SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DRĄŻEK W DOMU-głupie pytanie!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 937
Witam!Mam bardzo głupie pytanie, ale licze na zrozumienieNaprawde nie wiedziałem w którym dziale to umieścić. Ostatnio sie przeprowadziłem.Na starym mieszkaniu miałem metalowe futryny i szalałem na drążkuW nowym mieszkaniu wszystkie futryny są...drewniane,i nie mam pojęcia czy można w takich zamontować drążek.Mieszkanie jest wynajęte, a nie chciałbym zniszczyć futryny, bo właściciel jest cięty na takie rzeczy.Ma ktoś z forum drążek w drewnianej futrynie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
Witam



Jeśli zakupisz drążek z odpowiednimi, gumowymi nakładkami to nie powinien on uszkodzić futryny. Jednak jest on mniej stabilny i w przypadku kiedy nie dokręcimy go wystarczająco mocno to może po prostu spaść razem z nami na ziemię. Dlatego odpowiedni montaż jest podstawą. Natomiast jeśli chodzi o same podciąganie to jest ono świetnym ćwiczeniem zaliczanym do złotych, czyli tych, które przenoszą ciało w przestrzeni.Według badań naukowych takie właśnie ruchu są najefektywniejsze. Podczas podciągania pracują m.in :

-mięsnie grzbietu ( najszerszy, równoległoboczny, obły)
-mięsnie ramion (głównie biceps ale w pewnym stopniu również tricepsy)
-pośladki, mięsnie brzucha, które stabilizują pozycję tułowia


W naszych czasach coraz mniej osób się podciąga, a to błąd, gdyż trudno znaleźć lepsze ćwiczenie na rozbudowę szerokiego grzbietu. Ponadto ruch jest bardzo funkcjonalny i rozwija siłą wraz z ogólną sprawnością.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8516
Kiedyś miałem drążek w drewnianej futrynie.. koniec końców futryna była praktycznie do wymiany.Jeżeli wynajmujesz na dłuższy okdres czasu mieszkanie to kup sobie stelaż i wal go do ściany mnie roboty przy zacieraniu śladów troszke gipsu i biala farba do zabielenia czy jaką tam masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Na drewnianej futrynie zawsze zostaną ślady. Nie ma bata, jak to mówią
Są takie drążki z gumowymi podkładkami, może taki będzie dobrym rozwiązaniem? Tylko trzeba je bardzo solidnie dokręcać bo inaczej będzie się ślizgał, a co za tym idzie - spadał.
2

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1321 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22407
Tak jest Mawashi, takie gumowce sa dobrym rozwiazaniem, jak sie go mocno dokreci powinno byc ok.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9205
Mimo gumowej radzę zastosować jakąś sztywną (np. metalową) podkładkę (na szerokość futryny i co najmniej równie długą) aby siła nacisku na futrynę rozkładała się na większej przestrzeni. Jeśli masz piwnicę to w niej zamontuj drążek. ;)

Zmieniony przez - grzesiek_o w dniu 2007-10-09 11:01:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1047
te gumowe podkladki sie wycieraja po jakims czasie, a i nawet na poczatku potrafia podczas podciagania sie zesliznac, ja mam drewniana futryne i przykrecilem takie jakby "pierscienie" kazdy na 3 sruby, i koncowka drazka opiera sie na tym i inaczej sie rozklada ciezar nie psujac futryny, jak zdobede aparat to walne fotke moze jutro. pozdro
1

mass CRX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
istnieje drazek do drewnianych futryn, jest swietny, mam go w domu i sprawdza sie idealnie, ale nie wiem czy trafil juz do Polski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 937
Znalazłem w necie drążek z białymi gumami - może taki zostawi mniejsze ślady. Chodzi mi bardziej o to, czy jak mocno dokręcę, to drewno nie pęknie. Podciągam się tylko dwa razy w tygodniu, więc moge go tylko zakładac na ćwiczenia. Czy ktoś z was spotkał się z tym że drewniana futryna pekła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dziury zawsze zostana, nawet jak nie peknie, to nie sa twarde drzewa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 937
To powiedz mi, na jakiej zasadzie "działa" drażek do drewnianych futryn?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ma podparcie z jednej i drogiej strony framugi - drzwi, zakladasz na framuge i pod wplywem twojego ciezaru sie blokuje, zakladasz i zdejmujesz w jednej chwili. Jakies trzy miesiace temu spotkalam sie ztym na stronach w europie wiec juz dotarlo, moze ktos do Polski tez sprowadzi, nam znajomy jeszcze z USa przywiozl, tez mamy wynajete mieszkanie
Tu stronka oficjalna
http://www.doorgym.net/ 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

silownia-wzrok

Następny temat

2 razy w tygodniu-jak?

Wiecej