SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla osoby, ktora nie cwiczy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Czesc wszystkim.
Ojciec poprosil mnie ostatnio o ulozenie dla niego diety zeby mogl schudnac. Nie ma on czasu na jakiekolwiek cwiczenia, a jedyna forma aktywnosci moga byc spacery. Ojciec ma 40 lat, 175cm wzrostu i wazy okolo 100kg. Szczerze mowiac nie wiem jak sie do tego zabrac. Zastanawiam sie czy dieta skladajaca sie z samego bialka (serki wiejskie, twarogi, kurczaki, ryby w sosie wlasnym) i warzyw (gotowane, mrozone warzywa) dalaby odpowiednie efekty. Ojcu nie zalezy na masie miesniowej, chce on tylko schudnac, wiec zbilansowana dieta w jego przypadku nie ma sensu, szczegolnie ze nie ma czasu na silownie i cwiczenia. Co myslicie o moim pomysle? I czy ewentualnie macie jakies rady/pomysly?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Spacery sa rowniez dobre. Szczegolnie rano, moze tez z czasem zwiekszac dystans albo zwiekszac 'intensywnosc'/lekki sprint. Tak by ciagle nie robic tego samego, bo organizm sie przzwyczaja, dlatego potrzebuje ciagle nowych bodzcow. Z czasem moze robic lekki bieg, a potem bardziej intensywny.

Jesli chodzi o diete, to nie napisales wiecej o tym co jadl do tej pory. Mysle, ze wprowadz mu male posilki dziennie co 2-3 godziny. Wazne jest by w kazdym bylo bialko, zdrowe tluszcze, i przede wszystkim duzo warzyw zielonych (szpnak, szparagi, brokuly, brukslelka, salata, ogorek - podstawowe), weglowodany przewaznie daj wiecej ranom i mniej do poludnia. Tak by wieczorem mogl zjesc cos bialkowo-tluszczowego (np. tlusta rybka z warzywami, ktore moge zastapic weglowodany).

Pocztaj tez 'Podstawy ukladania diety' i '10 wskazowek zywieniowych'. Na pewno pomoga w ulozeniu diety.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Hmm... Co jadl do tej pory? Szczerze mowiac to ciezko mi powiedziec, bo jestem na studiach i nie mieszkamy razem na codzien, ale glownie to na co mial ochote i co przygotowywala zona, do tego troche pepsi, chociaz ostatnio przerzucil sie na zielona herbate z liptona. Jednak glownym problemem jest brak ruchu. Zalezy mu na tej diecie, bo bedzie to dla niego niejako motywacja do przestrzegania jej wynikajaca z samego faktu, ze ja mu ulozylem i do tych spacerow, ktore maja byc poczatkowa forma aktywnosci. Za chwile sprobuje cos ulozyc i wkleje tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Szkrobnalem cos teraz, ale tak szczerze mowiac "na pale" i na szybko tylko zeby zrobic ogolny zarys, na podstawie ktorego chcialbym sie dowiedziec czy mam dobra wizje tego jak powinna ewentualnie wygladac dieta. Nie przeliczalem kcal ani btw.

sniadanie 8;00
3 kromki chleba razowego z maslem
serek wiejski
duzo zielonych warzyw

2 sniadanie 11;00
200g kurczaka
garsc orzechow wloskich
duzo zielonych warzyw

obiad
puszka tunczyka/makreli/szprota/lososia w sosie wlasnym
duzo zielonych warzyw
jablko

podwieczorek 17;00
200g kurczaka
duzo zielonych warzyw
pomarancza

kolacja 20;00
ryba z w/w w oleju
duzo zielonych warzyw

Nie za bardzo znam sie na tym wszystkim, wiec prosze o wyrozumialosc;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
sniadanie 8;00
3 kromki chleba razowego z maslem
serek wiejski
duzo zielonych warzyw

- tylko cienkie kromki, a nie pajdy ;), serek mozesz zasapic jajkami, mozesz tez dac orzechy i jakis owoc (jablko, gruszka, morela).

2 sniadanie 11;00
200g kurczaka
garsc orzechow wloskich
duzo zielonych warzyw

- mozesz dodac troche weglowodanow zlozonych (chleb pelnoziarnisty/platki owsiane/kasza/ryz), owoc tez dozwolony, najleiej przed posilkiem; no i brakuje ci jakis zdrowych tluszczy.

obiad
puszka tunczyka/makreli/szprota/lososia w sosie wlasnym
duzo zielonych warzyw
jablko

- owoce dajemy przewaznie rano, zastap go jakimis weglowodanami zlozonymi; przetworow z puszki unikamy; najlepiej swieze ryby/gotowany kurczak/indyk.

podwieczorek 17;00
200g kurczaka
duzo zielonych warzyw
pomarancza

- zamiast pomaranczy daj jakies weglowodany zlozone; brakuje ci tez zdrowych tluszczy: oliwa z oliwek/orzechy/tran.

kolacja 20;00
ryba z w/w w oleju
duzo zielonych warzyw

- najlepiej twarog z oliwa z oliwek, albo mozesz dac tlusta rybke(losos,makrela); ewentualnie kurczak{indyk z oliwa z olwek. Warzyz juz nie musisz dodawac tutaj.

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2010-03-17 08:34:32

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
Mam pytanie co do tych swiezych ryb. Jaki sposob przygotowania polecacie? Smazenie odpada, a innego pomyslu nie mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 380
jeżeli jest taka możliwość, to rybki są dobre przygotowane na parze.
Do parownika 12-15 minut i filet/ryba jest gotowa, troche przyprawy i naprawde swietna sprawa. Można kupić kawałki np. łososia w sklepie i starczy na 3-4 dni. Ja tak jadam, jestem zadowolony, mam energie, smakuje mi a waga leci w dół, przy diecie i ćw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 524 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9039
Gurski, jeżeli w miesiąc schudłeś prawie 13 kg to fajnie będziesz miał niedługo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 380
Wiem na tym mi zależy żeby było fajnie!
dojde do 85 kg i bede trzymał wagę. ale nie róbmy offt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1855
A co jesli nie mam parownika? Da sie je jakos ugotowac, przygotowac w wodzie? Rozumiem, ze ryby w puszce (tunczyk w sosie wlasnym itd.) odpadaja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Parownika nie trzeba miec, mozna go zrobić. Na garnek z gotująco się wodą połozyć duszlak, albo najeliej sitko ... i tak mozna gotowac na parze.

Przetworów w puszcze unikamy.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta nisko w/w - proszę o sprawdzenie

Następny temat

Dieta (16lat ) mzecie pomoc?

WHEY premium