logo
zamknij zamknij

Czym szybko i skutecznie odkwasic organizm ?

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48511

0 5 0
napisał(a)
Wiedzmin11
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 116 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3449
Po pierwsze bardzo dużo czytałem (na forum i w necie).
Mam taki mały problem : łamie mnie w kościach , bolą mnie zęby , co chwile problemy z brzuchem , ciągle mi sie spać chce. Wyczytałem że moge mieć zakwaszony organizm (mam wiekszość objawów).
Może ktoś doradzi jak szybko i skutecznie odkwasić organizm.
O owocach i warzywach już wiem o proszku zasadowym też (ale nie wierze w proszek zasadowy bo niby co tam w nim ma zadziałać , te śladowe ilości minerałów)o minerałach też wiem.
Gdzieś czytałem ze dwutlenek węgla odkwasza ale nie jestem pewien. Jeśli tak to może pić dużo wody gazowanej?
Proszę też nie pisać o zrezygnowaniu z żywności która zakwasza organizm (prawie wszystko zakwasza mięso , jaja nawet płatki).
Ps. 34 lata , palę , pije kawe.
6
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
leiTo91
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 377 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3164
tez jestem zakwaszony tylko ze ja jeszcze mam bolesne wzdęcia ;P. Jedz wiecej warzyw. Mi lekarz poradził głodówke na dzisiaj i Ranigast.
4
napisał(a)
Wiedzmin11
Początkujący
Też miałem. Nospa , krople mietowe itp. Wzdęć już nie mam , przeszly mi po Amolu.
2
napisał(a)
debee
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
Jednym z najlepszych produktów alkalizujących jest szpinak. Dodawaj go do każdego posiłku z wyjątkiem posiłku po treningowego
pzdr
1
napisał(a)
Wiedzmin11
Początkujący
Dzieki o szpinaku , burakach wiem. Pozatym mieszkam w irlandii gdzie ja tu szpinak skombinuje (a jesli sie nawet uda to bedzie kosztowal z 2 euro 0.5 kg).
2
napisał(a)
debee
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
http://www.bitterpoison.com/archive/calculate-acid-alkaline-with-pral-formula/
http://www.thepaleodiet.com/nutritional_tools/acid.shtml

Zaznajamiając się z treścią tych 2 stron będziesz wiedział mniej więcej jakie produkty zakwaszają a jakie odkwaszają organizm
pzdr

Zmieniony przez - debee w dniu 2010-03-24 13:34:21
napisał(a)
Wiedzmin11
Początkujący
Wiem co zakwasza a co odkwasza. Mam już strony ale wielkie dzieki i tak. Musze poczytać o wodzie gazowanej bo gdzies czytałem o dwutlenku węgla (cytryna odkwasza bo sie rozkłada na dwutlenek węgla i coś tam jeszcze). To by było tanie , szybkie , skuteczne a pozatym i tak trzeba coś pić.
2
napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 417 Napisanych postów 56364 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184874
tylko nie u każdego woda gazowana się sprawdza pod względem wzdęć i innych doliegliwości od strony ukł pokarmowego

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1848 Napisanych postów 49324 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 428349
W tym przypadku bardziej bym liczyl na wode z duza iloscia wodoroweglanow (one najczesciej sa lekko gazowane).

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3262 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10507
W jaki sposób CO2 ma działanie alkalizujące? Możesz kolego sprecyzować?
3
napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD Moderator
Ekspert
Szacuny 1408 Napisanych postów 35562 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150755
jak Domer

kup wielka pieniawę, ew staropolankę czy muszyniankę

uwzglednij w diecie spore ilosci warzyw, zmniejsz ilosc bialek zweirzecych (glownie z miesa i jaja), oprzyj sie na bialkach mlecznych.

jedz rodzynki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase/rzeżbe? do oceny

Następny temat

dieta do oceny

Czy słodziki są bezpieczne dla dzieci?

16.09.2017 „KAMIENNA RZEŹBA 2017” W STRZEGOMIU - WYNIKI

Ostateczna decyzja Akopa!

Marihuana: testosteron, zdrowie – a mięśnie

Co z tymi jajami?

Dlaczego nie należy myć mięsa przed gotowaniem?

Najczęstsze błędy żywieniowe

Leksykon suplementacji: witamina C