SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Dieta na masę do oceny, 73kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 660

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 17 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 206
Siemka, proszę o ocenę mojej diety na masę.

Waga : 73
Wzrost : 177
Obwód klatki : 98
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 81
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 16%
Aktywność w ciągu dnia : -
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : pon.- triceps, klata śrd.- biceps,plecy pt.- nogi, barki. W DNT aeroby + nie dawno zacząłem Abs'y
Cel : masa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : prawidłowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : dom, dostęp do sztangielek(2x15kg), drążek, niedługo sztanga + dodatkowe obciążenie.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kreatyna
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : -

3176 kcal
15% białka: 476 kcal = 119 g
55% węglowodanów: 1747 kcal = 437 g
30% tłuszczu: 953 kcal = 106 g

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2341 Napisanych postów 61826 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 511987
Za dużo białka , brak zdrowych tłuszczy . Ryby jadaj świeże nie z puszki .
Pozdrawiam
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 17 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 206
flex1976
Za dużo białka , brak zdrowych tłuszczy . Ryby jadaj świeże nie z puszki .
Pozdrawiam

Okej, dzięki, a jak teraz to wygląda ?

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2521 Napisanych postów 13855 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 115939
Jak zamierzasz to urozmaicać ?

Wrzuć zdjęcia do wglądu, 16% bf to raczej redu, nie masa.
http://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 
napisał(a)
Początkujący
Hmm... zawsze się coś wymyśli np. zamiast jajek gotowanych mogę sobie zrobić omlet, zamiast gotowanego kurczaka z makaronem zrobić spaghetti z sosem pomidorowym i kurczakiem, zmieniać gatunki mięs, myślę, że to powinno wystarczyć.

Na forum już się pytałem czy zacząć redukcje czy masę Ronie220 powiedział, że masę. Tutaj link do tematu:http://www.sfd.pl/Masa_czy_redukcja_-t1145762.html

Zmieniony przez - Risver w dniu 2017-04-13 09:39:09
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1272 Napisanych postów 24308 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 352941
W trakcie liczenia kalorii bierzesz pod uwagę surowe produkty - nie po obróbce termicznej. Osobiście nie wyobrażam sobie jadać jogurt naturalny z jednym jajkiem, posiłek wysoce ubogi odżywczo jak i smakowo kiepski, zrewiduj to. Olej rzepakowy wybieraj jedynie nierafinowany w szklanej, ciemnej butelce. Produkty zasobne w kwas tłuszczowe omega-3 zaleca się unikać około treningowo zatem przenieś tego łososia. Niemniej jednak istnieje wiele innych ryb które warto wprowadzić do menu. Pierwszy posiłek jest zasobny w aż 150g płatków owsianych, niestety tego typu rozwiązanie może zaburzyć pracę przewodu pokarmowego.

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1916 Napisanych postów 49702 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 444936
Wprowadź jeszcze raz produkty przez obróbką a nie po niej. Zdecydowanie brakuje nasyconych kwasów tłuszczowych: olej kokosowy, wiórki, masło, wieprzowina, tłuszcze z nabiału np masło klarowane.

http://potreningu.pl/articles/3516/nasycone-kwasy-tluszczowe--bac-sie-czy-nie

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-04-13 14:58:46

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
Początkujący
Witam po świętach, dieta poprawiona wygląda to mniej więcej tak:

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1272 Napisanych postów 24308 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 352941
Warto uwzględnić dobrej jakości węglowodany w godzinach wieczornych.
Serek wiejski to kiepskie źródło białka, notabene około treningowo można dostarczać tłuszcze jak i warzywa.

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2521 Napisanych postów 13855 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 115939
Wrzucam Ci ściągi z czego korzystać :
http://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
http://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1

Sporo w diecie kurczaka, komponuj posiłki tak, by w każdym było 20-25g białka, by próg leucynowy mógł zostać osiągnięty.

Notabene zdjęcie w temacie jest kiepskiej jakości, by ocenić, czy masa, czy redukcja (według mnie)
Ile Ci wyszło na zero?
napisał(a)
Początkujący
Na zero wyszło mi 3200 kcal.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta a wysoki poziom "Kwasu moczowego" - po badaniu

Następny temat

Masa czy redukcja?

Lody - porównanie okiem dietetyka cz. II Wywiad z Natalią Czajkowską Trening redukcyjny - intensywność Trening gwiazd Hollywood - czy jesteś jedną z nich? 07-08.10.2017 Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów - WYNIKI Suplementy w trakcie treningu - co możemy wykorzystać? Zawodniczki bikini fitness w seksownej bieliźnie Odchudzanie - jak długo mam czekać na efekty?