SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246085

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kabo9 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1058 Napisanych postów 8981 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 802202
a kojarzysz może, tam gdzie badania wykazały skuteczność lepszą niż placebo, jakie było dawkowanie poszczególnych środków?
bo w badaniach co podałeś poprzednio MSM było dawkowane 3g/dzień, czyli sporo więcej niż 0,3g w porcji Iron Flex
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 138 Na forum 76 dni Przeczytanych tematów 1592
Za moment, bo trochę zajęć mam.
Ale chyba 800-1500 mg

edit. Odezwę się jutro, bo wieczorem będę u znajomego "medyka mądrali" może coś podpytam.
Te wyniki badan to też trzeba zinterpretować odpowiednio a ja w sprawach medycznych to raczej tumanowaty jestem.
no jeszcze sprawa o której wspominałeś - komu ufać ale to akurat rozumiem.

Zmieniony przez - paawo w dniu 2018-05-23 11:35:48
1
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kabo9 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1058 Napisanych postów 8981 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 802202
Super, z góry dziękuję. Nie jest to pilne.
I nie chodzi tylko o mnie, ale także o moją mamę gdzie wchodzą w grę grubsze zwyrodnienia w kolanie. Wiadomo, że nie da się tego wyleczyć, ale może uda się suplami jakoś ulżyć .

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-05-23 13:41:43
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 679 Napisanych postów 2925 Wiek 57 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 306470
Dopiero teraz tak sobie troche poczytałem w Twoim dzienniku i dwa zdania ode mnie na temat MSM . Biorę MSM od stycznia przede wszystkim z powodu wzmocnienia stawów, sciegien i wiazadeł, na inne własciwości jakos nie zwracałem uwagi . Poprawa jest widoczna . To nie tak ze nagle mnie nic nie boli i jestem super elastyczny, ale wszystkie dolegliwości sa duzo mniej odczuwalne i musi byc naprawde mocny trening zebym odczuwał jakis bol w stawach, czy bolały mnie scięgna, co kiedyś przy siadach czy MC było na porządku dziennym. U mnie dzienna dawka to 1500 mg.
1
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kabo9 Doradca
Ekspert
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kabo9 Doradca
Ekspert
PUSH 2 22.05.20181

1. Wyciskanie sztangi siedząc
12x50 / 10x60 / 8x65 / 8x70

2. Upright szeroko - sztanga
12x40 / 12x40 / 12x40

3. Unoszenie bokiem
12x14 / 10x18 / 8x20

4. WL na lekkim skosie, hantle
12x35 / 8x40 / 8x40

5. Rozpiętki hantle - różne nachylenie
12x18 / 12x18 / 10x18

6. Dipsy
12 / 12 / 12

7a. Prostowanie na wyciągu nachwyt
12x26 / 12x29 / 12x29

7b. Prostowanie na wyciągu podchwyt
12x21 / 12x21 / 12x19

Co ciekawe ostatnio miksowany push dał chyba efekt taki, że barki są mniej przemęczone i jakby mniej bolą. A może to już Iron Flex? Chyba jednak za wcześnie.
Do Iron Flexa i Iron Pumpa domówiłem z puli na nagrodę - Wheya w różnych smakach i małych torbach (foto). Normalnie kupuję 2kg . A te są idealne żeby zabrać ze sobą na wakacje i uzupełniać białko w czasie gdzie micha jakby trochę luźniejsza. Ale białko musi się zgadzać .

W dzienniku niesponsorowanym mogę jeszcze dodać, że oprócz powyższych używam zestawu witamin, kreatyny, aminokwasów, Omega 3, WitD+K2, ashwaghandy magnezu i wapnia. Carbo poszło w odstawkę chwilowo bo zaczynam za chwilę redu . Zastanawiam się jeszcze nad popularną ostatnio berberyną, która w staku z ALA i chromem robi podobno świetną robotę w kontekście wrażliwości insulinowej. Po masie może to być przydatne, bo na końcu redu to wrażliwość jest super, a ciało dba o każdy gram produktu bo jest go mało .

pozdro

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-05-23 17:49:56
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 679 Napisanych postów 2925 Wiek 57 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 306470
kabo9
dzięki, kupujesz w kapsach czy luzem ?

Ja raczej wszystko preferuje w kapsach . Nie trzeba bawić się w rozpuszczanie i machanie szejkerem, łykasz, popijasz i z głowy
1
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 138 Na forum 76 dni Przeczytanych tematów 1592
Nie idę dzisiaj do profesorka i lepiej, bo zawsze wracam nietrzeźwy i śmiertelnie przerażony tym co mnie spotka jak się za siebie nie wezmę.
Krótko co wywnioskowałem - siarczan chondroityny 800 mg taki sam efekt jak 1200 mg.
Siarczan glukozaminy (ale nie chlorowodorek glukozaminy) w tych optymistycznych było 1500 mg ( tak zanotowałem ale skasowałem całe badanie) tak że chyba.
Bardzo często łączono jedno z drugim.
Uniwersytet w Liège
Na podstawie wyników ostatnich kontrolowanych badań i metaanalizy można stwierdzić, że siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny mają małą do umiarkowanej skuteczność objawową w OA, chociaż nadal jest to przedmiotem dyskusji.

Łączono też je z MSM i tu mam wrażenie skuteczność lepsza, dawka około 1200 - 1500 mg.
Masz rekomendacje jsdolana, to mnie przekonuje, no chyba że w tym samym okresie kupił też cieplejsze gacie, a wtedy pytanie co zadecydowało.
Ja jestem fanem siarki którą testowałem od lat i nie tylko ja. Uprawiałem powiedzmy półwyczynowo bieganie i kąpiele w siarce na każdym obozie były oczywistością.
Pomagało, poważnie a zimą miesięcznie tupałem do 1000 km, wiem co to ból kolan.
No i polecam naturę - granaty, awokado, ostatnie badania potwierdzają skuteczność. Zresztą co ja gada skuteczność natury, przecież to oczywiste.
1
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kabo9 Doradca
Ekspert
dzięki wielkie!
z awokado mam taki problem że robiłem kilka podejść i jakoś mi nie podchodzi, albo nie umiem kupić odpowiednio dojrzałego, albo to po prostu nie mój smak, nawet zblendowane z twarogiem i z czymś tam smakowało jak trawa
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2807 Napisanych postów 17731 Wiek 69 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 763226
Awokado najbardziej "smakuje" jako smarowidło na chleb.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Luty-Konkurs Sportowa Sylwetka-Gwid

Następny temat

Najoszczędniejszy spsób na podtrzymanie efektów?