SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przyznam, że jedyne na co zwracam uwagę w trakcie pompowania to te łokcie.
3 serie jestem w stanie je mieć bliżej ciała, a potem już się rozłażą coraz bardziej na zewnątrz.

Biodra - jak już nieco opadnę z sił, to "na siłę" próbuję utrzymać prostą sylwetkę, dlatego chyba w drugiej połowie serii zaczynam najpierw podnosić tyłek, a potem klatkę.

Garb - a no teraz dopiero zobaczyłem na filmie.
Generalnie - rzucam się na glebę i pompuję, bez wdawania się w szczegóły. Nie znaczy to, że robię na odwal. Robię na ile potrafię.
Mógłbym dopieszczać każde powtórzenie, ale byłoby ich 3x10, czy tam 5x10. Kwestia priorytetów. Gdybym pompował, tak a'la kulturystycznie na klatkę, to te pompki jakościowo byłyby lepsze.

Tutaj też Drazekm i Wycwiel się rozjeżdżają w opiniach (widzę, że Drazekm właśnie o tym napisał!) - prostowanie łokci na chwilę i niedoprostowywanie.
Wydaje mi się, że obie opcje mają swój sens.

Drazek - super pompujesz! Ale czy na zawodach, gdzie nie jest to wymagane też byś tak robił?? Mowa o pompowaniu na ilość.

Dzięki za opinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Proszę - różne zdania na jeden temat, rzeczowa dyskusja, no no !!
Pięknie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
No różne na zawodach nie mogę mieć kontaktu z podłożem ale muszę mieć pełny wyprost
Oczywiście z wymogiem zachowania pozycji plank wiadomo inaczej to wygląda przy 2-3 min.wykonania inaczej przy 10 i więcej min. ( piszę o sobie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Na zawodach z reguły robi się na komendę i wszystko zależy wtedy od wydającego komendy,może przytrzymać na dole jak pisze Wycwiel i ręce trzeba prostować,zdecydowanie przytrzymanie na dole bardziej męczy.
Na tym profilu YT mam filmy z zawodów z 2013r,jedynie w finale mnie nie ma :)
Panteon ale Ty nie wybierasz się na zawody więc polecam głębsze pompki,niżej się opuszczać bo z filmu ma się wrażenie że nie schodzisz niżej w obawie że sie nie podniesiesz
Co do łokci ja w ogóle nie zwracam na to uwagi jak je prowadzę i nigdy nie są przy ciele tylko na zewnątrz jak przy wyciskaniu sztangi.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-03-20 18:27:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przeczytałem jeszcze raz na spokojnie wszystko

@Paatik - nie wiem co robię z łopatkami. Same się robią..
Co do garba - gimnastycy proponują robić pozycję hollow body - nie jest to garb, ale coś w tym stylu.





+ ramiona przy ciele.

Co do tych ramion i łokci.
Pompka typu T, albo KRZYŻ - pozycja gdzie w jednej linii jest ramię - barki - ramię
Pompka typu W albo M - dłonie są w tej samej linii co sutki Czyli nie ma linii prostej z barkami. I tak właśnie staram się robić. Nie są to łokcie przy ciele, ale taka pozycja pośrednia. Inaczej wchodzi w klatę i moim zdaniem - lepiej! Chociaż jest ciężej.
Imituje to wyciskanie na ławce, a ja nie wykonuję wyciskania na ławce. Może dlatego nie przychodzi mi to ustawienie naturalnie.
Bardziej chodzi o to, żeby dłonie były ułożone w linii sutków, a nie barków niż o jakieś przyciąganie łokci.

Taki mój punkt widzenia. Chyba, że komuś rozrysować? Rzut z góry

Zawody w pompkach na komendę to masakra jakaś. Nie potrafię się zatrzymać na dole. Znaczy - potrafię, ale automatycznie lecę do góry. Muszę się hamować.
Nie wybieram się.
Jednak maksa w jednej serii chcę poprawić. Do 100x. Kiedyś... Na razie buduję wytrzymałość z Wycwielem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Ekspertem od pompek nie jestem, choć bardzo je lubię robić, ale tu się całkowicie zgadzam z Drazekm, pierwsze co mi sie nasunęło zaraz na początku filmiku to czemu tak płytko. Co do ułożenia dłoni, łokci, czy rozstawu dłoni to ja na to zwracam uwagę w zależności od tego jaki rodzaj pompki robię. Natomiast do podstawowej pompki, że ja tak nazwę, pozycje przyjmuję odruchowo, natomiast teraz robię na uchwytach własnie dlatego żeby jak najniżej schodzić klatka do podłogi. Swoja droga to niższe schodzenie może Ci się przydać przy kółku w sensie większej siły i mobilności góry. A tak po prawdzie to dalej nie rozumie dlaczego Ci tak bardzo zależy na jak największej ilości pompek w jak najkrótszym czasie. Wydaje mi sie że należało by najpierw wypracować technikę a potem iść na ilość. No ale masz swój cel i do niego dążysz tak że mimo wszystko kibicuję . Ale postaraj się schodzić trochę niżej .

Drazekm pompki pierwsza klasa i bardzo fajnie pokazane . Szacunek
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1799 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73492
Panteon jak po kolku bolą Cię lędźwie to nie do końca dobrze je robisz, nie powinno byc żadnego bólu w lędźwiowym, wiem z własnego doświadczenia. Jsdolan u siebie wrzucał fajny filmik kiedyś, różnica jest ogromna , wypróbowałam na sobie i polecam spróbować. Więcej nie zawsze znaczy lepiej.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ciężko mi tak wszystkim jednocześnie odpowiedzieć, bo z doskoku do kompa piszę.. Przepraszam, że niektóre rzeczy/pytania pominąłem!!

Głębokość zejścia w pompce - przyczyna takiego a nie innego zejścia w pompce jest prozaiczna: gdybym zszedł głębiej, to bym walnął twarzą w podłogę.
Może wynika to z wady postawy, a może nieświadomie pochylam głowę, żeby szybciej zakończyć powtórzenie.
Okrągłe plecy (barki z przodu) mam od dziecka. O łopatkach nigdy w czasie pompki nie myślałem.

Dla mnie pompka zaliczona to taka, w której ramię zgięło się poniżej kąta prostego, barki zeszły niżej niż są łokcie, ramię poniżej poziomu. Coś jak w przysiadzie - biodra/tyłek poniżej kolana, udo równoległe do podłogi, albo ciut poniżej poziomu - to takie minimum na zaliczenie.
Oczywiście można głębiej i jak komuś zdrowie i siła pozwala - to im głębiej zejdzie, tym lepiej - zazwyczaj.

Tempo dla mnie duże. 45s to krótki czas na odpoczynek. Muszę się oswoić. Przez to nagrywanie nawet trochę szybciej robiłem serie niż bez kamerki. Serie 1-3 były na świeżo, jeszcze bez pompy i łatwiej w nich pilnować techniki. Potem już musiałem walczyć.. Najbardziej zaskoczyło mnie to falowanie - najpierw biodra do góry, a potem klata.

Rozstaw dłoni, łokci, itp - patrząc na pompki z filmu "100 pompek w 200s" to jest progres w technice.
Wtedy miałem dłonie pod barkami i szerzej.
Aktualnie - dłonie staram się trzymać w linii sutków (Drazekm na filmie kręconym z bocznego ujęcia tak też jest ustawiony), taka namiastka wyciskania sztangi
To, że komuś wychodzi to naturalnie, a ja muszę skupić na tym uwagę - tak to już jest..
Możliwe, że jak wyciskacie sztangę, to same dłonie wam się układają w tej pozycji jak macie pompować. Ja sobie ustalam "a tak dam" i cyk, na glebę



https://www.advancedhumanperformance.com/tip-the-worst-way-to-do-pushups/

Przechodzę z pozycji BAD do BETTER. Węziej nie chcę, bo to już by szło w triceps, znaczy jeszcze przyjdzie czas na urozmaicanie.
Ciągle piszę o tej podstawowej wersji pompek. Na razie nie będzie urozmaiceń. Będzie surowo!

@Jsdolan
Nigdzie nie pisałem, że chcę zrobić jak najwięcej pompek w jak najkrótszym czasie.
Ciężko mi poćwiczyć. Nawet te 10min na pompki czasem trudno mi zorganizować. Wycwiel podrzucił plan, który uznałem za możliwy do wykonania (głownie chodziło o organizacje, bo liczbę powt i czas przerw można dostosować). Podjąłem się. Nie chcę rezygnować.
Gdyby nie to, to robiłbym pewnie pompki w jakiś bliżej nieokreślony sposób. 3x(5,10,15,20,25) zrobiłem na drugim treningu pompkowym w tym roku - nie zrobiło to na mnie wrażenia, a było tego 225 (nie pamiętam ile to zajęło, ale ze 20-25min). Nawet nie chodzi o tempo, bo się nie spieszyłem, tylko o objętość, bo +200 to sporo.
Wg planu Wycwiela - zrobiłem 6x18/60s przerwy =108pompek w kilka minut i zdychałem. Co mnie jeszcze bardziej zachęciło!

100 pompek w jednej serii chcę mieć w swoim CV! Tak jak różne inne rzeczy...
Tym programem buduję wytrzymałość - myślę, że zbliża mnie on do uzyskania tego celu.

Wrzuciłem film. Znowu wywiązała się żywa dyskusja, na szczęście bardziej merytoryczna niż uszczypliwa

WNIOSKI:
1. Schodzić niżej
położyłem małą poduszkę na podłogę - grubość około 8-10cm, może będę pompował klatką do poduchy i uważał, żeby twarzą nie zaryć o podłogę

2. wytrzymać chwilę w górnej pozycji
seria będzie dłużej trwała, przez co może być trudniejsza, ale spróbuję

3. falowanie
poza "wysokim plankiem", to nie mam pomysłu. Mam wrażenie że w drugiej połowie treningu biodra mi opadają i dlatego - może przesadnie - się spinam.
Coś więcej Wycwielu może napiszesz ??

4. rozstaw dłoni, łokci, tor ruchu
pewnie nie będą to pompki wg Lamparta, ale docelowo jest ramię w okolicy 45stopni, jak na fotce wyżej. Jest nieco inna dźwignia (niż w "pompce T"), jest ciężej, ale w dalszym ciągu na klatę.

@Nadine
po kółku z kolan nie mam żadnych dolegliwości. Ostatnio jak robiłem ćwiczenia na kółku to zawsze kilkanaście powt. było ze stania - i chyba to mi przeciąża lędźwie (nie wiem czy kręgosłup, czy prostowniki, czy co tam). To nie jest ćwiczenie do robienia ile wlezie, jak np. pajacyki, czy burpee. Jak widzę, że opadam z sił, to po prostu przestaję.
Kółko ze stania, to dla mnie ciężkie ćwiczenie i powyżej 3powt już zaczyna być niebezpieczne (ciężko o kontrolę), mimo tego, że mój rozjazd jest dosyć lichy...
Kółko z kolan - myślę, że też technikę poprawiłem i nieco okrzepłem - nic nie boli, nie mam wielkich zakwasów w tricepsach, mam zakwasy na brzuchu.

Zalinkujesz ten film?? Sporo tego było ostatnio i nie wiem o który chodzi.

Chyba wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12175 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627458
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Znaczy ten garb jest od wypchniętych łopatek??

Z kettlami to często się nagrywałem, żeby korygować technikę (samemu, albo z czyjąś pomocą). Nie pomyślałem, żeby nagrywać pompki w tym celu - błąd!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium