SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Czy wszyscy są wstanie zrobić szpagat męski(turecki)?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 441

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1596
Od jakiegoś czasu zacząłem się rozciągać, jednak przy rozciąganiach takich jak szpagat męski, albo pozycja żaby (z jogi) zaczynam odczuwać blokadę. Czytałem trochę o tym i wydaje mi się że może to być spowodowane deformacja kości udowej która nazywa się Coxa Vara gdzie kąt między trzonem kości udowej a szyjką główki udowej jest mniejszy niż 120 stopni. Nie jestem pewien czy to w 100% jest to, ale fakt faktem odczuwam blokadę kości (chyba) kiedy schodzę do szpagatu. Znalazłem taki test

i teoretycznie mogę go zrobić jednak czuje że moja miednica u uniesionej nogi jest lekko zawyżona, i cofnięta do tyłu. Tutaj zdjęcie wykonaniatego testu:

Mam 24 lata, nigdy nie miałem wypadku ani kontuzji w okolicach bioder, przy rozciąganiach takich jak szpagat damski czy pozycja motyla nie mam żadnych problemów. Pytanie moje brzmi czy faktycznie są przypadki przez które ktoś nie może zrobić szpagatu męskiego bo jest to dla niego fizycznie nie możliwe i czy ja znalazłem się w takim przypadku?

Zmieniony przez - japeczko w dniu 2018-06-21 02:41:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1682 Napisanych postów 46616 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 470523
Kwestia mobilności i rozciągnięcia , inna sprawa że jak do wszystkiego trzeba mieć pewne predyspozycje , na takiej podstawie jak piszesz nie sposób stwierdzić czy masz ograniczenie strukturalne.

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1596
Dzięki, jednak w takim razie co może oznaczać ta blokada po zewnętrznej stronie uda która mnie uwiera kiedy próbuje zejść do szpagatu? Myślisz że powinienem się z tym wybrać do jakiegoś fizjoterapeuty na badania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 433 Napisanych postów 2427 Wiek 21 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 251499
Nie wszyscy sa w stanie, na podobnej zasadzie nie każdy topowy zawodnik UFC trzepnie zdrowego, luźnego high kick'a.
2

Confidence is silent. Insecurities are loud.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 89 dni Przeczytanych tematów 4
Rany, ja w życiu takiego bym nie zrobił, a wydawało mi się, że jestem dość dobrze rozciągnięty..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1682 Napisanych postów 46616 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 470523
japeczko
Dzięki, jednak w takim razie co może oznaczać ta blokada po zewnętrznej stronie uda która mnie uwiera kiedy próbuje zejść do szpagatu? Myślisz że powinienem się z tym wybrać do jakiegoś fizjoterapeuty na badania?

Pytanie czy jest rzeczywista blokada , ale oczywiście możesz udać się do fizjoterapeuty wykonana badania kliniczne i będziesz wówczas więcej wiedział
2

www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jakie badania powinny mnie interesować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Najpierw podstawowe badanie kliniczne podczas wizyty (testy, palpacja itp.) i w zależności od jego wyników ewentualnie rozszerzone o badanie obrazowe.

www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost, ćwiczenia - generalnie prośba o kilka porad