SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / shrimp2 / rok2 / podsumowanie s. 157

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 180506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
Syndrom DOMS (Delayed Onset Muscle Soreness) tłumaczony jako opóźniony atak bólu mięśniowego jest często mylony z zakwasami, chociaż nie ma z nimi nic wspólnego poza faktem, iż następuje po treningu. DOMS jest następstwem nowego treningu, w którym angażowane są nowe, uśpione wcześniej, mięśnie lub wynika z przerwy w treningach. Powstaje zazwyczaj w ciągu 12-24h po wysiłku i może utrzymywać się nawet tydzień. Nie ma nic wspólnego z kwasem mlekowym zalewającym mięśnie, a z podrażnieniem nerwów lub przeciążeniem ich. Na szczęście ciało się szybko adaptuje i DOMS nie pojawia się tak często

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Ovejko tran z gwinta, żeby było szybko z głowy

Shaneeya coś mnie te skróty nie lubią; nie dość, że PMS, to jeszcze DOMS
Szczęście, że z MC i PP się kumplujemy :uff:

Dzień 72 - miska niska, trening wytrzymałościowy


Plus szczapka suszonej wołowiny, ale bladego pojęcia nie mam ile. Dostałam do spróbowania od trenera na siłowni, a że byłam ciekawa jak taki zwierz smakuje, to się chętnie skusiłam. Całkiem mi się podoba



Szłam z przeświadczeniem, że nici z tego treningu będą, bo dalej mnie nogi bolą, ale się rozćwiczyłam.
Pierwsze dwie serie z 80tką, bo akurat trwał pump i nie było składanej reeboczki.
Lubię ten układ To są konkretne ćwiczenia, a nie jakieś popierdółki

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2012-04-18 22:28:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ech tam jako zwolenniczka rozwoju języka, zakwasami nazywam bol miesni jak wszyscy dookola nie wchodzac w angielskie skroty w sumie co zlego w naszych dobrych "zakwasach" skoro i tak wszyscy nazywaja tak bol miesni??? a nie zakwaszenie potreningowe?
Shrimp a czy rozgrzewasz kolana dodatkowo przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Shrimp a czy rozgrzewasz kolana dodatkowo przed treningiem?

Nie

Cheata jem Buła i śledzie w śmietanie
Oczywiście tabelki BTW nie mają, są słodkie jak nieszczęście (a niby miałam nie jeść słodkich cheatów ) i czuję, że będę mieć zgagę Człowiek się stara a wiatr i tak w oczy

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2012-04-19 12:59:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a samemu nie laska sobie zrobic sledzika w smietanie z cebulka i jabłuszkiem ? mniam
ale te kolana to dogrzewaj jak masz problemy , sadze ze warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
Krewetko ale na szczęście DOMSa można się szybko pozbyć regularnymi ćwiczeniami

Kolana koniecznie rozgrzewaj, dłużej Ci posłużą

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
ja jak nie rozgrzewam kolan ...zawsze mam problem ze zrobieniem przysadow i wykrokow - z pwodu bolu prawego kolana .....a teraz jak sie do rozgrzewki kolan przykladam bardziej ....jest ok ....

ale chyb a juz o tym pisalam ....hmmm skleroza, alzhaimer...

Zmieniony przez - leah w dniu 2012-04-19 17:01:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
No wiem, miałam rozgrzewać, ale przeszło, to i zapomniałam, zwłaszcza, że to taaaakie nudne. Ale obiecuję poprawę, bo po południu na schodach znów się odezwało i wieczorem jak biegałam :/
Na dodatek po raz n-ty pierwszy spieprzyłam dzień wysoki. Ileż razy już to mówiłam i rezygnowałam z czitów? No to tym razem nic nie obiecuję, zobaczymy co będzie za tydzień :/
Szefowa wróciła, a to znak, że wracają dobre czasy. Dupa w troki i staję do szeregu, trzeba wrócić do starych dobrych praktyk, bo ta mańana mi nie sprzyja. Ja się bujam, a czas mija, mija, mija...



Dzień 73 - miska wysoka, DNT



I jeszcze do tego czit :/
Do kolacji było nawet nieźle, a potem jak zwykle przy okazji moich dni czitowych.
Postaram się zostawić 1800, ale podbijać tłustszym mięsem, czy tam ogólnie tłuszczem. Nie dogadam się z tymi węglami.

W ramach ruchu byłam się wiosennie rozbiegać. Dyszałam jak parowóz i kilka razy witałam się już prawie z pawiem, co po tym burdelu miskowym nie jest dziwne, ale dałam radę wrócić do domu o własnych siłach, więc chociaż treningowo nie tak najgorzej. Pogoda cudna, ludzi jak mrówków, całe miasto chyba dzisiaj biegało Mamy trasę biegową i ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki. Niedawno zrobili też tunel pod, łącząc dwa odcinki i znacznie je wydłużyli. Z tego co widzę masa ludzi się tam z bieganiem, rolkami i rowerami przeniosła. Nawet mimo 23:00 na zegarku można czuć się bezpiecznie
10_2_10_2_8

Cielsko nasmarowałam mieszanką końsko-ujędrniającą, wsadziłam dupsko w majty neoprenowe, na to zakręciłam jeszcze pas i powiem Wam, że jak wróciłam do domu, pierwsze co, to poleciałam do lustra sprawdzić czy wciąż mam tyłek, bo byłam pewna, że mi cały spłynął Efekt sauny - czułam jak mi strużki ciekną spod tych portek po łydkach. Lustro gada, że wszystkie 4 litery wciąż na miejscu.

Kilka dni temu zamówiłam drążek. Dzisiaj przyszedł, zamontowałam i trochę się poopuszczałam Ciężko, ale podoba mi się i będę sobie powoli próbować

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2012-04-19 23:39:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
krewetko, cały czas kibicuję ...
niektórzy tak mają z węglowodanami, tak jak ja;
drążek też planuję ale nietypowo, jak będzie za kilka tyg. to pochwalę się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, to przynajmniej miałaś nauczkę podczas biegania.
Pilnuj Ty tej michy, wiem, że czitowanie łatwe nie jest, ale czy Ty nie miałaś tych ChM planować?
Dalej, do roboty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia - orbitrek

Następny temat

Nie popełnić błędu

Wiecej