawdopodobnie metabolizm przechodząć w tryb oszczędzania. Ja kiedyś przy wadze 93 kg jadłem 1100 kcal i nie chudłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Żeby wyliczyć sobie zapotrzebowanie CAŁKOWITE przy takich treningach na 2000kcal to rzeczywiście musiałbym się nieźle nastarać ;p 2000kcal to moje BMR, podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne.

Choć, w zasadzie może też w tym tkwi błąd - w odejmowaniu od BMR jeszcze 300kcal, przy treningach siłowych i aerobowych...które pewnie z 1500kcal w tydzień ściągają ze mnie...

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Ktokolwiek?

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wakacyjna wycinka

Następny temat

Lech Lite

Wiecej