SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Czy węglowodan węglowodanowi równy?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2962
Witam. Piszę tutaj w sprawie iż nurtuje mnie pytanie. Przykładowo :

Dnia : A

Muszę zjeść w posiłu około 80g węgli . I czy jest różnica czy wezmę je z ryżu , czy z np chipsów o obniżonej wartości tłuszczy ? ( oczywiście białko i tłuszcze takie same by były ).

Chipsy np.:

- Lays Prosto z Pieca

Wartość energetyczna w 100 g: 415,00 kcal
Białko w 100 g: 5,50 g
Węglowodany w 100 g: 74,00 g
Tłuszcz w 100 g: 9,50 g

- Sunbites

Wartość energetyczna w 100 g: 450,00 kcal
Białko w 100 g: 7,00 g
Węglowodany w 100 g: 65,00 g
Tłuszcz w 100 g: 17,00 g

A tutaj RYŻ :

Wartość energetyczna w 100 g: 357,00 kcal
Białko w 100 g: 7,90 g
Węglowodany w 100 g: 79,00 g
Tłuszcz w 100 g: 0,90 g

Jak więc widać różnica jest tylko w zawartości tłuszczy

I czy jeśli danego dnia zostało mi torszkę tłuszczy żeby wyrobić się w dzienny plan makroskładników , to czy mogę zjeść np chipsy zamiast ryżu?

Z góry dzięki za pomoc.

Zmieniony przez - blackmaster3 w dniu 2014-02-22 14:43:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3641 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21538
węgle nie są równe . i celuj zawsze w te lepsze źródła

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2962
No , ale to już wiem ;P. Tylko czym się to różni? :)
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5745 Napisanych postów 138673 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 960087
napisał(a)
Początkujący
Acha. A np. czy przy robieniu czystej masy , jak 2x w tygodniu zmiast powiedzmy kurczaka z ryżem zjem : Serek Wiejski + Chipsy

A makro skłądniki będą takie same. To czy zrobi to dużą różnicę w przyroście i jakości masy?

Zmieniony przez - blackmaster3 w dniu 2014-02-22 14:59:36
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5745 Napisanych postów 138673 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 960087
to pytanie z natury wrozenia.
aczkolwiek jakosciowo bedzie gorsze o dwie klasy na pewno.
napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1603 Napisanych postów 46010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 461543
bedzie gorzej jak tak zrobisz , jesli chodzi o ilosc i kalorie sie bedzie zgadzac ale jakosc bedzie juz inna

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

napisał(a)
Początkujący
Ok dziękuje. Postaram się unikać takich produktów. :)

Ale wprawdzie nie jestem profesjonalistą i nie mam zamiaru być więc raz za czas trzeba sobie dać troszkę "przyjemności" :D
1
napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1603 Napisanych postów 46010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 461543
to oczywiste i chyba kazdy tak robi

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje

Następny temat

Redukcja, nabranie masy mięśniowej.

Kawa czy kofeina. Jak stosować kofeinę by poprawić wyniki sportowe? Kawa czy kofeina. Jak stosować kofeinę by poprawić wyniki sportowe? Czy od ćwiczeń maleją piersi? Siłownia a utrata biustu Czy od ćwiczeń maleją piersi? Siłownia a utrata biustu Heba Ali: Ta dziewczyna ma powera! Heba Ali: Ta dziewczyna ma powera! Ciasto owsiane z lodami proteinowymi Ciasto owsiane z lodami proteinowymi Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Co należy jeść, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego? Co należy jeść, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego? 5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet 5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour