SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy zajęcia Fitness faktycznie są bezcelowe w walce o zgrabną sylwetkę?..

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 1534

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 936
Hej dziewczyny, postanowiłam założyć temat z zagadnieniem, które intryguje mnie od dawna :) A mianowicie-czy różnorakie zajęcia Fitness (typu ABT, BodyBall lub z użyciem obciążen-XCO, TBC, PUMP) nic nie dają w drodze po zgrabniejszą, lekko umięśnioną sylwetką??
Przyznam, że od czasu do czasu podczytuję Wasze forum, w tym dzienniki dziewczyn... I w większości wypadków kategorycznie odradzacie fitness, zalecając siłownię. Oczywiście, nie neguję, że na siłowni można się pięknie "zrobić", aczkolwiek czy aby na pewno fitness nie ma sensu?
Chodziłam na fitness półtora miesiąca i w połączeniu z odp. dietą(zbilansowaną, jednak z delikatną przewagą białek) zauważyłam spory spadek tkanki tłuszczowej.. Dodam, że nie głodziłam się, jadłam w granicach 1700 kcal dziennie i czysto. Co do zajęć, to głównie TBC i Pump-z symbolicznymi obciążeniami rzędu 2-4kg. Czasem jednodniowy odpoczynek.
Jeżeli kto doświadczony znajdzie chwilę, by dokładniej odpowiedzieć na moje pytanie, będę bardzo wdzięczna :) pozdrawiam!

Każda Porażka Prowadzi Do Zwycięstwa...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli Cię efekty satysfakcjonują, to sobie na te zajęcia chodź. My budujemy tutaj sylwetki sportowe, a takim hopsaniem jeszcze się nikt takiej nie dorobił.
Może zajrzy tutaj Ruda, która jest instruktorką fitness i prowadzi kilkanaście godzin zajęć tygodniowo. Ona najlepiej powie Ci jak wyglądają rezultaty radosnych podskoków versus treningu siłowego.

P.S. Ile masz lat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 936
W tym roku 18 ;)
tak z ciekawości zapytałam :) Czy satysfakcjonują... Hmm.. jeżeli chodzi o utratę tkanki tłuszczowej, to nawet, nawet(chociaż może największa tu zasługa czystej miski).
Ale np. jeżeli brać pod uwagę budowę mięśni, to nie jestem zadowolona... co chyba oczywiste xd (myślałam nad powiększeniem tyłów).

Zmieniony przez - PannaBZB w dniu 2012-11-02 17:04:29

Każda Porażka Prowadzi Do Zwycięstwa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i wyjaśniła się tajemnica "utraty tkanki tłuszczowej"

Jeśli to Ty na zdjęciu w awatarze... To weź sobie do serca radę starej Martuccy: skończ świrować z odchudzaniem, bo już masz nózie jak patyczki i sterczą Ci kości, co wygląda, (żeby nie użyć niemiłych słów): niesportowo.
No ale w profilu widzę, że Cię bawi "fotomodeling", więc pewnie jarasz się wyglądem "size zero"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 936
Niee, to nie ja xD ale dość ładny brzuszek, więc wstawiłam.. Ja mam nieco więcej ciałka ;d Co do fotomodelingu to interesuje mnie, ale z umiarem.. Modelki patyki to, jak dla mnie, nic fajnego ;)
a co do związku między wiekiem i utratą fatu-to fakt, jestem młoda, ale po przejściach z bulimią, anoreksją i głódówkami z dawnych czasów mój organizm powienien się buntować, leżeć i kwiczeć ;)

Zmieniony przez - PannaBZB w dniu 2012-11-02 17:12:40

Każda Porażka Prowadzi Do Zwycięstwa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaaa, to dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 98
Ja chodziłam przez 2 miesiące na zajęcia fitness (jednak bardziej byl to pilates i same zajęcia aerobikowe, czasem sama siłownia). Uczęszczałam na nie głównie ze względu na poprawę kondycję, która raczej u mnie leży... W przypadku samych z zmian w związku z sylwetką niestety nie zauważyłam, co nie znaczy że u innych nie zadziała. Myślę, że przy dłuższym chodzeniu i regularnych ćwiczeniach można coś zdziałać. Ale tak jak zauważyla Martucca, żeby mieć typową sylwetkę sportową sam fitness to za mało ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jeszcze nie widziałam instruktorki fitness, która miałaby fajną, jędrną, proporcjonalną i odtłuszczoną sylwetkę. Te, które zachwycają ciałem najczęściej trenowały w przeszłości lub trenują obecnie sporty walki, akrobatykę, siłka itp.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Też jestem instruktorką i potwierdzam to co napisała Ruda w pierwszym zdaniu - bardzo dużo instruktorek jest przy kości. Już nie wspominam o sylwetce sportowej, po prostu są mocno zbudowane mówiąc delikatniej. Ja sama pracuję tak od 8 lat, tygodniowo bywało kiedyś 40 godzin fitnessu, 30,... teraz tak ok. 15 do 20 góra. Sylwetki sportowej zaręczam, że nie mam, może po prostu nie jestem gruba.

Zajęcia fitness są fajne, jest zabawa, w grupie raźniej, więc jeśli mieć do wyboru wygodną kanapę i pączka a zajęcia fitness to już lepiej wybrać fitness :) Poza tym kluby fitness często w nazwie mają "centrum sportowo - rekreacyjne" - rekeracja :) sama nazwa wskazuje co nieco.

I na tym forum tak jak wyżej było - praca jest nad sportowym wyglądem sylwetki a tego bez siłowni niestety nie osiągniesz.

Co nie znaczy, że nie lubię fitnessu, bo ja kocham swoją pracę i jeszcze długo jej nie porzucę :)ćwiczę i jeszcze mi za to płacą :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Walka o jędrną dupę i lepsze samopoczucie - mam_kredki

Następny temat

Jeden plan ćwiczeń czy dzileony A B

WHEY premium