SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Dąbrowskiej - powrót na siłownię

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88
Mam 30 lat, 180cm. Niedawno skończyłem 5 tygodniową dietę Dąbrowskiej. Zredukowałem z 95,5 do 79,5. Obecnie jestem na wychodzeniu z diety co potrwa jeszcze miesiąc. Potrzebuję kilku ogólnych rad na temat żywienia i ewentualnego "przygotowania" przed siłownią. Przyznam się, że jeszcze nie zgłębiałem tematu, ale liczę, że naprowadzicie mnie abym nie szukał informacji po omacku.

Na razie chciałbym zakończyć wychodzenie z diety zgodnie ze wskazówkami dr Dąbrowskiej. Puki co oponka na brzuchu jest jeszcze widoczna, nie wiem czy z nią walczyć czy po prostu zacząć chodzić na siłownię. Liczyłem jeszcze z miesiąc albo dwa pobiegać- puki pogoda na to pozwala. Albo jakieś interwały typu HIIT, albo 6-10km bardzo wolnym tempem- typowy fat burning. Jak torchę poprawię kondycję a pogoda się pogorszy to siłownia. W sumie nie oczekuję jakiś efektów, miałem kilka razy epizod z siłownią i zawsze lubiłem tego typu ćwiczenia. Nigdy nie oczekiwałem jakiś spektakularnych efektów, oprócz dobrego samopoczucia. Nad dietą jeszcze nie myślałem, na wychodzeniu z Dąbrowskiej to ma mocno mało kalorii, więc liczę że jeszcze ze 2-3 kilo spadnie. Zakładając że oczekiwał bym efektu ładnej sylwetki i "kaloryfera", to chyba lepiej teraz pociągnąć redukcję a dopiero potem budować mięśnie? Próbuję to tym czytać, ale o ile mój przypadek jest dosyć typowy to znajduje sporo sprzecznych informacji. Będę wdzięczny gdyby ktoś mnie nakierował, tak abym doczytał i wrócił już z odpowiednią wiedzą i konkretnymi pytaniami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Ciężko po nich cokolwiek wywnioskować. Tsh jest ok. Jednak to zbyt mało na jakąkolwiek analizę jak wygląda równowaga hormonalna.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9048 Napisanych postów 82715 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699567
Wypełnij ankiete działu i wstaw diete do oceny , możesz rownież dać zdjęcie poglądowe sylwetki
http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Z tego co wiem, to nawet na wychodzeniu z postu nie zaleca się typowych ćwiczeń siłowych, a jakieś ew. spacery, basen. Ponadto zalecałabym zrobić kontrolne badania po poście.

Jeśli chodzi o trening typowo siłowy, zalecałabym po wyjściu, jak będziesz już w okolicy bilansu zerowego.
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5060
ded
Mam 30 lat, 180cm. Niedawno skończyłem 5 tygodniową dietę Dąbrowskiej. Zredukowałem z 95,5 do 79,5.

w 35 dni 16kg ? jak się czujesz? jesteś w stanie normalnie funkcjonować?
1

dudee napisał(a):
Wiesz, dietetyka to nauka medyczna to ingerencja w zdrowie drugiego człowieka to nie jest sklep z meblami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Nie wygląda to dobrze. Sugeruję wykonać podstawowe badania: morfologia, mocz, crp, tsh, ft3, ft4, kortyzol, testosteron, lipidogram.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wymieniona przez Ciebie koncepcja żywieniowa nie jest dla każdego, na pewno nie dla osób obciążonych dużą aktywnością fizyczną.. nie ulega wątpliwości, iż należy udać się na podstawowe badania kontrolne, a w razie potrzeby pogłębić diagnostykę o dodatkowe. Przy takiej głodówce z pewnością doszło do nasilonego katabolizmu mięśni. W gwoli ścisłości - chwilowa zmiana kilogramów na wadze to tylko złudzenie. Masa ciała nie jest wyznacznikiem estetyki i kompozycji sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1119
Przepraszam ale musiałem utworzyć nowe bo starego nie dało się aktywować i temat założyłem ale nie miałem możliwości w nim odpisać.

Czuję się doskonale. Raz już się przymierzałem do tej diety i wytrzymałem kilka dni, możliwe że dlatego, że "oszukiwałem" z kawą. Żona nieźle schudła i mnie na to namówiła. Tym razem poszło zadziwiająco gładko. Też się martwiłem o samopoczucie, ale czułem się cały czas bardzo dobrze. Ta dieta to forma oczyszczającego postu, gdzie utrata kilogramów jest efektem ubocznym. Autorka na swojej stronie WWW zachwala lecznicze atuty diety, wg niej pomaga niemal na wszytko. Sama dieta zbiera dobre recenzje wśród lekarzy, inaczej bałbym się zdecydować na nią, bo faktycznie takie wyniki są całkiem "spektakularne" a to nie wróży nic dobrego dla zdrowia. Teraz jest trochę za wcześnie żeby o tym mówić, ale jestem uczulony na głównie pyłki traw a taki lekki katar utrzymuje się przez cały rok. Już ze 3 tygodnie nie noszę ze sobą chusteczek, puki co przeszło. Co prawda nie sezon, ale poprawa jest puki co wyraźna, katar całkiem zniknął. Co do samego funkcjonowania to nie ma żadnych problemów. Z racji pracy przesiadam się głównie z komputera do samochodu i aktywność fizyczna jest znikoma. Nie było żadnych problemów. Jak robiłem remont i kładłem podłogę/listwy przypodłogowe to było sporo noszenia i niektóre rzeczy trochę cięższe. Musiałem robić częściej przerwy i czasem jak szybko wstałem to ciemniało mi w oczach. Efekt raczej krótkotrwały, tak 1s- czasem tak jest nawet bez diety więc się nie przejmowałem. O ile nie przepadam za słodkim czy tłustym to uwielbiam mięso i obiad bez niego ciężko mi sobie wyobrazić. Rezygnacja z niego okazała się wcale nie taka trudna. Najwięcej problemu miałem przy piciu dużych ilości wody- jak to olewałem to waga nie spadała tak szybko. Ogólnie polecam spróbować. Atutem jest też niski koszt tej diety i na prawdę szybki efekt. Nie można tego ciągnąć dłużej niż 6 tygodni, wyjście z diety ma trwać tyle co sama dieta. Po diecie wypadałoby zmienić nawyki żywieniowe, ale p. Dąbrowska IMO bardzo idzie w posiłki wegetariańskie. Zalecenie mięsa 2x w tygodniu to chyba trochę mało. Czytałem o tym trochę negatywnych opinii.
Na wychodzeniu z diety myślałem o bieganiu, siłownia ewentualnie później. Niestety mój epizod z siłownią miał miejsce kilka lat temu. Najpierw chciałbym złapać trochę kondycji a puki pogoda to bieganie jest za darmo. Nowej diety nie chcę na razie rozpisywać, wychodzę z obecnej zgodnie z zaleceniami ale chciałbym się już "obczytać" jak przygotowywać się pod siłownię. Foto sylwetki mogę wstawić ale to jutro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wiesz powiem Ci, ze swojego doświadczenia, że swojego czasu, kiedy to dieta Dukana była zachwalana nawet w kosmosie i ja się skusiłam, tak samo była wychwalana itd. Także...niejednokrotnie czytałam o poście, niejednokrotnie oglądałam metamorfozy i nie da się tego ugryźć, efektem ubocznym takich głodówek zawsze będzie utrata wagi...
Natomiast utrzymanie takiego stanu, gdzie organizm jest wygłodniały, hormony sądzę też w kosmosie, jest nie lada wyczynem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1119
Nie chcę tutaj bronić tej diety, u mnie dała oczekiwany efekt. Samopoczucie ok, głodny nie chodziłem. Badania mógłbym sobie w sumie zrobić, bo dawno nie robiłem, tylko jakie? O Dukanie też słyszałem, ale akurat wokół jego diety od początku było sporo kontrowersji. Teraz to chyba prawo wykonywania zawodu mu odebrali ale ludziom powychodziły raczyska po tej diecie. Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki podjąć po wyjściu z diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Kroki jak po każdej głodówce. Badania, ktore podałem wyżej, aby sprawdzić jak mocno namieszałes i jsk najszybsze wejście na zerowy bilans kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
theded
Nie chcę tutaj bronić tej diety, u mnie dała oczekiwany efekt. Samopoczucie ok, głodny nie chodziłem. Badania mógłbym sobie w sumie zrobić, bo dawno nie robiłem, tylko jakie? O Dukanie też słyszałem, ale akurat wokół jego diety od początku było sporo kontrowersji. Teraz to chyba prawo wykonywania zawodu mu odebrali ale ludziom powychodziły raczyska po tej diecie. Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki podjąć po wyjściu z diety.



https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html

tutaj badania.

Jeśli chodzi o Dukana, to niestety dość długo musiało minąć, by ktoś dorwał mu się do tyłka.
Nie wiem jak będzie z Dąbrowską.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny 92kg ,33lata

Następny temat

Tłuszcze - temperatura utleniania

WHEY premium