SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

DT Kitka - trojbój i wyciskanie leżąc pods. str. 36, 40 i 54

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 123830

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 987 Napisanych postów 6803 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 290720
O lina, jedna z moich ulubionych zabawek Na filmiku widać, że wchodzisz głównie rękami - fajny trening dla łapek. Można też zastosować technikę, gdzie większość pracy przejmują nogi, dobry sposób żeby zaoszczędzić siły
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 518 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78456
Hejo,
rzadko tu wchodzę ostatnio, tyle mi się różnych rzeczy ostatnio rzuciło na głowę, że nie mam na nic czasu i do tego wiecznie niewyspana chodzę
Wstawiam kilka filmów z ostatnich treningów
W następny piątek sprawdzian w ciągach na 3 rep max Jedziem do Łodzi do trenera

Ława 51kg x3/5 z pauzą

Monster slingshot wyciskanie 66kg x2/1

Low bar przysiad 75kg x5/5

Ciągi sumo z dwiema czerwonymi gumami 100kg x3/6 (gumy dodają około 15-17kg)

Ciągi sumo z dwiema czerwonymi gumami 110kg x3/6

3

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2122 Napisanych postów 25481 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 491778
Nigdy nie miałem okazji używać sling-shotów. Jak mnie interesowały ciężary to w Polsce takich wodotrysków nie było na rynku dostępnych. Fajna "zabawka".

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 518 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78456
nightingal
Nigdy nie miałem okazji używać sling-shotów. Jak mnie interesowały ciężary to w Polsce takich wodotrysków nie było na rynku dostępnych. Fajna "zabawka".

Fajna fajna tylko trzeba być z nią ostrożnym

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018

napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2122 Napisanych postów 25481 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 491778
jak będę miał okazję to spróbuję - z czystej ciekawości wyłącznie - bo nie ćwiczę ze sztanga klatki zupełnie.

napisał(a)
kabo9 Doradca
Ekspert
Szacuny 940 Napisanych postów 8258 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 708765
kasiakitka
nightingal

a jak dobrać ciężar pod slingshota, jezeli chcemy poprawić docisk?
do serii roboczej z wyciskania dorzucasz ekstra 15kg (bo czerwony zdejmuje niby 20 więc żeby było trochę lżej) czy bardziej skomplikowany temat?
napisał(a)
Ekspert
kabo9
kasiakitka
nightingal

a jak dobrać ciężar pod slingshota, jezeli chcemy poprawić docisk?
do serii roboczej z wyciskania dorzucasz ekstra 15kg (bo czerwony zdejmuje niby 20 więc żeby było trochę lżej) czy bardziej skomplikowany temat?

Skomplikowany temat. Ogólnie w slingu spokojnie robię 80kg x2 ale mam teraz niższe ciężary, bo chodzi bardziej o pracę obręczy barkowej niż przyzwyczajanie CUN do większego ciężaru
Na docisk to nie slingshot ale floor press, pin press, board press, wzmacnianie tricepsa.
1

napisał(a)
kabo9 Doradca
Ekspert
Szacuny 940 Napisanych postów 8258 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 708765
dziękuję
napisał(a)
Ekspert
Low bar'y z poniedziałku 77x5/5 i jakoś to już wygląda chociaż nie mogę pozwolić sobie na takie wybijanie sztangi bo mi skacze na plecach, więc to do poprawy. I dziś będzie kucane w płaskich butach, powinno mi to ułatwić łapanie odpowiedniej głębokości bez konieczności takiego kontrolowanego hamowania do zejścia.

I ława 52,5 x3/5 z poprzedniej soboty, poprawiony tor ruchu sztangi :)

Dziś jedziemy do Łodzi i ok 18 widzimy się z Tyborą na trening kontrolny.
W programie:
- maxy na 3 ruchy w martwym ciągu sumo
- szukanie 90% na 2 ruchy w wyciskaniu leżąc, żeby zrobić program na ławę do wypikowania formy na 11.03 (liga wyciskania leżąc)
- no i te kucki w płaskim obuwiu, zobaczymy czy ciężkie czy tylko technicznie

Także ahoj przygodo

napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Też ostatnio próbowałem siadać w płaskich butach i jednak u mnie to już skrajnie przenosi robotę na tylną taśmę. Niby w tym momencie lepiej bo nie boli mnie tak czwórka - ale aż za bogato na te tyły.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyliczenie Klc

Finał IFBB DIAMOND CUP na targach FIWE w Warszawie. Finał IFBB DIAMOND CUP na targach FIWE w Warszawie. IFBB Diamond Cup Warsaw: Classic, Physique, Wellness IFBB Diamond Cup Warsaw: Classic, Physique, Wellness Rich Gaspari skończył 55 lat! Rich Gaspari skończył 55 lat! Przestań sabotować swoją dietę w weekendy! Przestań sabotować swoją dietę w weekendy! Orkiszowa tarta ze szparagami Orkiszowa tarta ze szparagami Green Coffee, czyli zielona kawa od ALLNUTRITION Green Coffee, czyli zielona kawa od ALLNUTRITION 7 ćwiczeń rozciągających dla osób z siedzącą pracą 7 ćwiczeń rozciągających dla osób z siedzącą pracą Śmiertelnie skuteczne odchudzanie - DNP Śmiertelnie skuteczne odchudzanie - DNP