SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska II

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 356942

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 400
11-nasty dzień.

Wczoraj pozwoliłam sobie na kieliszek wina i plasterek żółtego sera - wyrzutów sumienia nie mam -> waga idzie w dół
Po dk przechodzę na 1000 kcal, a Wy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294
Dzisiaj 10-ty dzień,sama nie wiem jak to szybko zleciało.Teraz już tylko 3 dni,ale co dalej?Na jaką dietę przejsc?Czuję się dobrze nawet jak pomyślę jak się czasami czułam jak się objadłam
Następny kilogram w dół,czyli łącznie -4kg,ale tym się nie sugeruję za bardzo(wolę centymetry)a one są widoczne.Nawet mąż to stwierdził,że robię się płaska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Witam. Ja dzień 5 na tej dietce cud i czuję się świetnie. Bardzo często odwiedzam to forum i podtrzymuje mnie na duchu bo w sumie specjalnego spadku nie ma jakieś 2,5-3 kg, ale centymetry lecą:) Ja startowałam z wagi 60 kg przy 160 cm wzrostu, chciałabym zgubić 5kg, czyli jeszcze około 2,5. Trzymam się dietki prawie ściśle, więc mam nadzieję, że efekty będą. Pozdrawiam wszystkich na DK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294
Witam
Właśnie wróciłam z przejażdżki rowerowej,a do tego kończę dzisiaj 10 dzień DK i jestem z tego bardzo dumna,jutro 11-sty.
Dziewczyny o co chodzi z tą miesiączką? I czy to już koniec kilogramów i centymetrów lecących w dół?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294
Dziś 11 dzień DK i również zastanawiam się na jaką dietę przejśc po kopenhaskiej?Może 1000 kcal? Cafe,Julita czy wy jesteś jeszcze na forum?Co się z wami dzieje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niczego się nie uczycie.
1000kcal jest słabym wyjściem.
A co do miesiączek, to jak jest dużo za mało kcal to się nie pojawiają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 400
albo się pojawiają pomimo brania pigułek anty.

To może 1500 kcal i spora dawka sportu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyliczacie i dajecie sobie kcal organizmowi tak jakby na ślepo.
Każdy ma jakieś inne zapotrzebowanie i powinien nim się kierować. Jakbyście czytali tyle czasu o odżywianiu i funkcjonowaniu organizmu itp. zamiast stosować te wszystkie nie efektywne diety to byście były teraz już bardzo do przodu i z wiedzą i z całą pewnością z wyglądem sylwetki.
Cafe ile kcal to trudno mi powiedzieć, ale 1000 kcal czy 1500 to jest naprawdę mało, osoba aktywna fizycznie zjada dużo więcej niż zwykły szary człowiek. Więc nawet takie 1500 to będzie dla niego za mało.
Wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne jeśli nie wiesz ile ono wynosi i po zakończeniu diety staraj się do niego dobić powoli, by uniknąć efektu jojo. Po tym jak dojdziesz podtrzymaj lekko aby metabolizm wrócił do normy, organizm i hormony się uspokoiły i zaczniesz manewrować z kaloriami, dietą i treningiem by wprowadzić organizm w odpowiedni stan katabolizmu tkanki tłuszczowej z dużym naciskiem na ochronę masy mięśniowej. To będzie najlepsza droga by wydostać się z tego bagna.
Wiem, że dla Ciebie czy dla innych panien specjalizujących się w dietach jogurtowych piwnych czy cud wie jakich jest to głupotą co wypisuje, bo jak można schudnąć dodając kalorie ?
Obcinając kalorie zmienia się metabolizm, praca hormonów, cały organizm się przestawia na tryb awaryjny. Bez energii nie przężyję - więc co robię? -> oszczędzam na niej, magazynuje ją. Dlatego nie którym jest zimno. Organizm spowalnia metabolizm, poziom hormonów tarczycy odpowiadających za termolegulację spada, ilość spalany kwasów tłuszczowych w mitochondriach ulega redukcji. Organizm chce przeżyć, Wy chcecie się odchudzić a On wszystko zrobi by to odchudzanie jak najmniej mu zaszkodziło. Dlatego to Wam nie wychodzi. Te wszystkie bóle głowy, zawroty, złe samopoczucie jest spowodowane może głodówką, może ketozą no ale czy warto? Dla nie trwałych i kiepskich efektów? Nie szkoda zdrowia? Zwalonego metabolizmu i straconych mięśni które zżerają kalorie nawet gdy śpimy? Moim zdaniem nie, ale niestety większość kobiet stosuje się do tych wszystkich zasranych diet które są pisane przez nie wiadomo jakich pajaców i jakie są efekty? Jedne odchudzają się x lat przy czym tracą wagę a po jakimś czas wraca i ważą tyle samo bądź więcej, jedne wpadają w anoreksję, inne w bulimię co skraca im życie bądź nawet umierają np. przez uduszenie spowodowane katabolizmem płuc, nie które same się zabijają, nie które i tak pozostają w swojej nadwadze ciągle się odchudzając i stosując kolejne głupie diety. Dlaczego nie mogą wyjść z tego bagna? Dlaczego w ogóle w nie wpadają?
Bo nie potrafią otworzyć swoich MÓZGÓW na informacje o własnym organizmie, o tym jak on funkcjonuje i jakie procesy w nim zachodzą w danej chwili czy okolicznościach.
Nie wchodźcie na następne diety tylko spróbujcie w końcu w normalny, mądry sposób przejść na prawidłową dietę redukcyjną. W dziale dzienniki treningowe jest kilka pań jak chociażby obliguesz które bardzo pięknie opisywały swoje dni z redukcją. I spójrzcie jak one się odżywiają, jak trenują, jak się czują na diecie, i czy ich efekty są stałe? - TAK, a Wasze... ?
Rozumiem że z początku może być trudno połapać o co chodzi czytając artykuły ale takie są początki.
Prawdę mówiąc, to większość pewnie nie wie co to jest ketoza, a próbuje w nią wejść...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Specjalnie wczoraj w odchudzaniu aktualizowałem zbiór linków dotyczących odchudzania i ogółem diety dla osób odchudzających się. Wrzuciłem tam arty dotyczące jak prawidłowo przeprowadzić ten cykl, by efekty były stałe i zadowalające. Co do cyklu: Robi się masę, potem redukcje, potem masę, potem redukcję. Też tutaj pewnie usłysze jakieś sprzeciwy. "Masa? Ja chce się odchudzić a nie masować?"
No cóż, tu się ujawnia tylko nie wiedza.
Musi mi się bardzo nudzić że Wam tak wypisuję bo nauczyłem się już że to strata czasu, mam nadzieję że ktoś pójdzie za julitą i wybierze prawidłową drogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 58 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 114
Skalar, zupełnie zgadzam się z tym, że nie powinno się wykańczać swojego organizmu tylko go chronić. Nie wiem jednak, czy jesteś w stanie zrozumieć osobę, która mając lat 2 x 20 plus coś tam, również za względu na swoje zdrowie fizyczne(kręgosłup)i psychiczne(potrzeba samoakceptacji) decyduje się na tę dietę chcąc doprowadzić się do stanu akceptowalności, a najlepiej jeszcze potem w tym stanie pozostać... Ja np. przytyłam głównie dlatego, że przepadam za węglowadanami(nie tylko tymi niezdrowymi - słodyczami czekoladą itp, ale również razowym pieczywem, crunchy czy owocami) a, gdy mam dużo pracy po kilkanaście godzin spędzam przed kompem. Staram się sporo chodzić, mam w domu schody, które pokonuję kilkanaście (lub częściej)razy dziennie, chodzę z psami na spacery i mam ogródek ale doprowadziłam się do stanu, który mi mocno nie odpowiada - dlatego tutaj jestem. Nota bene dziś dzień 10, nareszcie spadłam poniżej 60, co też jeszcze dalekie jest od ideału(ok.55). Czytałam twój przykładowy jadłospis na stronie, do której link był niedawno podany - bardzo mi on odpowiada - niestety na jakieś super ćwiczenia się nie nastawiam, może jedynie kupię sobie rowerek i potrenuję różne brzuszki... Doceniam twoją troskę o nasze zdrowie i pozdrawiam! Także dzielne dziewczyny z Kopenhagi

...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta - 1. próba

Następny temat

pomooocy..potrzebuje oceny diety :)

WHEY premium