SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w wieku 13 lat mam jakieś szansę na boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
Witam mam 13 chciałbym zacząć przygodę z boksem ponieważ u mnie w rodzinie jest to raczej tradycja z pra pra dziadka na pra dziadka i dalej ale żaden z rodziny nie zaszedł daleko w boksie, ale za to ja bym chciał tego dokonać.

Mój wzrost to 177cm i waga 66kg mam trochę doświadczenia w tym od wuja. Czy mogę zacząć w tym wieku ? U mnie w miasteczku jest Klub bokserski jakby co.

Inspiruje się też na braciach Kliczko ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
zaj**isty wiek i warunki tez:D leć na boks i wojói na początku moze byc cięzko ale sie nie łam! głowa do góry! boks - jesli chce sie cos osiągnąc wogóle sport to ciągła harówka ale to daje nam power;D trenuj trenuj i sie nie poddawaj

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
Możesz zacząć nawet mając 30 lat. A sukcesu odnosili goście, którzy zaczynali trenować nawet po 20stce tak jak Fragomeni np. a Tym bardziej, że tradycja - a więc nie sp****** tego !

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Jak wyżej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1164
Nie pytaj, tylko leć na sekcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
ok dziękuje Bardzo ;)!! Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
Jak masz wtyki dzięki rodzinie itp. żeby cię wkręcili w sport to już połowa sukcesu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1130
No i masz dobre zrodlo inspiracji (cokolwiek w tym przypadku to znaczy), wiec do polowy dolicz 25% ;)

Zmieniony przez - Krol_Julian w dniu 2012-02-25 01:35:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
Dzięki bardzo ;) Można liczyć na was, a worek do Treningów mogę zamówić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1164
Powiem tak. Ja swój worek kupiłem po 6 miesiącach treningów i to było dość późno. Kup. Idź na sekcję, niech Ci pokażą jak uderzać, wróć do domu, ćwicz technikę. Jeśli masz kasę, kup sobie 2 hantle (zmienne obciążenie, 2x 10 kg, na allegro stoją koło 70 zł, można wiele nimi zrobić), sztangę prostą (taką co waży 6 kg, do tego ~~40 kg obciążenia), jeśli możesz to ławeczkę. Uprzedzając pytania - nie bierzesz maksa, bierzesz tak, aby zrobić serie po 10-15 powtórzeń. Ćwiczeń jest wiele, cholernie pomagają, wiem po sobie. Siłownia nie spowoduje że nie będziesz rósł, a treningi siłowe najlepiej działają w młodym wieku. Nie zaniedbuj też mięśni karku (na forum znajdziesz wiele różnych ćwiczeń). Pamiętaj o tym, że jesteś k****sko wysoki i ciężki jak na swój wiek, możesz wiele osiągnąć (ja mając 16,5 roku ważyłem 65 i miałem 180 cm. Teraz 182 i 80 kg wagi. Nie jestem gruby, nie jestem zalany, uprzedzając pytania.Pogadaj o tym ze swoim ojcem,dziadkiem/kimkolwiek z doświadczeniem - może oni dadzą Ci jakieś rady - zauważyłem, że każdy fighter ma swoje specjalne uderzenia, którymi rzadko się dzieli z kimś niespokrewnionym.
Pamiętaj, trenuj. Biegaj, uderzaj, pracuj nad balansem ręce-nogi, nad techniką - szybkość wyjdzie dzięki ćwiczeniom.
Dodatkowo dynamika -

- świetne ćwiczenie.
Powodzenia!

PS. Tak na przyszłość - nie pal. Ja na tym wiele straciłem, nie palę dopiero od 45 dni. I pamiętaj -unikaj używek[jeśli musisz to wódka>piwo], dieta- zobacz na podforum o diecie.
Boks to świetny sport, uczy pokory, szacunku do przeciwnika i trzymania emocji na wodzy.

Zmieniony przez - Velos w dniu 2012-02-25 08:24:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Velos
...jeśli musisz to wódka>piwo...
Czy to dobra rada dla 13-to latka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1164
Uwierz, patrząc na gimnazjalistów, którzy jarają zielsko, szlugi co przerwę to... W każdym razie, wódka mniej zaszkodzi na kondycję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muay thai

Następny temat

Zarąbisty filmik YT o Vitku Kliczce :D

Wiecej