SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 72kg

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 173
Siemka, zamiezam od jutra zaczac cwiczyc, jesc by rosnac. Obecnie waze 72kg wzrost 185,5cm. Moja docelowa waga to 85kg+ Obecnie mam 16 lat, jezeli juz zaczne cwiczyc to raczej zapisze sie na silownie, mam silke w domu ale to nie to samo co na silowni. Tutaj jest moja dietka, prosze o jej sprawdzenie i ewentualne poprawki , nie lubie paru zeczy wiec ich jesc nie bede. Moze jakas rybke lub cos w tym stylu tutaj dodac ? Dziekuje za pomoc :3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 416 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4472
słonecznik zamień najlepiej na orzechy. banan w ostatnim posiłku niepotrzebny lepiej zamiast tego zarzucić chociaż 20g białka. plus jakieś źródła omega3:orzechy albo tluste ryby lub po prostu tabsy.
warto też zadbać o więcej witamin. reszta w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
trochę mało mięsa, tylko 160g dziennie to nie za dużo. Twoje zapotrzebowanie na białko wyszło Ci 140g, spokojnie możesz tę wartość podbić do 165g (kosztem np. węgli / tłuszczy) i wtedy szamaj te 400-500g mięcha dziennie co da Ci już te plus minus 100g białka, a reszta uzupełni się sama poprzez twarogi i inne rzeczy.

szynka z indyka wylatuje - wieńczę, że jest to zwykła kupna szynka w sklepie za pewnie 16-20zł / kilo. odpuść sobie takie wynalazki sklepowe

z majonezem też się nie rozpędzaj - jednak widzę tylko 10g, więc od 10g jeszcze nikt nie umarł

posiłek po treningowy - tutaj rozdziel sobie odżywkę i żarcie. w szatni po siłce odżywka, w domu obiadek.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 173
Ta szynka jest tam z tym chlebem powiewaz ja to będę jadł w szkole, a kurczaka / rybę / wołowinę jak bd w domu i będę miał czas go przygotować. A co do twarogu to go nie lubię :c wiec u mnie będzie cieżko podbić białko jedynie przez mięso lub odżywkę

Zmieniony przez - InsaneManiek w dniu 2014-10-13 09:00:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
ale np. możesz sobie w jednym posiłku zamienić węgle typu ryż czy kasza na makaron z pszenicy durum, który średnio w 100g ma 14g białka, ok jest to roślinne, ale je też się wlicza do bilansu i jego też potrzeba troszkę w diecie. co do szynki, są alternatywy, jak np. schab pieczony - idealny na kanapki, a o wiele zdrowszy niż kupna szynka ze sklepu

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 173
Czyli mam rozdzielić gainera i posiłek , gainer odrazu na siłce a posiłek chwile pozniej jak dojdę do domu. Ale co najlepiej jest w takim razie w szkole ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
tak, rozdziel to. co do posiłków w szkole, ja np. nie mam problemu ze zjedzeniem zimnej piersi z kurczaka np. z zimnymi ziemniakami i np. zimnym brokułem - przyzwyczaiłem się już. dlatego powiedziałbym, że weź ze sobą normalny obiad ;p możesz sobie zrobić ciastka owsiane, mini omlety owsiane, np. batony samemu przyrządzone - dużo fajnych pomysłów masz w kuchni sfd

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 173
Dzięki bardzo za pomoc :) poleciał SOG :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 296
Walnij jakieś inne jedzenie na noc. Moim zdaniem ostatni posiłek ma mało wartości odżywczych. Ja na wieczór polecam paste z markeli z chlebem pełnoziarnistym. B: 27g W: 36 T: 18 Kcal: 420
I trochę mało kalorii masz jak chcesz podbić do 85kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 173
Znaczy to dopiero początek i będę dodawać 500 kcal co jakiś czas i teraz bd starać sie podjadać aby miec tych kcal jak najwiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
z kaloriami też uważaj, bo łatwo można się zalać, no chyba że jesteś typowy ektomorfik. najlepiej w pozniejszym okresie wejsc sobie na diete CC (carb cycling) i manipulować węglami w diecie

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń

Następny temat

Mam 2 hantle po 2kg i podnosze obydwa czyli 4kg na łape

WHEY premium