SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta a rzeźba

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 341
Nie wiem, czy temat jest odpowiedni do działu, ale przejdę do sedna. Teoretycznie ćwiczyłem już trening na siłę od czerwca do grudnia tamtego roku (z miesięczną przerwą). Natomiast nie trzymałem diety, więc w październiku nastąpił przestój w przyroście siły :(. Po 6 miesiącach przerwy mam zamiar wrócić do ćwiczeń. Tym razem chciałbym zrobić rzeźbę. Oczywiście zrozumiałem jaką wagę ma dieta i zamierzam ją trzymać. Jednak czytając kilka poradników doszedłem do wniosku, że muszę przytyć jeszcze 5-7 kg. Moim pytaniem jest: czy na początku mogę mieć dietę na masę, żeby przytyć te kilka kg, przy jednoczesnych ćwiczeniach na rzeźbę. Czy może jednak lepiej zrobić miesiąc-dwa ćwiczeń na masę i dopiero rzeźba.

Wiek: 17
Płeć: M
Wzrost: 193 cm
Masa: 88 kg
Cel: Ładna rzeźba
Inne sporty: pływanie, bieganie (póki co sporadycznie).
Sprzęt: cały osprzęt - miejscowa siłownia
Bez supli

Zmieniony przez - B4rtek w dniu 2013-05-25 13:17:30

Zmieniony przez - B4rtek w dniu 2013-05-25 13:18:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rzeźba to redukcja, masa to dodatni bilans kaloryczny w diecie o, której nic nie wspomniałeś.

Możesz wykonywać trening typowo na ''mase''
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 341
Czyli początek masa, a potem rzeźba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Trzeba mieć z czego redukować.

Nie wiem jak wyglądasz, to jest Twoja decyzja.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-05-25 14:28:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
,,Moim pytaniem jest: czy na początku mogę mieć dietę na masę, żeby przytyć te kilka kg, przy jednoczesnych ćwiczeniach na rzeźbę,, ale myslisz ze cwiczenia na rzezbe cos tu zmienia?glownym czynnikiem jest dieta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5211
Generalnie musisz określić jaki mesz cel i wtedy będzie można doradzić jak powinieneś postępować.
No i dobrze żebyś pokazał zdjęcie czy coś. Jeśli masz niski bf to nie ma w czymś rzeźbić :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie mogę wyprostować ręki po treningu na plecy

Następny temat

Pare pytan odnosnie treningu

Wiecej