SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym podbić węglowodany?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
Hejka, dwa pytania
1.Czym mogę podbić wegle, ogólnie codziennie z węgli jem 4 torby ryzu, 100 owsiany lub jaglany i dalej mi brakuje że 60-100 ww żeby zrobić zapotrzebowanie. Nie chcę podbijać tłuszczami bo zle na nie reaguje a tak już mam 1-1,2g/ kg mc.
2. Czy to normalne, że ciągle chodzę głodny po ostrej redukcji? Minęły już ok. 2 miesiące a mi ciągle chce się jeść mimo tego, ze dodałem już sporo kcal i nie chcę dodac jeszcze więcej bo będzie świńska masa a zależy mi na jak najbardziej jakosciowej( wiadomo, że bez wspomagania ciężko takie coś zrobic ale warto dać z siebie tyle ile mozna, żeby zbudować jak najwięcej miecha)

Dziękuję za fachową pomoc i porady :)
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Indywidualnie ułożona dieta jest podstawą kształtowania sylwetki. To właśnie jakość produktów, które spożywamy, ilość kalorii i makroskładników ma znaczenie jakie będziemy mieli efekty. Dlatego też zdecydowanie warto zwrócić uwagę na naszą dietę.

Z tego co piszesz, Twoja dieta nie wygląda zbyt dobrze. Bazowanie codziennie na czterech woreczkach ryżu i 100 g płatków owsianych jako jedynych źródłach węglowodanów w diecie nie jest dobrym pomysłem. Odżywianie takie będzie skrajnie niedoborowe i jałowe. Do wyboru masz wiele innych źródeł węglowodanów: różnego rodzaju kasze (gryczana, jaglana, jęczmienna, bulgur, owsiana), ryże (basmati, jaśminowy, parboiled, dziki, brązowy, czarny, dziki, czerwony), makarony (pełnoziarnisty, durum, żytni, razowy), płatki zbożowe (jęczmienne, jaglane, gryczane, orkiszowe). Polecam Ci poczytać o urozmaiceniu diety i zalecanych źródłach węglowodanów:

https://potreningu.pl/articles/914/dlaczego-dieta-powinna-byc-urozmaicona
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Nie jest to normalne, że jesteś głodny w czasie budowy masy mięśniowej. Jeżeli jak sam piszesz brakuje Cię około 100 g węglowodanów, aby wyliczone ilości się zgadzały, a jesteś głodny, to wybór jest prosty. Jeść należy tyle, ile masz wyliczone. Szczególnie, że odczuwasz głód. Poza tym zawsze możesz jeść do posiłków więcej warzyw. Z wyjątkiem ziemniaków i strączkowych.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Hej, wrzuć pełną ankietę i pełny zrzut z diety : https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
By można to zobaczyć całościowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
Proszę :)
ANKIETY
Wiek :koniec roztrenowania/ masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 77-78
Wzrost : 180
Obwód klatki : -
Obwód ramienia : -
Obwód talii : -
Obwód uda : -
Obwód łydki : -
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :teraz ok 10-12%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - push pull, czasami aeroby lub interwał po treningu
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : beztluszczowa masa mięśniowa
Stan zdrowia : dobre
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko bcaa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana




Zmieniony przez - Tadek67 w dniu 2016-12-03 19:46:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
A myślałeś o owocach?

Jak stoisz z warzywami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
Warzyw nie wliczam w bilans, sporo ich jem. Owoce: po treningu banan a tak to czasami jakieś jabłka i mandarynki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Masz strączki, ziemniaki, płatki jaglane, owoce.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
płatków jaglanych/ owsianych mam wystarczająco dużo na dzień, owoców także. Coś jeszcze mogę dorzucić ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Witaj,
Przecież możesz dodać ziemniaki , bataty , kasze , ryż tak samo mąki z wymienionych produktów.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
Mogę używać mąki żytniej,ryżowej? Jakiejś innej? Chyba nie są one zbyt zdrowe i polecane :X


Zmieniony przez - Tadek67 w dniu 2016-12-04 00:09:59
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ryzowa okej, kasztanowa, kokosowa, jaglana:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2846
@blue dostanę któraś z nich w lidlu lub w biedronce? Kojarzysz moze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 81kg

Wiecej