SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

DOMINATOR

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2465

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10664 Napisanych postów 44556 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
„DOMINATOR"

Od z góra miesiąca fani strongmanów oraz Mariusza Pudzianowskiego mogą być podwójnie zadowoleni. Organizacja Strong Man Polska wydała płytę DVD zaworającą film dokumentalny o najsilniejszym człowieku świata- Pudzianowskim. Słynnego „Pudziana" można w nim oglądać podczas przygotowań do rozegranych w 2002 roku Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Sam Mariusz opowiada o swojej karierze, wzlotach i upadkach, o ciężkiej pracy, jaką włożył w to, by stac się strongmanem. Kamera pokazuje go jako człowieka silnego, pewnego siebie, wyznaczającego sobie cele w życiu i konsekwentnie je realizującego. Na pewno ciekawą stroną filmu są ujęcia z treningów najsilniejszego człowieka świata, komentowana przez niego samego oraz ukazanie prywatnej strony jego życia. Film nosi tytuł „Dominator" i jeśli chcielibyście dowiedzieć się vz pierwszej reki jak to jest być strongmanem w Polsce, powinniście go mieć!

czekam na pytania(trening,odzywianie
itp)chociąż sam też chce sie czegoś dowedzieć (głównie chodzi mi o siłe)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1366 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15547
moze wiesz gdzie bedzie sprzedawany i w jakiej cenie?

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10664 Napisanych postów 44556 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
juz jest od dawna sprzedawany, nie na czasie chłopie jesteś.

-----------------------------
POLSKA GUROM !!!
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4054 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10579
Jeff, znowu ten najsilniejszy.... Niepoprwani jesteście. Piszcie "najlepszy strongmen świata". W trójboju Pudzian by przegrał z naszymi trójboistami.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45379
Parker - popieram

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Parker Ty masz chyba jakiś kompleks.Jak ktoś pisze o strongmenach to zaraz wyskakujesz z trójbojem.Wydaje mi się że dyskusja kto jest najsilniejszy na świecie jest jałowa bo i tak w rozważaniach akademickich tego nie rozstrzygniesz.Poza tym przypomina mi to kłótnie dzieci z piaskownicy kto jest lepszy Batman czy Spiderman.

Pozdrawiam
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale po co pisać, że ktoś jest najsilniejszy? To stwierdzanie nieprawdy. Tak jak pisanie o niektórych strongmenach, że byli mistrzami Polski w trójboju, choć nimi nie byli. Nie ma ich w protokółach zawodów! Więc w takim wypadku nie trudno udowodnić kłamstwo!

Dla mnie to rażące!

FOX, jesteś strongmenem, więc sam wiesz ile w tym siły, a ile szybkości. Zresztą pisałem to już nie raz.

Zdaje sobie sprawę, ze kijem Wisły nie zawrócę, niemniej trudno mi to przemilczeć. Może to i kompleks niedoceniania trójboju jako takiego, jego niskiej medialności. Niemniej swojego zdania, opartego o fakty, nie zmienię.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Po pierwsze sama nazwa zawodów World's Strongest Man nazywa tak swojego zwyciezce.
po drugie w Polsce startowało kilku trójboistów jak np. Robert Szepański,Tomek Sabadyn-bardzo mocny w Trójboju oraz Wiesiek Sobiechowski.
W światowych Zydrunas Savickas bodajże wicemistrz świata w Trójboju-ciekawe czy któryś polski trójboista by go pokonał w trójboju.

Po trzecie ja wolałbym satrować w bardziej medialnych i lepiej płatnych zawodach jeśli faktycznie czułbym się taki mocny.

W każdym razie ja nie neguje siły Trójboistów tylko mówie że można być bardzo mocnym w trójboju a nie koniecznie musi się to przekładać na strongmenów.

Pozdrawiam
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Z Robertem Szczepańskim wiążę duże nadzieje jako strongmenem. Najpierw dał się poznać jako bardzo dobry wyciskacz, później przekwalifikował się na trójbój i tu osiągnął najwyższy wynik w trójboju w Polsce. Jeśli teraz przeszedł do strongemenów, gdzie będzie miał więcej pięniędzy na sport, to rozwinie skrzydła i w tym sporcie. Jest bardzo ambitny i będzie dążył do pierwszego miejsca.

Sporo innych trójboistów brało udział w strongach, ale nie miało wybitnych rezultatów - są za wolni i mają za słaby uchwyt. A strongmeni mają najsilniejsze uchwyty na świecie!

Wiesiu Sobiechowski, gdyby był szybki, mógłby tam namieszać, ale mimo dużej naturalnej siły, nie da rady słabszym, ale szybszym przeciwnikom.

To są dwa różne sporty i trzeba czasu, żeby przejść do drugiego i przystosować się. Inny rodzaj treningu.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1393
Może ja wtrącę swoje 5 groszy jako że że takim samym uczuciem traktuję zarówno trójbój jak i strongman (żeby było jasno oba sporty są mi obojętne ale z racji ciekawych dyskusji i wielu dobrych rad dotyczących treningów bardzo chętnie zaglądam do tego dziłu).
Fakt że męcząca jest święta wojna co jest lepsze, kto silniejszy etc.
Przecież to są DWIE RÓŻNE DYSCYPLINY! To jakby porównać łyżwiarstwo szybkie z figurowym , przecież wszyscy mają łyżwy.
Trójbój to technika. Trenowanie zupełnie innych partii mięśni , pod innym kątem niż to ma się w przypadku strongmen.
Strong man - analogicznie.

Nie ma co się sprzeczać tylko wynosić to co najlepsze z obu dyscyplin.

Pozdrowienia.

Open Your Mind!!!
http://RWO.pl 
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wynosimy!

Ja im bliżej się przyglądam strongmenom, tym więcej elementów niesiłowych zauważam. I nie powiem, żeby mi się takie dźwiganie nie podobało. Wręcz przeciwnie! I też wiem jak duże znaczenie ma technika i wejście w tempo wykonywania niektórych cwiczeń.

Z drugiej strony zmodyfikowałbym ćwiczenia w strongmenach w stronę siły, żeby ci najsilniejsi wygrywali. Tylko, że wtedy zawody nie byłyby tak widowiskowe i atrakcyjne. Coś za coś!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przysiad a raczej jego forma

Następny temat

do kingeri