SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Czym szybko i skutecznie odkwasic organizm ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49001

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 116 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3449
Po pierwsze bardzo dużo czytałem (na forum i w necie).
Mam taki mały problem : łamie mnie w kościach , bolą mnie zęby , co chwile problemy z brzuchem , ciągle mi sie spać chce. Wyczytałem że moge mieć zakwaszony organizm (mam wiekszość objawów).
Może ktoś doradzi jak szybko i skutecznie odkwasić organizm.
O owocach i warzywach już wiem o proszku zasadowym też (ale nie wierze w proszek zasadowy bo niby co tam w nim ma zadziałać , te śladowe ilości minerałów)o minerałach też wiem.
Gdzieś czytałem ze dwutlenek węgla odkwasza ale nie jestem pewien. Jeśli tak to może pić dużo wody gazowanej?
Proszę też nie pisać o zrezygnowaniu z żywności która zakwasza organizm (prawie wszystko zakwasza mięso , jaja nawet płatki).
Ps. 34 lata , palę , pije kawe.
6
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 377 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3164
tez jestem zakwaszony tylko ze ja jeszcze mam bolesne wzdęcia ;P. Jedz wiecej warzyw. Mi lekarz poradził głodówke na dzisiaj i Ranigast.
4
napisał(a)
Początkujący
Też miałem. Nospa , krople mietowe itp. Wzdęć już nie mam , przeszly mi po Amolu.
2
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
Jednym z najlepszych produktów alkalizujących jest szpinak. Dodawaj go do każdego posiłku z wyjątkiem posiłku po treningowego
pzdr
1
napisał(a)
Początkujący
Dzieki o szpinaku , burakach wiem. Pozatym mieszkam w irlandii gdzie ja tu szpinak skombinuje (a jesli sie nawet uda to bedzie kosztowal z 2 euro 0.5 kg).
2
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
http://www.bitterpoison.com/archive/calculate-acid-alkaline-with-pral-formula/
http://www.thepaleodiet.com/nutritional_tools/acid.shtml

Zaznajamiając się z treścią tych 2 stron będziesz wiedział mniej więcej jakie produkty zakwaszają a jakie odkwaszają organizm
pzdr

Zmieniony przez - debee w dniu 2010-03-24 13:34:21
napisał(a)
Początkujący
Wiem co zakwasza a co odkwasza. Mam już strony ale wielkie dzieki i tak. Musze poczytać o wodzie gazowanej bo gdzies czytałem o dwutlenku węgla (cytryna odkwasza bo sie rozkłada na dwutlenek węgla i coś tam jeszcze). To by było tanie , szybkie , skuteczne a pozatym i tak trzeba coś pić.
2
napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 56364 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184874
tylko nie u każdego woda gazowana się sprawdza pod względem wzdęć i innych doliegliwości od strony ukł pokarmowego

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2008 Napisanych postów 50314 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 460199
W tym przypadku bardziej bym liczyl na wode z duza iloscia wodoroweglanow (one najczesciej sa lekko gazowane).

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3262 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10507
W jaki sposób CO2 ma działanie alkalizujące? Możesz kolego sprecyzować?
3
napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD Moderator
Ekspert
Szacuny 1410 Napisanych postów 35562 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150755
jak Domer

kup wielka pieniawę, ew staropolankę czy muszyniankę

uwzglednij w diecie spore ilosci warzyw, zmniejsz ilosc bialek zweirzecych (glownie z miesa i jaja), oprzyj sie na bialkach mlecznych.

jedz rodzynki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase/rzeżbe? do oceny

Następny temat

dieta do oceny

Kai Greene w nowej odsłonie Kai Greene w nowej odsłonie Kreatyna, czy potrzebuje wsparcia transporterów? Kreatyna, czy potrzebuje wsparcia transporterów? Robert Burneika wróci na scenę! Robert Burneika wróci na scenę! Nietolerancje pokarmowe - rodzaje i diagnostyka Nietolerancje pokarmowe - rodzaje i diagnostyka Jak rosną mięśnie? Jak rosną mięśnie? Jakie pralinki jeść na diecie? Jakie pralinki jeść na diecie? Poizometryczna relaksacja mięśni, sposób na szybkie rozciąganie Poizometryczna relaksacja mięśni, sposób na szybkie rozciąganie Alicja w krainie szampana Alicja w krainie szampana