logo
zamknij zamknij

Dawkowanie Kreatyny Monohydrat.

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32477

5 5 4
napisał(a)
breakin
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 174
Witam !

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozwiązaniu dawkowaniu Kreatyny Monohydrat.
Dostałem dawkowanie suplementacji, lecz za cholerę nie mogę rozwiązać tabelki, którą zaraz przedstawię w załączniku.
Kreatynę mam brać rano na czczo i przed treningiem. Lecz nie wiem jak brać, w dni nietreningowe oraz jak jest w tej tabelce, chodzi mi o to, jak mam w 1 dniu, to mam brać 2 razy, w drugim dniu 3 razy i tutaj się już zaczyna "zagadka" jak mam podzielić to na 3 razy ? W dni treningowe i w nietreningowe, tak samo jak jest w dniach w których będę brał 5 razy w ciągu dnia.
Będę bardzo wdzięczny jakby mi ktoś kto rozszyfrował.

Napiszę tutaj to wszystko.

Na czczo: Kreatyna 5g i Carbo 10g
Przed treningiem: 4BCAA + Witaminy
Po treningu: Kreatyna 5g i Carbo 10g i BCAA4

Teraz tabelka(dawkowanie Kreatyny)
1(dzień) - 2x5g
2(dzień) - 3x5g
3(dzień) - 4x5g
4(dzień) - 5x5g
5(dzień) - 5x5g
6(dzień) - 4x5g
7(dzień) - 3x5g
|
45(dzień) - 2x5g
1
napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 176 Napisanych postów 11357 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 85938

Kreatyna (kwas β-metyloguanidynooctowy) jest jednym z najpopularniejszych suplementów dla sportowców. Wbrew obiegowym opiniom i przestarzałym sposobom dawkowania, dla większości mężczyzn suplementacja więcej niż 3-6 g kreatyny dziennie mija się z celem. Jedyny wyjątek to faza ładowania – trwa ona od 5 do 7 dni, podaje się 15-20 g kreatyny dziennie, w kolejne tygodnie w fazie podtrzymania podaje się 3-6 g dziennie. Jeżeli nie stosujesz fazy ładowania, dawka 3-6 g kreatyny dziennie wystarczy w zupełności.

WG badań najbardziej efektywne jest podawanie kreatyny po treningu siłowym. Stosowanie jej na czczo nie jest konieczne, doskonale wchłania się z posiłkiem (naturalnie występuje w mięsie, a tam zwykle są także tłuszcze - wniosek oczywisty).

PODSUMOWUJĄC:

DZIEŃ TRENINGOWY 3-6 g przed siłownią oraz 3-6 g po siłowni.
DZIEŃ BEZ TRENINGU SIŁOWEGO 3-6 g po posiłku

CYKL może trwać 2-3 miesiące, póki odnosisz efekty. Przerwa taka sama jak długość cyklu.

Carbo nie jest potrzebne, aminokwasy to również opcja, szczególnie na cyklu masowym.
GDZIE KUPIĆ? http://www.sfd.pl/sklep/Kreatyny-k112.html 
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Pandarek
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 13 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 184230
Kreatynę bierzesz 5 gram na czczo/do śniadania codziennie i po treningu 5 gram. Koniec kropka. Ewentualnie jak chcesz zrobić fazę nasycenia, to dajesz przez pierwsze 5 dni 4 porcje kreatyny po 5 gram. Więcej opcji nie ma.

10 gram carbo nie pobije insuliny, więc nie ma sensu tego dawać razem.

Co za cymbał to rozpisał w ten sposób?
3
napisał(a)
breakin
Początkujący
Wiesz, co to było tak. Szwagier kupował mi odżywki i jak już dostałem to wszystko, to powiedział żebym napisał do pewnego Pana(podobno ze sklepu) @taniesuple.com i poprosić o rozpiskę Kreatyny no i właśnie niedawno dostałem rozpiskę w PDF.
2
napisał(a)
rutkow
Ekspert
Szacuny 598 Napisanych postów 36230 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 155635
wydaje mi sie ze ten koles chcial rozpisac z fazą nasycenia ale i tak coś mu nie poszło %-0
napisał(a)
Pandarek
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 13 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 184230
Raczej rozpisał jakąś dziwną piramidkę...
1
napisał(a)
rutkow
Ekspert
Szacuny 598 Napisanych postów 36230 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 155635
napisał(a)
Pandarek
Ekspert
To pokazuje poziom "wiedzy" ekspertów... Jestem przerażony tym, kreatyna to w 100 % nieszkodliwy środek (w 99 ), ale są supelki, które przy złym rozpisaniu mogą Ci zrobić sajgon z organizmu
2
napisał(a)
rutkow
Ekspert
wydaje mi sie ze osoba ktora posiada sklep z takim towarem to musi sie znac na rzeczy bo duzo zielonych ludzi przychodzi i prosi o porady , powinny byc jakies szkolenia z wiedy ogolnej przed otwarciem takowego sklepu
napisał(a)
breakin
Początkujący
Wracając do tematu. W dni nietreningowe brać tylko raz kreatynę?
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Szacuny 1879 Napisanych postów 34398 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 239621
Zapomnij o fazie nasycenia.
Czysty marketing a efekt ten sam.

2x dziennie po 5g.Tego się trzymaj.

W DNT oczywiście to samo.
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4135 Napisanych postów 129918 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 589741
faza nasycenie sprawdza sie w przydaku krotkich cykli, ale jak chcesz leciec 45 dni, to smialo dawkuj po 8-10g na dobe i styka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 dniowy split do oceny

Następny temat

błagam o pomoc

Biedka z głową w chmurach…

Marcin Kotleszka otworzył siłownię!

Czekoladowo-marchewkowe muffinki

Co jeść na śniadanie i czy w ogóle je jeść?

Żelazo w diecie - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Mariusz Mario Czerniewicz kończy z vlogowaniem!

Jak zepsuć okres redukcji?

Najdziwniejsze przekonania dotyczące budowania masy