SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81
Cześć. Jestem już 4 miesiąc na masie i przez pierwsze 2 ruszyło 3kg do przodu (nie licząc 2kg na reverse diet) od miesiąca mam zastój w sile i masie więc postanowiłem dodać 300kcal i waga pomału rośnie. Obecnie ważę 72.5kg. Chciałbym wstawić swoją dietę, bo być może jest do poprawy :]

Mój typ budowy to ekto natomiast metabolizm mam endo/mezo. (Drobne kości natomiast łatwo mi się zalać i na niewielkiej nadwyżce tak właśnie się staje...). Treningi mam 4x w tyg (od 2 tygodni mój rozkład treningów wyugląda - 2x siła + 2x hipetrofia - czyli każda partia dwa razy w tygodniu oprócz nóg, ponieważ je ćwiczę tylko raz i efekty są). Przez pierwsze 3 miesiące mój rozkład treningów przypominał trening Doriana Yatesa (tylko, że w innej kolejności) :
- klatka, biceps
- nogi, brzuch
- wolne
- barki, triceps
- plecy, kaptury, przedramię

Po redukcji mój bf wynosił około 10-9% a tera mam z ~13/14%. Podczas treningu na siłę stosuję zakres powtórzeń 3-5 przy dobrej technice oczywiście. Natomiast przy hipertrofii (typowo pod masę) 6-15 (większa l. powtórzeń na barki, i ręce)
Mam nadzieję, że więcej info nie trzeba.

Jem 6 posiłków dziennie oto dieta :

1. Śniadanie (około 6.30-7.30) :

- 125g ryżu białego
- 15g odżywki koncentratu białka serwatkowego
- 200g serka wiejskiego
- 10g wiórek kokosowych albo orzechów włoskich (co dzień zmiana :])
- 5g cynamonu do smaku

2. śniadanie (około 10-11 w szkole) :

- 125g ryżu białego
- 95g piersi z kurczaka
- 450g warzyw (mieszanka - brokuły, kalafior, marchew)
- orzechy włoskie 10-15g

3. posiłek przed treningowy (około 14-15) :

- 125g ryżu białego
- 95g piersi z kurczaka
- 10-15g oleju rzepakowego lub oliwy z oliwek
- 225g warzyw (te co wcześniej)

4. posiłek po treningu (około 17-18)-(tutaj bez tłuszczy) :

- 100g banana od razu po treningu
- 5g bcaa zaraz po treningu

- 125g ryżu białego
- 95g piersi z kurczaka
- 225g warzyw (te co wcześniej)

5. posiłek to kolacja (około 19-20)-(tu bez węgli - tylko warzywa)
- jajecznica z 4 warzyw (jajecznica robiona na bezkalorycznej oliwie kupionej z sfd - taka w sprayu ^^)
- pomidor 100-200g

6 posiłek (30-60min przed snem, bo jak zjem zaraz przed to ciężko czuje się pełny i ciężko usnąć)
- serek wiejski 200g
- cynamon 3g do smaku.


Tak wygląda mój dzień treningowy, natomiast nietreningowy różni się tylko tym ewentualnie, że zamiast banana i bcaa po treningu to jem po prostu np 10g więcej tłuszczy itd a kalorie się zgadzają (jem po prostu mniej węgli na zysk zdrowych tłuszczy).

Obecnie to wychodzi : 3500kcal - 90g tłuszcze, 200g białka (2g zwierzęcego i około 1g roślinnego na 1kg/mc) oraz 470g węglowodanów.

Nie zawsze tak to wygląda, bo czasami zjem sobie jakieś jabłko między posiłkami itd (innych cukrów prostych nie jem, ewentualnie raz na tydzień - dwa zjem bigmilka co ma 100kcal - na masie pozwolić sobie mogę ^^) Zamiast mięsa + orzechy lub oliwy czasem daje jaja kurze.
Czasami jadłem też łososia atlantyckiego albo norweskiego (już nie pamiętam :D ale zdrowe tłuszcze tam były ^^), czasami też zamiast mięsa wezmę odżywkę białkową i zjem z ryżem lub chudą rybę jak pstrąg itd.

Wiem, że spożywam za dużo białka ale dość sporo mi wychodzi z roślinnego też.. - ryż, warzywa itd. Potrzebuję na tyle tych kalorii, że dość sporo też białka roślinnego wychodzi ale nie przejmuje się tym bo jem dość sporo warzyw które odkwaszają organizm.
Moja suplementacja to - witaminy z olimpu, omega 3, bcaa po treningu -5g oraz kreatyna monohydrat. (brałem już kreatyne jabłczana i mono tak więc nie nowość).

Prosiłbym o sprawdzenie diety czy jest wszystko okej i sorrka, że się tak rozpisałem :] Proszę tylko o to by nie pisać, że jestem na to i na tamto za młody itd, bo chcę to wszystko robić na 100%. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81
Nie używam dziennika z po treningu, ponieważ nie ma tam wielu produktów. Dlatego dodaje screena z tabele kalorii.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 124
Kolego, tutaj t okulary trzeba zakładac jakie miał Sepien z 13 posterunku,
zrób tak jak pisał flex1976
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81
Proszę bardzo :] Mam nadzieję, że jest dobrze.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę

Następny temat

Dieta na mase - Pytanie

WHEY premium