SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny + kilka pytań proszę o pomoc.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552
Witam, ułożyłem wedłóg siebie diete ale nie wiem czy będzie ona dobra. Mam 18 lat i mieszkam w internacie więc nie mam możliwośći na niektóre posiłki.

Śniadanie 7.30

-płatki owsiane 100 g

-3 jajka całe

co jeszcze tu dodać 2 kromki ciemnego pieczywa?

2 śniadanie 9.35

-Serek wiejski 200g

i tu dać banana czy chleb żytni pełnoziarnisty 100g?

3 posiłek 11.20

-ser biały 100g

-chleb razowy 100g

obiad 14.00 przedtreningowy

-No to co tu dadzą jakieś ziemiaki + mięso+ surówka jakaś lub ryż z mięsem .Zależy co podadzą

trening 15.00 - 16.00 lub 14.30 -16.30 zalezy o której lekjcę skończę

Zaraz po treningu

-Carbo 60g lub 2 banany

Kolacja 18.20

-tam dadzą kromki z wędliną serem zółtym..

2 kolacja 20.30

Tu już nie wiem co mam dać.

Przed snem 21.40

-twaróg chudy 100g

-oliwa z oliwek 10 ml

I jeszcze mogę wtrącić kurczaka 200g+2 bułki lub 2 steki + 2 bułki Najlepiej żeby to było w godzinach porannych lub popołudniowych .Doradzcie

Jestem w internacie więc muszę iść na śniadanie to co tam dadzą .Dają bułke +wędlina + ser zólty praktycznie tak wygląda śniadanie lub bułka + dżem .. Masakra.. i muszę też gdzieś to wstawić tylko nie wiem o jakiej porze gdyż nie zawsze mam czas o tej porze.

Ćwiczył bym środa,czwartek,piątek,niedziela W inne dni nie dam rady. w piątek i w niedziele obawiam się że ćwiczył bym o innej porze

I czy gdy mam dni nietreningowe to mam nie jeść tego posiłku potreningowego carbo lub banan? czy tak samo jak w DT.
Bardzo proszę o pomoc! z góry bardzo dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
cezet1995
Witam, ułożyłem wedłóg siebie diete ale nie wiem czy będzie ona dobra. Mam 18 lat i mieszkam w internacie więc nie mam możliwośći na niektóre posiłki.

Śniadanie 7.30

-płatki owsiane 100 g

-3 jajka całe

rzuć mleko do owsianki, jeśli możesz

2 śniadanie 9.35

-Serek wiejski 200g

i tu dać banana czy chleb żytni pełnoziarnisty 100g?

możesz i to i to

3 posiłek 11.20

-ser biały 100g

-chleb razowy 100g
jest ok

obiad 14.00 przedtreningowy

-No to co tu dadzą jakieś ziemiaki + mięso+ surówka jakaś lub ryż z mięsem .Zależy co podadzą

będziesz żył

trening 15.00 - 16.00 lub 14.30 -16.30 zalezy o której lekjcę skończę

Zaraz po treningu

-Carbo 60g lub 2 banany

Kolacja 18.20 DO 1H PO TRENINGU!!!!

niestety po treningowy posiłek najważniejszy. Ryż+kurczak+warzywka. Musisz jakoś wykombinować

21:00 kolacja twaróg półtłusty+oliwa

I jeszcze mogę wtrącić kurczaka 200g+2 bułki lub 2 steki + 2 bułki Najlepiej żeby to było w godzinach porannych lub popołudniowych .Doradzcie

Jestem w internacie więc muszę iść na śniadanie to co tam dadzą .Dają bułke +wędlina + ser zólty praktycznie tak wygląda śniadanie lub bułka + dżem .. Masakra.. i muszę też gdzieś to wstawić tylko nie wiem o jakiej porze gdyż nie zawsze mam czas o tej porze.

Ćwiczył bym środa,czwartek,piątek,niedziela W inne dni nie dam rady. w piątek i w niedziele obawiam się że ćwiczył bym o innej porze

I czy gdy mam dni nietreningowe to mam nie jeść tego posiłku potreningowego carbo lub banan? czy tak samo jak w DT.
Bardzo proszę o pomoc! z góry bardzo dziękuje :)


posiłku bezpośrednio po treningu w DNT nie jedz. Bułki sobie daruj i te szyneczki, bo to jest syf, że aż szkoda gadać. A stejki, kurczaka itp. dawaj zawsze z 100g ryżu po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
środa,czwartek,piątek,niedziela jeśli masz takie dni treningu, to rozłóż trening w taki sposób:

środa klatka+bic+dolne partie brzucha (6 serii wzniosy bioder itp.)
czwartek nogi
piątek barki+tric+górne partie brzucha (6 serii spięcia tułowia itp.)
niedziela plecy+kaptur+brzuch (2 serie wzniosy bioder, 2 spięcia, 2 skosy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552
Poprawka:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
1. ok
2. zmien na ciemne , dodaj jakiegos pomidora, ogorka
dalej ujdzie


idaealnie nie jest ale moze byc jesli kalorycznosci i rozklad sie zgadza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Musi dac gdzieś te buły, bo mieszka w internacie i by się zmarnowały, a za nie płacił. To już najlepiej w 2 posiłku żeby siedziały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Wrzucam ci tu zmiany dot treningu, żeby wszyscy widzieli, czy aby na pewno dobrze radzę (nie jestem jeszcze idealny, więc poddaję się krytyce starszych )

klata+bic+przedramię+brzuch
Na klatkę dajesz 3 ćwiczenia po 4 serie, tak, by atakowały mięśnie pod różnymi kątami (sztanga, sztangielki, brama itp.) zakres powt 12-8
na biceps 2 ćwiczenia po 3 serie powtórzenia 16-12
przedramię po bicu robisz ćwiczenie "uginanie przedramion ze sztangą NACHWYTEM 3 serie - po tym treningu atakuje przedramię i dobija bica masakrycznie powtórzenia robisz tyle ile dasz radę (ale daj niedużo ciężaru, bo przedramiona wolą 20 powt. niż 8 )
brzuch z klatką i bicem polecam robić dół: wzniosy bioder w podporze 3 serie+wzniosy bioder na ławce 2-3 serie, brzuch zawsze robisz ok. 30 powtórzeń, jak nie dasz rady, to nic się nie stało

nogi
czworogłowe ud: 2-3ćwiczenia po 4 serie, powtórzenia 12-8 starczy, ale PRZYSIAD obowiązkowo robisz i w ostatniej serii masz się zesrać przy ostatnim powtórzeniu, ale je podnieść
dwugłowe ud: 2 ćwiczenia po 4 serie starczą, MARTWY CIĄG NA PROSTYCH jako drugie ćwiczenie obowiązkowo 4 serie poprawną techniką. powtórzenia może być 12-8 jak w czworogłowych albo więcej
łydki 1 ćwiczenie 4 serie... do 40 powtórzeń nawet, robisz łydki na maxa

barki+triceps
barki lubią dużo powtórzeń i składają się z 3 aktonów więc musisz pobudzić każdą część barków. Polecę ci moje ćw. na barki, bo uważam, że jest to idealna kompozycja, są świetne, co tu dużo mówić

- wyciskanie sztangi siedząc 20,18,16,16
- seria łączona wzniosy do przodu+wzniosy boczne hantli 12+12,10+10,8+8,8+8
- wiosłowanie sztangą łamaną wąskim nachwytem z szerokim prowadzeniem łokci 20,18,16,16

triceps, znowu mała partia, lubi dużo powtórzeń 16-12, 3ćwiczenia po 3 serie w zupełności wystarczą (w tym pompki na poręczach na samym początku obowiązkowo!!!)

brzuch tutaj robisz górne partie. 3 serie spięć na płaskiej+3 serie spięć na skosie może być, albo np. możesz zrobić 3 serie spięć na płaskiej+ spięcia ze skrętem, to skos zaangażujesz

plecy+kaptur+brzuchy: prostownik zrobiłeś z nogami więc możesz się skupić na najszerszym
4ćw to moim zdaniem dobra opcja. Zaczynasz od podciągania, podciągasz się w 4 seriach max powtórzeń, potem robisz 2 ćwiczenia na najszerszy grzbietu w zakresie powt. 12-8 PLECY LUBIĄ DUŻO CIĘŻARU I DOBRĄ TECHNIKĘ!!!!! więc nie możesz sobie pozwolić na "oszukiwanie". Ostatnie ćwiczenie na plecy daj przenoszenie sztangi za głowę z podniesioną dupą 3 serie starczą po 12 powt, dla rozciągnięcia pleców.
kaptur 4 serie szrugsów po 16 powt pasuje
brzuch: 2 serie wzniosów bioder na ławce lub w podporze, 2 serie spięć na płaskiej i 2 serie skosów i będzie git.

kulturystyka.pl/atlas/

tu jest atlas, czekamy na trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552
mógłby mi ktoś jeszcze pomóc co do treningu?na priv
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Universal Nutrition - Creatine micronized powder - 500 g + Dymatize - Xpand Xtreme Pu

Następny temat

aeroby

WHEY premium